up
ara
‹ Tüm Düğümlere Üfleyen Kadınlar İncelemeleri

Düğümlere Üfleyen Kadınlar Kitap İncelemeleri

kitap pınarım

kitap pınarım

@kitappinarim

Kitabın adını ilk duyduğumda bende “büyü, nazar…” gibi çağrışımlar uyandırmıştı ve hikâyenin de bu çerçeve etrafında oluştuğunu düşünmüştüm. Bu sebeple kitabı elime ilk aldığımda hemen arka kapağı okudum hikâyenin ne olduğu hakkında bir fikir edinebilmek için. Ancak kitabın konusunun tahmin ettiğimden farklı olduğunu gördüm. Bu kitapta “düğümlere üflemek” , “sorunları çözmek “ olabilirdi belki. Başlığı bırakıp kitabın konusuna gelecek olursak… Kitabın konusunu beğendim mi? Evet. Farklı hikâyeleri olan kadınların yaşamın bir noktasında buluşmaları ve ortak bir hikâyede yol almaları hoşuma gitti.
Yazarın üslubunu beğendim mi? Evet. Özellikle bazı söz ve deyimlerin kullanım tarzının anlatıma zenginlik kattığını düşünüyorum.
Peki bu hikayede bu üslubu beğendim mi? ….. Bu konuda biraz tereddüdüm var. Hikâyenin, kahramanlar ve coğrafyadan ötürü doğulu bir havası olsa da üslup batılı kalmış sanki. Gerçi olayın günümüzde geçmesi ve gazeteci bir kahramanın olması, batılı tarzda deyim ve ifadelerin kullanılması için yeterli gerekçeyi sağlıyor gibi görünse de ben pek sevemedim. Doğu coğrafyasında geçen hikâyelerde galiba daha şiirsel, daha edebi bir dil tercih ediyorum.
Bu kitap için herhangi bir öneride bulunmuyor ve kendiniz için doğru seçimi yapmanız umuduyla okuyup okumama kararını sizlere bırakıyorum.
ataç ikon Düğümlere Üfleyen Kadınlar
kitaba puan vermedi
0 yorum