up
ara

Dijital Yazılar

Dijital Yazılar Konusu ve Özeti

Dijital Yazılar
Roman ve Siyaset ve Postmodernizm ve Edebiyat kitaplarının da yazarı İsmet Emre tarafından kaleme alınan Dijital Yazılar kitabı , türünde okuyucusu ile buluşuyor. Karakum Yayınevi yayınevinden 2019 yılında 6052290255 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Dijital Yazılar isimli kitap 160 sayfadan oluşuyor. Dijital Yazılar kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yazar:
Yayınevi: KARAKUM YAYINEVİ
ISBN: 6052290255
Sayfa: 160 sayfa Basım Tarihi: 2019
Burcu Ünlü

Burcu Ünlü

@burcuunlu

Yaklaşık 250’ye yakın başlık var kitapta. Bu başlıkların altında ise hayata dair hemen hemen her konuya değinilmiş kısa denemeler var. Hafif hüzün kokan, samimi ve gerçek yazılar. Ben çok severek okudum. Kesinlikle tavsiye ederim dostlar.
ataç ikon Dijital Yazılar
kitaba 7 verdi
0 yorum

Dijital Yazılar - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle
Burcu Ünlü

Burcu Ünlü

@burcuunlu

“Bir serap sanki gördüğümüz. Bir türlü uyanamadığımız kötü bir rüya... Elimizi uzatıp alıyoruz ne zaman, neyi istesek; dokunur dokunmaz dağılıp gidiyor o şey, kendisi olmayarak... Fanusun içindeki mum gibi seslerimiz titrek, bakışlarımız ölgün, nefesimiz ince; dolaşıp duruyoruz görüntü geçirir, ses geçirmez duvarlar arasında. Camdan duvarlar. Asansörler, merdivenler, koridorlar, küçük odalar duygu tabutları sanki... Kaybedilmiş bir dünyanın, bozuk yolların, kıvrılarak uzayan patikaların, uzaktan bakarken bile içimizi ısıtan köylerin, karanlıkta ansızın görünen birkaç pencere ışığının aydınlattığı bir iç dünyamız yok artık. Çocuk seslerinin peşinden giden, çocuk olan, çocuk kalan... Velhasıl bir zamanlar bizimle yaşayan, bizden olan insanların, günün birinde ansızın hayata veda etmelerinin ardından arada bir burnumuzu sızlatan özlem duygusu benzeri bir his ne zaman bizi yoklasa hep o çelişkiyle karşılaştığımız soruyu soruyoruz: Gerçekten var mıydı onlar, gerçekten burada, bizimle miydiler, peki ama nereye gittiler? Ve aynı ses, bir zamanlar bizim olan ve şimdilerde kaybettiğimiz dünya için de aynı soruyu soruyor fısıltılı, ürkek, buruk bir cızırtıyla: Sahiden var mıydı böyle bir dünya?..”
ataç ikon Dijital Yazılar
kitaba 7 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum
7/10
1 oy
Sence kaç puan almalı?
0
Benzer Kitaplar