up
ara

Mülteciler

Mülteciler Konusu ve Özeti

Mülteciler
Mülteciler kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Yazar:
Yayınevi: Mevsimler Kitap
ISBN: 9786057934048
Sayfa: 384 sayfa Basım Tarihi: 2018
Betül Zeyrek

Betül Zeyrek

@betulzeyrek - İzmir

en uzun raflarda kalan Canada Reads - 2018
İBooks Feature Kışın En Beklenen Kurgusu
Amazon Ayın Seçileni
İBooks Feature Ayın En iyi Kitabı
bu ödülleri görünce insan merakına yenik düşüyor.
Mülteci, aslında çok fazla duyup, sosyal medya da çokça rastlayıp, sadece oralardaki tepkilerimiz ile sınırlı kaldığımız bir kavram.
adından da anlaşılacağı üzere bir göç hikayesi. Kurgu; Sri Lanka'daki iç savaştan kaçan 500 mültecinin 60 kişilik bir kargo gemisi ile Kanada sularına girmesiyle başlıyor ve 500 kişinin özgürlüklerini ellerine almak için sığındıkları ülkede maruz kaldıkları durumlar, mücadeleler ve sıkıntılar ele alınıyor. bu durum Mahindan isimli bir baba ve oğlu üzerinde yoğunlaşılarak okuyucuya sunulmuş.
olayları tarafsız olarak ele alan yazar, Kanada da mültecilerin davalarına bakan insanların dahi aslen Kanadalı olmadığı üzerinde de durmuş. aslında çok uluslu bir yapıdan somut olarak bahsedilmiş. duygulardan çok yaşanılan olaylar ön plana çıkarılmış.
dili sade olmasına rağmen okurken beni yordu biraz. yani duyguların içinde bulamadım kendimi o ruhu hissedemedim. bu akışı yakalamak için de epey bir mücadele ettim. belki çeviri belki de sadece somut olaylarla sunulan ifadelerden bilemiyorum. belki de yazarın kalemi ile ilk defa tanışıyor olmamdan.
ama farkındalık oluşturan bir eser mi, evet. gerçek yaşam öyküsünün somutlaştırılmış hali sizleri bekliyor...
ataç ikon Mülteciler
kitaba 10 verdi
0 yorum

Mülteciler - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle
Betül Zeyrek

Betül Zeyrek

@betulzeyrek - İzmir

Umut kaybetmek için tehlikeli şeydi.
ataç ikon Mülteciler
kitaba 10 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum