up
ara

Ay Tiradı

Ay Tiradı Konusu ve Özeti

Ay Tiradı
İlk kitabı ile edebiyat dünyasına giren A.Ali Ural tarafından kaleme alınan Ay tiradı kitabı , türünde okuyucusu ile buluşuyor. yayınevinden 2018 yılında 9786052021729 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Ay tiradı isimli kitap 125 sayfadan oluşuyor. Ay tiradı kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yazar:
Yayınevi: Şule Yayınları
ISBN: 9786052021729
Sayfa: 125 sayfa Basım Tarihi: 2018
Betül Zeyrek

Betül Zeyrek

@betulzeyrek

#AliUral hocamın kaleminin bambaşka bir yönünü okudum sanki. Hani insan kitabı eline alınca - daha once kitaplarını okuduğu bir yazarsa - az buçuk kitabın içeriğini, akışını tahmin edebiliyor. Ama Ali hocamın kitapları öyle değil her kitabı farklı bir ufuk açıyor okuyucusuna. Ve eminim her okuyan aynı kitaptan çok çok fazla ve farklı yorumlar çıkaracaktır. Bana sürekli #Tirat ne demek, ne den adı böyle diye soranlar oluyor. #Tirat, düşüncenin kesintisiz gelişimi; uzun ve tumturaklı konuşma... Anlamını zaten araştırınca bulabiliyorsunuz.

Kitabın içeriğide öyle, düşüncelerini kesintisiz bir şekilde, her bir bölümünün içinden bir sonraki bölümün konusunu bulabildiğiniz bir yazı bekliyor sizi. Konunun akışı kopmadan bir köprü gibi diğer bir konunun içinde kendinizi buluyorsunuz. Şiirsel bir anlatım ve düzyazının ruha derinden hitap eden enfesliği diyorum ben her bit cümle için. İnsanın ta içine, kimsenin dokunamadığı o dem'ine dokunuyor, insanın özüne dokunuyor. Derin tasvvufi bir anlatım doluyor iliklerinize.bir anda kendinizi farklı bir havayı teneffüs ederken buluyorsunuz. (tekrar ediyorum bu kitabı okuyunca benim hislerim, sizd e okuyun eminim bambaşka şeyler hissedceksiniz) ve tasvirleri karşısında hayranlığınızı gizleyemiyorsunuz. Ben #Alihocamın ufkunu seviyorum. Aynı kitabını farklı zamanlarda okuyun, bir oncekinden daha baska şeyler bulacaksınız. Göze değil, gönle dokunan bir eser. Gelin sizinde gönlünüze dokunsun kelimeler, cümleler...
Eminim sizinde benim gibi altını çizeceğiniz çok cümle, paragraf olacak....
ataç ikon Ay Tiradı
kitaba 10 verdi
2 beğen · 0 yorum

Ay Tiradı - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle
9/10
2 oy
Sence kaç puan almalı?
0