up
ara

Patlayan Kuyrukluyıldızlar

Patlayan Kuyrukluyıldızlar Konusu ve Özeti

Patlayan Kuyrukluyıldızlar
Büyük ekspresyonist yazarlardan seçme öykülerin bulunduğu bir kitap.
Yazar:
ISBN: 9786052956311
Sayfa: 96 sayfa Basım Tarihi: 2018

Patlayan Kuyrukluyıldızlar - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle
kayipnotalar

kayipnotalar

@kayipnotalar

Kanla sulanan toprağın üzerinde daha yumuşak parlayan bir göğün yüceltilmiş maviliğinden bir şeyler var bu gözlerde.
0 yorum
kayipnotalar

kayipnotalar

@kayipnotalar

Aslında hayat bir döner merdiven trajedisi, döne döne yukarı çıkıp çıkıp iniyorsun, yıldızlar gibi hep kendi etrafında. Sevinçli bir çaresizlik içindeyim, çaresiz bir sevinç içinde; içimden ölüme sıçramak geliyor ya da şaka yapmak.
0 yorum
kayipnotalar

kayipnotalar

@kayipnotalar

Yeryüzü dileğidir insanın ve insanın dileği kendiliğinden kıpırtılı ve canlandırıcıdır, kolayca uyanır ve sallantılıdır: Yeryüzü yoktur ki aslında, sadece bir yer sarsıntısı vardır. Fakat dileği dileyen canlıda, ki o canlı bizizdir, varlığını sürdürür sessiz yıldız, kendi içimizden dileyerek yarattığımız bu yıldıza biz ta uzaklardan akarız, derin bir sessizlik içinde, ateşimizle sarılırız. Üzerimizdeki yıldızlara giden tüm gemi yolculukları tek bir dilek için yapılır, bu dileğin ardında parlar hedef yıldız. Ama o, kişinin içinde titreşir durur. Bütün güzergâhların sadece gezgine çıkması bu yüzdendir. Bırakın uçsun uçurtmalarınız, hacıların
şarkılarıyla geçin kendinizden! Sizin özgür bıraktıklarınız, dileklerden doğduğu için evine, yıldıza dönmek ister ve yıldız sana vaat edilen hedeftir kendi Ben'inin derinliklerinde.
0 yorum