up
ara

Kanını Satan Adam

Kanını Satan Adam Konusu ve Özeti

Kanını Satan Adam
Yaşamak adlı romanı ile tanıdığımız Yu Hua bu sefer yeni romanı ile karşımızda.Kitabın çevirmenliğini Erdem Kurtuldu yapmıştır.Zor bir hayat geçiren Xu Sanguan, babası çocukken ölmüş , annesiyse başka bir adamla evlenip onu ortada bırakır, amcası ve dedesi tarafından büyütülür Xu. Kültür Devrimi, kıtlık yılları gibi zor ve toplumu altüst eden dönemlerde kanını satarak eline geçen parayla yaşam mücadelesine devam eder.
Yazar:
Yayınevi: Jaguar Kitap
ISBN: 9786056840531
Sayfa: 264 sayfa Basım Tarihi: 2018
Batuuu

Batuuu

@batuuu

Hiç geçiminizi sağlamak adına kanınızı sağlık durumunuzun bozulma riskini göz önünde bulundurup sattığınız oldu mu? Ya da dünyanın herhangi bir yerinde gerçekten bunu bir geçim kaynağı olarak görüp kanını satan oldu mu?
Çinli yazar Yu Hua'nin kaleminden Yaşamak kitabından sonra yazılan enfes bir kitap.
Kitap ,dönemin yaşam şartlarını insanın geçim kaynaklarını karşılamak ya da hayatta kalmak adına nelere katlandığını göstermek adına güzel yazılmış.

Ayrıca, rejimin insanlar üzerindeki etkisini ve insanların kitlesel olarak düşünmeden hareket etmelerini dramatik bir dille anlatmış.

Kesinlikle okunması gereken bir eser ....
ataç ikon Kanını Satan Adam
kitaba 9 verdi
2 yorum
Pınar (@dreamerr)
Hangi rejim?
13.08.19 beğen cevap

Kanını Satan Adam - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle
Batuuu

Batuuu

@batuuu

Necessity is the mother of invention .It's only when you are at the end of the tether, you figure out a way to get out of the mess...
ataç ikon Kanını Satan Adam
kitaba 9 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum
Batuuu

Batuuu

@batuuu

She is like a broken pot that's not afraid of shattering , and I am a dead pig who no longer minds that the water's coming to a boil...
ataç ikon Kanını Satan Adam
kitaba 9 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum