up
ara

Hayata Rağmen Edebiyat

Hayata Rağmen Edebiyat Konusu ve Özeti

Hayata Rağmen Edebiyat
Hayata Rağmen Edebiyat kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Yazar:
Yayınevi: İthaki Yayınları
ISBN: 9786053758976
Sayfa: 184 sayfa Basım Tarihi: 2018
Seda Nur Sever

Seda Nur Sever

@alpike

Önce Ali Lidar ile. Çünkü bence onun üslubunu az çok bilmiyorsanız kitabın tekerrürleri size anlamsız gelebilir. Ayrıca anlamsız gelecek bir diğer durum ise tanıdık tanımadık onca insanın neden bir arada olduğu. Bana daha çok abi kimleri okumalıyız sorusunun metne dönülmüş hali gibi geldi. Birazda bu insanları tanıyorsanız unutmayın, tanışmıyorsanız tanışın temennisi. Kimler olduğunu şöyle belirtmek gerekirse; Halide Edip Adıvar, Sabahattin Ali, Mihail Bulgakov, Louis Ferdinand Celine, Suat Derviş, Umberto Eco, Hans Fallada, Hoffman, Mithat Cemal Kuntay, Jack London, Thomas Mann, George Orwell, Nahid Sırrı Örik, Georges Perec, Ernesto Sabota, Peyami Safa, Tayeb Salih, Jules Verne, Virginis Woolf, Tahsin Yücel. Kağıt kaleminizle birlite okuyup, not almayı unutmayın. İyi okumalar.
0 yorum

Hayata Rağmen Edebiyat - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle
Seda Nur Sever

Seda Nur Sever

@alpike

'Zaman zaman herşey anlamsız geliyor. Milyonlarca yıldır hiçliğe doğru koşan minyatür bir gezegende, acılar içinde doğuyoruz, büyüyoruz, dövüşüyoruz, acı çekiyoruz, acı çektiriyoruz, bağırıyoruz, ölüyoruz, ölüyorlar ve aynı anlamsız komediyi baştan oynamak için başkaları doğuyor.'
Ernesto Sabato, TÜNEL
0 yorum