up
ara

Harry Potter ve Ölüm Yadigarları - 7. Kitap

Harry Potter And The Deathly Hallows

Harry Potter ve Ölüm Yadigarları - 7. Kitap Konusu ve Özeti

Harry Potter ve Ölüm Yadigarları - 7. Kitap
Çok sevilen fantastik kitapların başında gelen serinin yedinci kitabında Harry, Dumbledore'un verdiği görevi tamamlamak için Voldemort'un Hortkuluklarını bulup yok etmek zorundadır. Okuyucuların tüm seri boyunca merak ettiği sırlar serinin bu son kitabında çözülüyor.
Yazar:
Çevirmen: Sevin Okyay, Kutlukhan Kutlu
Yayınevi: Yapı Kredi Yayınları
ISBN: 9789750812989
Sayfa: 690 sayfa Basım Tarihi: 1970
Yapboz bu kitapla tamamlanıyor!

1997'de ilk kitabı, Harry Potter ve Felsefe Taşı yayımlandığından beri milyonlarca okuyucuyu peşinden sürükleyen Harry Potter dizisi artık sona eriyor. Dizinin yedinci kitabı Harry Potter ve Ölüm Yadigârları D&R mağazalarında satışa sunulmuştur.

Harry Privet Drive'da bekliyor. Voldemort ve onun meşhur yandaşları olmaksızın güvenli bir şekilde oradan uzaklaşırken ona eşlik etmek için Zümrüdüanka Yoldaşlığı geliyor - tabi eğer yapabilirlerse. Ama ya sonra Harry ne yapacak? Dumbledore'un ona bıraktığı önemli ve imkansız gibi görünen görevi nasıl yerine getirecek?

İç Sayfa Özeti:
Harry, karanlık, tehlikeli ve imkansız gibi görünen bir görev üstlendi: Voldemort'un geriye kalan Hortkuluklarını bulmak ve onları yok etmek. Harry hiç bu kadar yalnız hissetmemiş ya da gölgelerle dolu bir gelecekle yüzleşmemişti. Ama Harry görevini tamamlamak için bir şekilde içindeki gücü bulmak zorunda. Kovuk'un sıcaklığını, güvenini ve arkadaşlığını geride bırakıp, korkmadan ya da tereddüt etmeden kendisi için planlanmış olan yolu izlemeli.

Harry Potter serisinin yedinci ve son bölümünde, J.K. Rowling, sabırsızlıkla beklenen pek çok soruyu cevaplamak için muhteşem sır perdesini kaldırıyor. Büyüleyici, zengin olay örgüsü, nefes kesici kıvrım ve dönüşler, kitapları tekrar, tekrar ve tekrar okunacak olan yazarın hikaye anlatıcığında bir kraliçe olduğunu doğruluyor.
Almila Kaya

Almila Kaya

@almilakaya

İnanılmaz güzel bir kitap, denildiği gibi, yapbozun parçaları birleşmekle kalmıyor, ağlatıyor, güldürüyor, çılgıncasına etkiliyor, o kadar değişik bir duygu ki bu. Bilinmeyenler ortaya çıkıyor, soru işaretlerinden oluşan balonlar bir bir patlarken içlerinden yeni soru işaretleri fışkırıyor. Sayfaları bir bir çevirdikçe, görüşünüz bulanıklaşıyor, hem hızlıca okuyup ne olduğunu öğrenmek istiyorsunuz, hemde kitabın bitmesini istemiyorsunuz. Bu o kadar yoğun bir çelişki ki, çevrilen her sayfanın ardından hüzünle, tatminin, merakla, yeni bir bilginin verdiği haz, bütün duygular birbiriyle bütünleşmiş bir vaziyette, içinizde bir yumak oluyor. Ve o son arka kapağı kapatıp, kim bilir kaç kez, yeni bir keşif bulma umuduyla okuduğunuz arka kapağa baktığınızda... İşte bu o kadar muhteşem bir şey ki, tarif etmek mümkün değil. Okuyun ve anlayın...
0 yorum
Kesinlikle ve kesinlikle benim için çok ayrı bir öneme sahip serinin son kitabıdır kendisi. Dedikleri gibi yapboz bu kitapta tamamlanıyor gibi, görünüyor diyelim. Kafada , ki bence, soru işaretleri kalmıyor değil.
Zaten seriye başlayıp altı kitabını da bitirdikten sonra bunu okumazsanız ayıp yani. Burada kitapta olacakları yazmayacağım tabi ki. Gereksiz spoiler yapmayalım heyecanınız kaçmasın. Ama şöyle bir şey söyleyeyim ki hüngür şakır ağlayacaksınız, çok net. En fazla ölümün olduğu kitaptan bahsediyoruz.
Alın, okuyun, cildi kapadığınızda bu serinin sizde bıraktığı tadı uzun bir süre hiçbir seride bulamayacağınızın farkına varın.
0 yorum
N-Nessy

N-Nessy

@nessy - İstanbul

Önceki kitapları hızlı hızlı okumuştum bitmesinden korkmadığım için. Daha bir sürü kitap vardı çünkü önümde. Ama bu sonuncusunu korka korka ağırdan almaya çalışarak okudum. Başaramadım tabii orası ayrı.

Olaylar öyle güzel birbirini tamamlıyor, kesinliğe kavuşuyor ki bir pürüz arasanız da bulamıyorsunuz. Ben genelde mantık hatalarına dikkat ederim böyle hikayelerde, bilmiyorum ne kadar doğru yaptığım.

Sonunda ise hem gülümseyip hem de hüzünleniyorsunuz. Ve Voldemort'u Expelliarmus'la öldüren Harry'le gurur duymaktan kendinizi alamıyorsunuz :')
0 yorum
melike çataklı

melike çataklı

@melikecatakli

Ben bu seriyi hiçbir zaman tam olarak anlatamayacağım sanırım çünkü ne desem eksik kalır. Bu kitapta tabikide çoooooook beğendim. Başka bir ihtimal düşünülemezdi zaten. Bu seriyi okurken 6 kitabında hep bir karaktere karşı önyargılıydım ama aslında son kitapta işlerin benim düşündüğüm gibi gitmeyişi ve aslında o karakterin düşündüğümün tam zıttı oluşu benim insanlara karşı önyargımı kaybettirdi büyük ölçüde. Bu seriyi okumayan kaldıysa LÜTFEN okusun. Size çok şey katabilir. Benim puanım tabikide 104747737/5
0 yorum
Aslıhan

Aslıhan

@aslismaslis

Çağ.
Kim bilebilirdi ki, yeni bir nesil gelecek ve bu çağlara sığmayan kitabı listelerde aşağı çekeceğini. Birinci ve yedinci kitapın aynı anda yazılmaya başlandığı göz önüne alınırsa kitaplara tek tek yorum yazmakta absürd kaçar belki. Harry Potter bir bütündür, her kitap bulmacanın bir parçasıdır ve seri başlı başına bir neslin gökyüzünü görmek ve hayal kurmak için tırmandığı bir merdivendir.
O halde şöyle bitirmenin sakıncası yoktur sanıyorum.
"After all this time?
Always."
0 yorum

Harry Potter ve Ölüm Yadigarları - 7. Kitap - S41

"Sağol, Dedalus," dedi, Harry, utanmış halde siyah saçlı Hestia'ya bakıp gülümseyerek. "Gerçekten de bu yaptığınız büyük iyilik... içerideler, teyzem, eniştem ve kuzenim..."
ceren pınar özkan tarafından eklenmiştir.
Kübra Özket

Kübra Özket

@kozket

Ölülere acıma Harry. Yaşayanlara acı, her şeyden çok da sevgisiz yaşayanlara.
-Albus Dumbledore
ataç ikon Harry Potter ve Ölüm Yadigarları - 7. Ki...
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Sümeyra Yazıcı

Sümeyra Yazıcı

@sumeyrayazici - İzmir

"Ölülere acıma, Harry, yaşayanlara acı. En çok da sevgisiz yaşayanlara..."
ataç ikon Harry Potter ve Ölüm Yadigarları - 7. Ki...
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Ufuk Ali Kaftanlı

Ufuk Ali Kaftanlı

@ufukalikaftanli - Antalya

Harry Potter'ın, Düşünseline gidip Severus Snape'nin anılarına baktığı zaman; şöyle bir konuşma geçer. Kitabı okuyanlar bu burada anlatılmak isteneni kavrayacaktır.
"Bunca zaman sonra bile mi?"
"Her zaman."
ataç ikon Harry Potter ve Ölüm Yadigarları - 7. Ki...
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
meltem altun

meltem altun

@meltemaltun

"Ölülere acıma Harry! Yaşayanlara acı, her şeyden çok da sevgisiz yaşayanlara." Albus Dumbledore
ataç ikon Harry Potter ve Ölüm Yadigarları - 7. Ki...
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Işıl Sezgin

Işıl Sezgin

@minibayku

"Bunca zaman sonra, öyle mi?"
"Her zaman."
ataç ikon Harry Potter ve Ölüm Yadigarları - 7. Ki...
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
48
KİTAP
Beyaz Perdeye Aktarılan Kitaplar
Konuları senaryolaştırılarak beyaz perdeye aktarılan kitaplar listelenmektedir. İzlemeden önce okumanızı tavsiye ederiz....
396
KİTAP
Fantastik Evrenlerin Kapılarını Aralayan En İyi Fantastik Kitaplar
Okurları gerçek dünyadan koparıp bambaşka diyarlara götüren, hayal gücünün sınırsızlığını kanıtlar nitelikteki en iyi fantast...
746
KİTAP
Okuduğum En Güzel Kitap
Okuduğumuz en güzel kitapları bu listede topluyoruz! Sen de en beğendiğin ve herkese tavsiye etmek istediğin kitapları listey...
147
KİTAP
Kapak önemli! En güzel kapaklı kitaplar
İçeriğin öneminin farkındayız. Fakat bu listede sadece güzel kapaklı kitaplar olsun istedik. Sen de kapağını en beğendiğin ki...
18
KİTAP
Okurken Kahkahalara Boğulacağınız Komik Kitaplar
Kitap okunurken gülünür mü demeyin. Okurken gülme krizlerine gireceğiniz kitaplar bu listede. Kütüphane gibi sessiz mekanlard...
Yaren Erdemir

Yaren Erdemir

@yarenerdemir

 paylaşım fotoğrafı
“Ama ölüm yıllarca küçük kardeşi arasada bulamamış. En genç kardeş ancak çok ileri bir yaşa erince nihayet görünmezlik pelerinini çıkarmış, oğluna vermiş. Sonra Ölüm’ü eski bir dost olarak selamlamış ve onunla birlikte memnuniyetle gitmiş ve ikisi, birbirinin dengi, bu hayattan ayrılmışlar.”
ataç ikon Harry Potter ve Ölüm Yadigarları - 7. Ki...
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum