up
ara

Gözyaşlarımız Kitap İncelemeleri

NEJLA GÜNEŞ MUCIK

NEJLA GÜNEŞ MUCIK

@nejlagunesmucik

Okuyacağım kitap, sevgili @aysegulcicekoglu 'nun kaleminden olunca beklentim hep yüksek oluyor tabi ki. Ama yazarın her okuyup bitirdiğim kitabı kesinlikle beklentimin üzerinde keyifli ve bir o kadar da muhteşem bir anlatım olunca okumalara doymuyorum. Kitabın adı ve kapağının güzelliği ile birlikte içeriğine uyumu taktire şayandı. Kitap birbirine bağlı iki tane hikâyeden oluşuyor. Günümüzde ve iki kuşak öncesinde anlatılan yaşanmışlıkları okudukça hüzün ve duygusal yoğunluğu sonuna kadar hissediyorsunuz. Kitabım hele de yazarından imzalı olunca daha bi kıymetli oldu benim için. Özellikle benim gibi aile ve annelik üzerine yazılmış bu tür kitapları severek okuyanlara şiddetle tavsiye ederim. Ayrıca kitabın basımı ve yazı puntosu @muptela_yayinlari na yakışır şekilde gayet güzeldi.
ataç ikon Gözyaşlarımız
kitaba 10 verdi
0 yorum
Müjde Tekin

Müjde Tekin

@mujdetekin

Yazarın kalemi gittikçe daha da gelişmiş ve kitapları arasında benim için en üst seviyeye ulaşmış durumda. Kitap elime geçeli bayağı oldu ama kitabı ne kadar çok merak etsem de elimdekileri okuduktan sonra ancak başlayabildim. Kitaba ne zaman başladım ne zaman bitirdim anlayamadım.
Kitap, yarım kalmışlarla dolu ağır bir hüzün kokuyordu. Piraye’nin yaşadıkları ve buna rağmen güçlü bir şekilde ayakta durması, kadına hayran kaldım. Kadın acısını hep tek başına yaşamış. Öykü’nün geçmişin gizli kalmış örtülerini aralarken ortaya çıkardığı yarım kalmış aşk, yarım kalan annelik duygusu ve her şeye rağmen sevdiği tek adama olan sadakat beni her şeyden daha çok etkiledi. Yani Piraye’nin bir ömüre sığdırdığı yarım kalmışlar, acılar hakkında ne söylesem eksik kalırmış gibi geliyor. Öykü ve Doruk ise yarım kalmış aşkın gelecekteki tamamlanmış hali benim gözümde. Kitabı dolu dolu gözlerle okudum. Yazarın her kitabını takip etsem de benim gözümde son üç kitabını yeri bambaşka.
ataç ikon Gözyaşlarımız
kitaba 10 verdi
0 yorum