up
ara

Kızılcık Dalları

Kızılcık Dalları Konusu ve Özeti

Kızılcık Dalları
Damga kitabının da yazarı Reşat Nuri Güntekin tarafından kaleme alınan Kızılcık Dalları kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. İnkılap Kitabevi yayınevinden 2010 yılında 9789751002006 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Kızılcık Dalları isimli kitap 216 sayfadan oluşuyor. Kitap Mutlaka Okunması Gereken Reşat Nuri Güntekin Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Kızılcık Dalları kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yayınevi: İnkılap Kitabevi
ISBN: 9789751002006
Sayfa: 216 sayfa Basım Tarihi: 2010
Kızılcık Dalları
Fatih S.

Fatih S.

@fsalim54

Sanırım Reşat Nuri'nin en zayıf romanı. Ama o güzel üslubuyla sonuna kadar zevkle okuttu kendisini...
Şamaroğlanına dönen bir evlatlık ve konak hayatı ile ince ince dalga geçen akıcı bir romandı...
Bazı Arkadaşlar bu romanda Reşat Nuri'nin evlatlık ve hizmetçileri aşağıladığı onlarla dalga geçtiğini iddia ediyorlar. Oysa hiç böyle bir durumla karşılaşmadım. Yazarın Üslubu şu şekilde; Diyelim evin evlatlığını onu çekemeyen birisinin gözünden kaleme alıyor ve o evlatlığa hakaretler dizebiliyor. Bu Reşat Nuri'nin görüşü değildir. Bu görüş roman karakterinin görüşüdür....
ataç ikon Kızılcık Dalları
kitaba 6 verdi
2 beğen · 0 yorum
roman kendi içine çekiyor,merak ettiriyor..okurken içimin sızladığını söyleyebilirim üst üstte bu kadar acı,özlem ve kardeş hasretinin bir insanda açtığı yaraları detaylıca işliyor..:(( çok güzel bir eser.. okuyun..
ataç ikon Kızılcık Dalları
kitaba 10 verdi
3 beğen · 0 yorum
büşra

büşra

@btekin

Yine çok güzel bir eser yine Reşat Nuri Gültekin. Mutlaka okunmalı.
ataç ikon Kızılcık Dalları
kitaba 10 verdi
1 beğen · 0 yorum

Kızılcık Dalları - S41

Bu sesler, bazen lalayı ağır ve mahzun düşüncelere daldırırdı: İlmi öğretmek de öğrenmek kadar güç bir meseleydi. Bu adamcağızlar helal para alıyordu doğrusu... Allah, İki tarafa da kuvvet versin.
elmas tarafından eklenmiştir.
17
KİTAP
Mutlaka Okunması Gereken Reşat Nuri Güntekin Kitapları
Türk edebiyatının yapı taşları değerindeki eserleriyle tanıdığımız büyük yazar Reşat Nuri Güntekin'in en iyi kitapları listel...
7.5/10
23 oy
Sence kaç puan almalı?
0