up
ara

Konuş, Hafıza

Konuş, Hafıza Konusu ve Özeti

Konuş, Hafıza
Konuş, Hafıza kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Yayınevi: İletişim Yayınevi
ISBN: 9789750508271
Sayfa: 310 sayfa Basım Tarihi: 1970
"Beşik bir uçurumun üzerinde sallanır ve sağduyumuz bize, varoluşumuzun iki ebedi karanlık arasındaki kısa bir ışık çakmasından başka bir şey olmadığını söyler."-Konuş, Hafıza-"Nabokov, tarihî olayların detaylarına girerek, onları neşeli anekdotlarla ve etkileyici bir anlatımla birleştirerek, Konuş, Hafıza'yı bitmeyen bir okuma zevkine dönüştürüyor. Yazarın bilindik üslubu, diğer Nabokov romanlarına dair verdiği ipuçlarına ve imalara lezzet katıyor."-Harper's-"Çağımızın en harikulade otobiyografisi. Nabokov etkileyici bir hassasiyet ve coşkunlukla kayıp dünyayı baştan yaratıyor."-The New Republic-"Göz kamaştırıcı... bu kitapta, sonsuza dek kaybolmakta olan bir dünyadan, insanı hayrete düşüren işaretler bulacaksınız."-New York Times-
Misafir

Misafir

@misafir000

Nabokov edebiyattı ciddiye alan herkesin okuması gereken yazarların başında geliyor. Konuş Hafıza yazarın Rusya'daki çocukluk günlerinden Amerika'ya uzanan yaşamını kendi kaleminden anlatıyor. Ben de şiir yazarım, hikaye deneme yazarım diyenler onun üslubundan çok şey öğrenir.

Çeviriyi yapan Yiğit Yavuz'un Türkçesi çok güçlüdür.

Nabokov okurla flört etmez. Hatta onu kızdırır. "Ben dudaklarını kıpırdatarak okuyanlar ve kuaför kızlar için yazmıyorum," der. Beş üzerinden beş yetmez şiddetinde hararetle tavsiye.
ataç ikon Konuş, Hafıza
kitaba puan vermedi
0 yorum

Konuş, Hafıza - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle