up
ara

Ölüm Korkusunu Yenmek

I’m Calling the Police - Overcoming the Terror of Death

Ölüm Korkusunu Yenmek Konusu ve Özeti

Ölüm Korkusunu Yenmek
Bağışlanan Terapi kitabının da yazarı Irvin D. Yalom tarafından kaleme alınan Ölüm Korkusunu Yenmek kitabı Psikoloji, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Pegasus yayınevinden 0 yılında 9786052993095 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Ölüm Korkusunu Yenmek isimli kitap 104 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Zeliha Babayiğit çevirmiştir. Ölüm Korkusunu Yenmek kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Çevirmen: Zeliha Babayiğit
Yayınevi: Pegasus
ISBN: 9786052993095
Sayfa: 104 sayfa
Mahabharata'da sorulur: "Dünyadaki en mucizevi şey nedir?" Yanıt çevresindeki insanların birer birer öldüğünü görmesine rağmen hiç kimsenin kendisinin öleceğine inanmaması olur.Yalom'a da çok ilham vermiş bir İtalyan atasözünde ise şöyle denir: "Oyun bittiğinde, oyun nasıl biterse bitsin bütün taşlar aynı kutuya konur."İşte bu iki anlayış arasında yapacağımız tercih, o kısacık hayatlarımızı nasıl yaşayacağımızı belirliyor.

Yalom son dönem eserlerinde yaptığı gibi kendisince bu iki anlayışı uzlaştırmaya çalışıyor. Yalom'a göre ölümü inkâr etmek bizim mutluluk arayışımızı baltalar. Hayatın gerçek anlamı en korktuğumuz şeyle, ölümle yüzleşmekte yatar. Böylece sınırlı olduğunu duyumsadığımız hayatımızın her anını çok daha bilinçli kullanabilir ve bizim için gerçekten önemli olan her neyse onunla ilgilenebiliriz. Ölüm anında "ah keşke"li bir cümle kurmamak için bizim için "asıl" önemli olanın ne olduğunu "şimdiden" görmeliyiz.
nilgün pamuk

nilgün pamuk

@nilgunpamuk

Basit ve kısa anlatımlı ama bilinçaltına atılan bir korkunun ve pişmanlığın bir olayla nasıl bilinç üstüne çıktığının hikayesini anlatıyor Yalom. Ben hikaye adına daha çok şey duymayı beklerdim biraz kısa kesilmiş hissi uyandırsa da yazarı sevenler bu kitabını da beğeneceklerdir.
ataç ikon Ölüm Korkusunu Yenmek
kitaba 7 verdi
0 yorum
Seval Deveciler

Seval Deveciler

@nymphes - Seoul

Ölüm korkusu deyince kitabın adında farklı bir beklentim vardı ama anlattığı soykırımda da bu konuyu güzel işlemiş bence ki sadece ölüm korkusunun da ötesinde ..
ataç ikon Ölüm Korkusunu Yenmek
kitaba puan vermedi
0 yorum

Ölüm Korkusunu Yenmek - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle