up
ara

Ada-Sensiz Geçen Yıllarım

Ada-Sensiz Geçen Yıllarım Konusu ve Özeti

Ada-Sensiz Geçen Yıllarım
Ada-Sensiz Geçen Yıllarım kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
ISBN: 9786052006504
Sayfa: 312 sayfa Basım Tarihi: 2019
Müjde Tekin

Müjde Tekin

@mujdetekin

Ada, beş yaşındayken annesini ve babasını kaybederken büyük bir yalnızlığa ilk adımını attı. Hor görüldü, ezildi ve o süreçte ona el uzatan ezenler karşı elinden geldiğince korumaya çalışan kahramanına aşık oldu. İmkansız bir aşk.. Tabi günü geldiğinde asıl darbeyi o zamana kadar kendisini koruyacak kişiden geleceğini bilemedi. Ada yalnızlığını, acısını, aşkını defterlere yazarak içindeki sessizliği, kimsesizliği doldurmaya çalışıyor.
Ada’nın kırgınlıkları, hayal kırıklıkları, bir aileye duyduğu özlem çok güzel aktarılmış. Ve ben Ada’ya hayran kaldım son aldığı darbeden sonra küllerinden doğan anka kuşu misali bambaşka bir Ada, daha güçlü, isteklerine öncelik veren, kendini ezdirmeyen ve sevdikleri için fedakar bir Ada doğuyor.

Yankı ile Ada’yı çok sevdim ben tabi en çok Anıl Yankı’yı sevdim.
Yankı’ya Ada’ya yaşattıkları için kızdım, bu kadar kör olduğu için kızdım, ve içindeki ikileme söküp atamadığı acıya üzüldüm aynı zamanda da başı sıkışan birini gördüğünde yardıma koşmasına hayran kaldım.
Ada’ya yaşadıkları için üzüldüm ama sonra dimdik ayağa kalkıp güçlü bir Ada olarak devam etmesine hayran kaldım.
0 yorum
NEJLA GÜNEŞ MUCIK

NEJLA GÜNEŞ MUCIK

@nejlagunesmucik

İki kitaplık serinin devamı olan Ada 'yı da yine bitmesin isteyip de elimden bırakamadan okuyup bitirdim. Beş yaşına kadar gayet mutlu ve huzurlu bir çocuk olan Ada 'nın çıkan bir yangında annesini ve babasını kaybetmesinin ardından bir anda kimsesizliğin ortasında kalır. Sonrasında adeta besleme modunda yıllarca dayısının ve yengesinin yanında yaşamak zorunda kalır. Çocukluktan Yankı ile yolları kesişen Ada 'nın ağzından hikayesini dinlemek için geç kalmayın derim. Ada 'ya kimsesizliğini tamamen unutturan Yankı 'nın ailesinin sevgisi, sahiplenişi , yıllarca Yankı'nın yokluğunda bile bağırlarına basmalarını, ailenin ne kadar kutsal olduğunu bir de Ada 'dan dinleyin. Bir kadının kendi ayakları üzerinde sağlam durmasını, anneliğini, sevgisini, seçimlerini yaparken gönlünü ve mantığını doğru şekilde kullanmasının etkeni olarak ailesinin desteğine bağlayan çok çok güzel bir anlatım ve son derece OKUNASI
0 yorum

Ada-Sensiz Geçen Yıllarım - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle
Müjde Tekin

Müjde Tekin

@mujdetekin

“Yaşamda seyirci olma Ada, oyuncu ol. Mutlu olanlar oyunculardır. Seyirciler sadece başkalarının mutluluğuna bakarlar. Bunu sakın unutma.”
ataç ikon Ada-Sensiz Geçen Yıllarım
kitaba 10 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum