up
ara

Giddar

Giddar Konusu ve Özeti

Giddar
Beşlerin Çağı kitabının da yazarı Erbuğ Kaya tarafından kaleme alınan Giddar kitabı Roman (Yerli), Fantastik türünde okuyucusu ile buluşuyor. Kalkedon Yayıncılık yayınevinden 1970 yılında 9786055679231 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Giddar isimli kitap 565 sayfadan oluşuyor. Kitap Fantastik Evrenlerin Kapılarını Aralayan En İyi Fantastik Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Giddar kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yazar:
Yayınevi: Kalkedon Yayıncılık
ISBN: 9786055679231
Sayfa: 565 sayfa Basım Tarihi: 1970
Ruhlar, Azad'ın karanlığına hapsedilmiş. Zamelgothlar Kutsal Yazıları geri almak için kuzeye gidiyorlar. Büyücü Kralın değiştirdikleri Dhrazma'nın uykusundan uyanmasını bekliyorlar. Güneyli bir savaşçı, sırlarıyla taş ocaklarına gönderilmiş.

Arkonyalılar, sırrını kendilerinin bile bilmediği bir sessizlik yemini etmişler. Meglionlar gerçekleri öğrenmek için bedel ödüyorlar. Suskunlar sonsuza kadar Tanrılarla anlaşmışlar. Korsan iki kardeş Tanrıların olmadığı bir ada hayali kuruyor. İlde Pechnax, Giddar'daki gizlere ulaşmaya çalışıyor. Karanlık İmparatoriçe, Giddar'ı sarsıyor.

Bir Sheilan kadını tüm inançlarını hiçe sayarak yaşadığı toprakları terk ediyor. Dvorlak rahibeleri, ormanlarında Tanrıçaları için durmadan çalışıyorlar.Üç bin yıllık bir efsane, Giddar'da yeniden yeşermeye başlıyor, gerçeklik kuruluyor... Ve Siox Dia Mont tüm bunlardan habersiz, Özgürlük Duvarı'nın üstünde güneye bakıyor."Esilda-i Kaldanese Solgamis Urda Belie"

Giddar - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle
Erbuğ Kaya

Erbuğ Kaya

@erbugkaya

“Erkeğin onuru kadınının gözündedir,
Ya tüm evren bilir,
Ya karanlıkta debelenir.”
ataç ikon Giddar
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
396
KİTAP
Fantastik Evrenlerin Kapılarını Aralayan En İyi Fantastik Kitaplar
Okurları gerçek dünyadan koparıp bambaşka diyarlara götüren, hayal gücünün sınırsızlığını kanıtlar nitelikteki en iyi fantast...