up
ara

Gözyaşlarımız

Gözyaşlarımız Konusu ve Özeti

Gözyaşlarımız
Gözyaşlarımız kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Yayınevi: Müptela Yayınları
ISBN: 9786052006399
Sayfa: 456 sayfa Basım Tarihi: 2018
"Zaman herkese göre farklı geçer. Kimilerine günler hiç geçmez hele ki kavuşmak istediğin biri varsa ya da olmasını beklediğin bir olay... O zaman sanki yerinde çakılı kalır. Benim için de öyleydi. Kavuşmak istediğim iki kişi vardı hayatımda: Biri benim yüzümden toprağın altında yatıyordu. Ona kavuşmam için ölmem gerekiyordu. Diğeri de her gece hasretiyle küçücük giysilerine sarıldığım oğlum Haluk'tu. Onun için hayatta kalmam gerekiyordu. Bense Araf'ta kalmıştım. Ne ölebiliyordum ne de yaşayabiliyordum. Sonsuz bir döngünün ortasında ve zamanın durağanlığında asılı kalmış gibiydim. Gündüzleri güçlü kadını oynarken geceleri bir zavallıydım. Geçmek bilmeyen günleri bir pranga gibi peşimde sürüklüyordum."

Yakasını bir türlü bırakmayan geçmişiyle baş etmeye ve kendini bulmaya çalışan ünlü bir yazar; Öykü.

Geçmişin derinliklerinden çıkıp gelerek, yaşananların aslında öyle olmadığını anlatan bir büyükanne; Piraye.

Piraye Hanım'ın son nefesinde kendine verdirdiği sözü tutmaya çalışan genç ve başarılı bir avukat; Doruk.

Acılarla geçmiş bir ömrün ve hiç kimselere anlatılmayan sırların günün birinde ortaya çıkmasıyla birleşen hayatlar... Nefret edilen yerde gerçek aşkı bulmanın, küllerinden yeniden doğmanın hikayesi...

Belki de kalbimizdeki ağlamayı durdurabilecek tek şey gözyaşlarımızdır.
Müjde Tekin

Müjde Tekin

@mujdetekin

Yazarın kalemi gittikçe daha da gelişmiş ve kitapları arasında benim için en üst seviyeye ulaşmış durumda. Kitap elime geçeli bayağı oldu ama kitabı ne kadar çok merak etsem de elimdekileri okuduktan sonra ancak başlayabildim. Kitaba ne zaman başladım ne zaman bitirdim anlayamadım.
Kitap, yarım kalmışlarla dolu ağır bir hüzün kokuyordu. Piraye’nin yaşadıkları ve buna rağmen güçlü bir şekilde ayakta durması, kadına hayran kaldım. Kadın acısını hep tek başına yaşamış. Öykü’nün geçmişin gizli kalmış örtülerini aralarken ortaya çıkardığı yarım kalmış aşk, yarım kalan annelik duygusu ve her şeye rağmen sevdiği tek adama olan sadakat beni her şeyden daha çok etkiledi. Yani Piraye’nin bir ömüre sığdırdığı yarım kalmışlar, acılar hakkında ne söylesem eksik kalırmış gibi geliyor. Öykü ve Doruk ise yarım kalmış aşkın gelecekteki tamamlanmış hali benim gözümde. Kitabı dolu dolu gözlerle okudum. Yazarın her kitabını takip etsem de benim gözümde son üç kitabını yeri bambaşka.
ataç ikon Gözyaşlarımız
kitaba 10 verdi
0 yorum
NEJLA GÜNEŞ MUCIK

NEJLA GÜNEŞ MUCIK

@nejlagunesmucik

Okuyacağım kitap, sevgili @aysegulcicekoglu 'nun kaleminden olunca beklentim hep yüksek oluyor tabi ki. Ama yazarın her okuyup bitirdiğim kitabı kesinlikle beklentimin üzerinde keyifli ve bir o kadar da muhteşem bir anlatım olunca okumalara doymuyorum. Kitabın adı ve kapağının güzelliği ile birlikte içeriğine uyumu taktire şayandı. Kitap birbirine bağlı iki tane hikâyeden oluşuyor. Günümüzde ve iki kuşak öncesinde anlatılan yaşanmışlıkları okudukça hüzün ve duygusal yoğunluğu sonuna kadar hissediyorsunuz. Kitabım hele de yazarından imzalı olunca daha bi kıymetli oldu benim için. Özellikle benim gibi aile ve annelik üzerine yazılmış bu tür kitapları severek okuyanlara şiddetle tavsiye ederim. Ayrıca kitabın basımı ve yazı puntosu @muptela_yayinlari na yakışır şekilde gayet güzeldi.
ataç ikon Gözyaşlarımız
kitaba 10 verdi
0 yorum

Gözyaşlarımız - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle
Müjde Tekin

Müjde Tekin

@mujdetekin

Artık özgürdün. Ben de seninle birlikte özgür olmuştum. İşte o an yıllarca bu anı beklediğimi anladım. Sen benim tutsak ruhumu özgür bırakmıştın. Benim çok uzun yıllar önce yapmak istediğim ama yapamadığım şeyi yapmıştın. Yuvadan uçmuştun. O gün kalbimdeki ağlamayı durdurdum. Gözyaşlarımı akıtmayı bıraktım. Her ne kadar yaralı olsan da kanatların hırpalansa da bana duyduğun o öfke seni ayakta tutacaktı. Bir gün sen de kalbinde saklı tuttuğun o acıyı serbest bırakacaktın. Bir gün senin de kalbinin ağlaması duracaktı.
ataç ikon Gözyaşlarımız
kitaba 10 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum