up
ara

Popülizm: Büyük Hınç

Popülizm: Büyük Hınç Konusu ve Özeti

Popülizm: Büyük Hınç
Popülizm: Büyük Hınç kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Yazar:
Çevirmen: Gülener Kırnalı
Yayınevi: Heretik Yayıncılık
ISBN: 9786059436403
Sayfa: 80 sayfa Basım Tarihi: 2018
Batuuu

Batuuu

@batuuu - Ankara

Öncelikle kitap popülizm hakkında genel geçer bir tanımda bulunmamış olsa da ,kısa tarifiyle popülizm, halkın çıkar, önyargıları, hayal kırıklıkları ve öfkelerine hitap/seslenme esasına dayanan bir doktrin. Toplumsal bir program veya sistematik bir ideoloji oluşturmuyor. Ancak sağ, sol ve merkez ideolojileri hepsi oy kazanmak için popülist söylemleri sıkça kullanıyorlar.
Bu kitapta da bu populist söylemlerin Abd''deki durumuna yazar değiniyor bunun yani sıra çok detaylı olmasa da zaman zaman başka ülke örneklerine de yer veriyor
Son olarak yazar,neoliberal demokrasiden uzaklaşmanın (neoliberalizmin varlık nedeni, ekonomik demokrasiyi tasfiye etmektir. Neoliberalizm, örgütlü emeğin toplumsal, kültürel, örgütsel, ideolojik ve siyasal gücünün kırılmasına dayanmaktadir),populist bir sorgulamayı beraberinde getirirken , otoriterleşmenin değirmenine su taşıdığını da ifade ediyor.

Kitap oldukça kısa ve okunaklı bir eser. bu tarz okumayı sevenlerin keyifle okuyabileceği bir eser ama kavraMinlarin tanımlamasına ilişkin fazla bir bilgi barındırmıyor.
ataç ikon Popülizm: Büyük Hınç
kitaba 9 verdi
0 yorum

Popülizm: Büyük Hınç - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle
Batuuu

Batuuu

@batuuu - Ankara

Kaybedenlerin dünyasında haz, mağduriyetten gelir...
ataç ikon Popülizm: Büyük Hınç
kitaba 9 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum
Batuuu

Batuuu

@batuuu - Ankara

Her şehirde birbirine zıt şu iki eğilim mevcuttur:Halk , Güçlüler tarafından yönetilmeyi ve bastırılmayı arzu etmezken; Güçlüler halkı yönetmeyi. ve bastırmayı arzu eder.....
ataç ikon Popülizm: Büyük Hınç
kitaba 9 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum