up
ara

Afrika'nın Yeşil Tepeleri - Bütün Eserleri 3

- Green Hills of Africa

Afrika'nın Yeşil Tepeleri - Bütün Eserleri 3 Konusu ve Özeti

Afrika'nın Yeşil Tepeleri - Bütün Eserleri 3
Yaşlı Adam ve Deniz kitabının da yazarı Ernest Hemingway tarafından kaleme alınan Afrika'nın Yeşil Tepeleri - Bütün Eserleri 3 kitabı Roman (Çeviri), türünde okuyucusu ile buluşuyor. Bilgi Yayınevi yayınevinden 1970 yılında 9789752201767 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Afrika'nın Yeşil Tepeleri - Bütün Eserleri 3 isimli kitap 248 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Fatma Aylin Sağtür çevirmiştir. Kitap Mutlaka Okunması Gereken Ernest Hemingway Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Afrika'nın Yeşil Tepeleri - Bütün Eserleri 3 kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Çevirmen: Fatma Aylin Sağtür
Yayınevi: Bilgi Yayınevi
ISBN: 9789752201767
Sayfa: 248 sayfa Basım Tarihi: 1970
Yaşanmış bir safarinin romanı; Nobel Edebiyat Ödülü sahibi Ernest Hemingway'in başından geçen serüvenleri anlatışındaki ustalığın bir ürünü.Hemingway, Avrupa'da bulunduğu yıllarda sık sık Afrika'ya avlanmaya gitmiştir. Kendi ülkesinde de balıkçılıkla birlikte, avlanmanın her türüne ilgi duymuş; çoğunlukla avlanabileceği yerlerde yaşamış, yaşamını bir serüvenler zincirine dönüştürmüştür. Afrika'nın Yeşil Tepeleri bu serüvenlerden birinin romanı.Türkçe'de yayımlanmış tek yasal baskı.Küçük İskender'in önsözüyle.Yalnızca avcılığı, avlanmayı anlatan bir yapıt değil Afrika'nın Yeşil Tepeleri. Kitapta, bir yandan tüm canlı cansız varlıklarıyla Afrika'nın doğasını, bir yandan da kendi yaşamıyla, yaşam felsefesiyle Hemingway'i bulursunuz.Serüvenlerin, tatlı heyecanların adamı yazar, bilge, alaycı, umursamaz ya da çok ciddi tavırlarıyla beliriverir karşınızda; Afrika'nın herhangi bir yerinde, o akıl almaz vahşi güzellikler içinde...Kısa ve yalın cümleler kullanan, özgün ve sert tarzı ile bilinen yazarın insanı sarsan anlatım yeteneğiyle gerçek bir roman tadı.
Misafir

Misafir

@misafir000

Onu okumak onu yaşamak gibiydi. .
Hemingwayla tanışalı çok uzun zaman olmadı, ama okuduğum kitaplarıyla yıllardır tanıyor gibiyim. Ernesto'nun okuduğum ilk kitabı Afrika'nın Yeşil Tepeleri. Kitabı okurken sözlerini not aldım, ilk defa bu kitapta.Kitabı okurken o anları yaşıyor gibiydim,abartısız. Ernest Hemingway'ın milyon tane kitabı olsa milyonunuda okumaya hazırım.
Kitabı okumanızı tavsiye ederim, öyle geçiştire geçiştire değilde en sevdiğiniz yerlerde okuyun, ikisi beraber ayrı bi tat veriyor. Mesela ben egoda giderken okurdum, hem egoda yolculuk yapmayı seviyorum hem de Hemingway'ı okumayı. .
Alın size mutluluk. . Haydi vesselam.
0 beğen · 0 yorum

Afrika'nın Yeşil Tepeleri - Bütün Eserleri 3 - S41

"Olmaz. Uykuya gideceğiniz kesin. Ben de öyle. Erimemesi için tereyağını da alıyorum."
Müptelâ tarafından eklenmiştir.
Ansefalit

Ansefalit

@ansefalit

"...ilgiyle, akılcı ve şaşmaz bir saptama yeteneğinden örnekler sergileyerek tıpkı tarihçiler gibi." syf. 131

"...benim beceriksizliğimin eseriydi.. Bir şeyi çok iyi yaptığını düşünerek gereğinden fazla kendine güvenmenin bir sonucuydu bu." syf. 229
ataç ikon Afrika'nın Yeşil Tepeleri - Bütün Eserle...
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
13
KİTAP
Mutlaka Okunması Gereken Ernest Hemingway Kitapları
Nobel ve Pulitzer Ödülü sahibi, ABD'li romancı, hikâye yazarı ve gazeteci Ernest Hemingway'in en iyi kitapları listelenmekted...