up
ara

Dost A. Ş.

Dost A. Ş. Konusu ve Özeti

Dost A. Ş.
Sessizlik Kuyusu kitabının da yazarı İsmail Biçer tarafından kaleme alınan Dost A. Ş. kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. yayınevinden 2018 yılında 6052290194 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Dost A. Ş. isimli kitap 176 sayfadan oluşuyor. Dost A. Ş. kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yayınevi: KARAKUM YAYINEVİ
ISBN: 6052290194
Sayfa: 176 sayfa Basım Tarihi: 2018
Bir Şirketin Size Para Karşılığında Dost Bulmasını İster miydiniz?
Toplumların işletme hastalığına tutulduğu, devletlerin birer şirket gibi yönetildiği, insanların birbirlerine sürekli "projen nedir?" diye sorduğu bir çağdan hiç şüphe yok ki insan ilişkileri ve dostluklar da nasibi alacaktı.
Dostluk tıpkı Murat'ın kurduğu şirket gibi insanların para karşılığında yakın dost tecrübesi yaşayacakları bir deneyim olacaktı artık.
Şirketin adı çok netti: Dost A.Ş.
Toplumdan kopmuş, içine kapanmış, bir güzel sohbete ve yoldaşlığa, sırdaşlığa hasret kalmış herkes Dost A.Ş. için potansiyel birer müşteriydi.
İsmail Biçer, Türk edebiyatına uzun yıllar boyunca hiç unutulmayacak özgünlükte bir roman armağan ediyor. Murat, Halil, Engin, Serap ve daha birçok karakteriyle Dost A.Ş. hepimizi anlatırken tüm okuyuculara da benzersiz bir nasihatte bulunuyor:
Dostluk hiç bitmeyen bir yolculuktur. Tam bitti sanılırken belki de başka bir yüzle ve ruhla yeniden çıkılan bir yolculuk...
Burcu Ünlü

Burcu Ünlü

@burcuunlu

Sanırım uzun zamandır bu kadar farklı bir roman okumamıştım. 🙂

Çok mu yalnızsınız? Hayal ettiğiniz bir hayat var ama bunu gerçekleştirecek cesaretiniz mi yok? Sosyal olmaktan korkuyor ya da sosyalleşebileceğiniz ortamlara girmeye mi çekiniyorsunuz? Güzel bir sohbet etmeyeli uzun zaman mı oldu? Efenim hiç telaşlanmayın, Dost A.Ş. size belli bir ücret karşılığında en güzel dostu bulur. 😂
Evet, böyle bir şirketin var olmasını ister miydiniz? Tabi bu dost sadece 1 hafta sizinle vakit geçiriyor. Ama zaten bu kadarı da kafi oluyor. Çünkü bulunan dostların hepsi psikoloji eğitimi alan deneyimli kişiler. 🙂

Kitapta verilmek istenen mesaj aslında o kadar güzel ki... Yaşayın diyor, sadece anı yaşayın, sonu ne olursa olsun... 176 sayfadan oluşan bu kitap oldukça akıcı.

Epeydir bu kadar özgün bir roman okumamıştım. Farklı bir seyler okumak istiyorsanız Dost A.Ş. hizmetinizde. 🙂 Dostlukla, güzellikle kalın...

Kitaptan alıntılar:

🖋”Gel bugünün hakkını ver, yarını yarın düşünürsün.”

🖋”Ben yalnızca teknenin dibini deldim, içini okyanusla doldurabilmek için. Okyanusu sevmediğini anladığında biraz batmış da olsan, deliği onarıp teknende gitmeye devam ettin.”

🖋”Çünkü insan yatağına yatıp bütün sesler sustuğunda yaptığı hataları değil, yapmadığı doğruları düşünür. Çünkü, bir şeyleri yapmış olmanın pişmanlığı, yapmamış olmanın pişmanlığı yanında hiçbir şeydir.”
ataç ikon Dost A. Ş.
kitaba 8 verdi
1 yorum
Yasin Demirtaş (@yasindemirtas)
İlgimi çekti doğrusu ..
02.11.18 beğen cevap
Lilith's

Lilith's

@halimesimsek - İstanbul

Farklı kurgu arayanlara...
İnsanı yormayan tatlı tatlı ilerleyen ancak ilerlerken de düşündürmeyi unutmayan bir kitapla herkese merhaba. Bana göre naif bir kitap olmuş. Bazı yazarlar vardır düşünceler pat pat iner kafanıza ancak burada öyle bir şey yok nazikçe söyleyip kenara çekiliyor.

Konusu bakımından aslında çoğu insanın unuttuğu şeyleri hatırlatmak amacıyla kurgulanmış bir kitap. Hayatı yaşamak aslında tema bu. Çok iyi incelemeler mevcut içerisinde. Özellikle de sosyal medya kullanımı üzerine. Beni m yazarla ilk tanışmamdı ancak son olmayacak belli oldu.

"Bilim iyi olmasına iyi bir ilaçtır ama hiçbir ilaç saklandığı kabın pisliğiyle değişip bozulmayacak kadar zorlu değildir.
Montaigne"

"Ben insanın birey olmaktan çıkıp ürün olmaya başlamasından rahatsızım."

"Şunu anlamalısın: Geçmiş bıraktığın yerde kalmadı, gelecek de bulmayı beklediğin yerde olmayacak. Her şey kontrolün altındaymış gibi davranmaktan vazgeçmelisin."

"Hayatta önemli olan şey sonuç olsaydı, ölümlü hayatın bir anlamı olmazdı. Önemli olan yaşamaktı..."

"Bir kapının kapalı olduğunu anlamak için önce onu itmek gerekir."

Herkese keyifli okumalar dilerim.
ataç ikon Dost A. Ş.
kitaba 8 verdi
0 yorum

Dost A. Ş. - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle