up
ara

Efsaneler ve Gerçekler

Efsaneler ve Gerçekler Konusu ve Özeti

Efsaneler ve Gerçekler
Efsaneler ve Gerçekler kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Yayınevi: Timaş Yayınları
ISBN: 9789752636316
Sayfa: 240 sayfa Basım Tarihi: 1970
Mustafa Armağan'ın Küller Altında Yakın Tarih serisi adı altında başladığı "yakın tarih" yolculuğu, Efsaneler ve Gerçekler'le devam ediyor. Kitabın satırlarında ilerlerken yakın tarih örtülerinden sıyrılışına tanık olacaksınız. 1930'lu yıllar Cumhuriyet'in Altınçağ'ı sayılır mı? Kurtuluş Savaşında hangi ABD Başkanı'ndan medet ummuştuk? Atatürk Kuzey Irak'a neden girmek istemedi? Karabekir'in Atatürk'ü Cumhurbaşkanlığından indirme formülü neydi? Musul defterini nasıl ucuza kapadık? Atatürk ve Hitler ekonomik ilişki kurmuşlar mıydı? Atatürk hangi karikatürcüye 'Artık çizme' demişti? Hangi Cumhurbaşkanı darbecilere silah çekmişti? İnönü Sezer formülü ile mi cumhurbaşkanı seçilmişti? Kim Amerikancıydı: Menderes mi, İnönü mü? Cemal Gürsel, Menderes'e Cumhurbaşkanlığını teklif etmiş miydi? Mevhibe İnönü başını nasıl açmıştı? CHP gençliği hangi Çanakkale rezaletine imza atmıştı? Onuncu Yıl Marşı'nın bestesi çalıntı mıydı?
Adem ŞEN

Adem ŞEN

@ultradem

Küller altında yakın tarih serisinin 3. kitabı yine geçmişte yaşanılanların arka bahçesine bir yolculuk .Bildiğimiz bir çok ezberi bozan bir eser.Resmi tarihle yetinmeyip daha fazlasını isteyenler için kesinlikle tavsiye ederim...
ataç ikon Efsaneler ve Gerçekler
kitaba 8 verdi
0 yorum
karausta

karausta

@gazibuyuktas

Bu tarz kitaplar neşredilmeye devam ettikçe tarihin seyri içerisinde belli bir dönemin nasıl bir karadelik halinde kaldığı idraklara daha da yakınlaşıyor.
ataç ikon Efsaneler ve Gerçekler
kitaba 8 verdi
0 yorum
M.Bilal KUŞÇUOĞLU

M.Bilal KUŞÇUOĞLU

@mbilalkuscuoglu

Bu yakın tarih serisinin bi parçası oku ve gör sana derslerde tarihini nasılda yanıltılarak verildiğini kaynaklara dayalı gerçek tarih kitabı
ataç ikon Efsaneler ve Gerçekler
kitaba 10 verdi
0 yorum

Efsaneler ve Gerçekler - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle