up
ara

Alevi Bektaşi Edebiyatı ve Etkili Ozanları

Alevi Bektaşi Edebiyatı ve Etkili Ozanları Konusu ve Özeti

Alevi Bektaşi Edebiyatı ve Etkili Ozanları
Yedi Ulu Ozan kitabının da yazarı Süleyman Zaman tarafından kaleme alınan Alevi Bektaşi Edebiyatı ve Etkili Ozanları kitabı İslam, Alevilik türünde okuyucusu ile buluşuyor. Can Yayınları (Ali Adil Atalay) yayınevinden 1970 yılında 9786054039463 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Alevi Bektaşi Edebiyatı ve Etkili Ozanları isimli kitap 447 sayfadan oluşuyor. Alevi Bektaşi Edebiyatı ve Etkili Ozanları kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yayınevi: Can Yayınları (Ali Adil Atalay)
ISBN: 9786054039463
Sayfa: 447 sayfa Basım Tarihi: 1970
Edebiyatımızın hatrı sayılır bir bölümü sözlü gelenekten oluşmaktadır. Bu gelenek asırları aşarak günümüze kadar nice ozanlar taşımıştır. Bu ozanlar çoğu evrensel söylemleriyle bugün de hala varlıklarını sürdürmektedirler. Kendileri fiilen aramızda olmasalar da, pek çoğu eserleri aracılığıyla günümüzde de yaşamlarını devam ettirmektedirler. Ozanlarımız Anadolu'nun en özgün edebi eserlerinin mimarı, halkının sesi ve sözü olmayı başarmışlardır.
haydar

haydar

@haydar885

şu ana kadar okuduğunuz bır çok kıtabın,ozanın fryzını kımden aldığını,o guzel sözlerın nasıl cıktığını göreceğiniz bu eser,kalpleri yumuşan sanatın ınsanı ınsanca gördüğünü gösteren bır eser hoş bır kıtap
0 beğen · 0 yorum

Alevi Bektaşi Edebiyatı ve Etkili Ozanları - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle