up
ara

Zamanı Anlamak

Zamanı Anlamak Konusu ve Özeti

Zamanı Anlamak
Bir Gün Daha kitabının da yazarı Mitch Albom tarafından kaleme alınan Zamanı Anlamak kitabı Sosyoloji, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Boyner Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9789757004691 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Zamanı Anlamak isimli kitap 240 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Handan Balkara çevirmiştir. Zamanı Anlamak kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yazar:
Çevirmen: Handan Balkara
Yayınevi: Boyner Yayınları
ISBN: 9789757004691
Sayfa: 240 sayfa Basım Tarihi: 1970
Mitch Albom'ın bu en son eserinde, dünyanın ilk saatinin mucidi Tanrı'nın en büyük lütfu olan zamanı ölçmeye kalkıştığı için cezalandırılıyor. Yüzyıllarca hapis kalacağı bir mağaraya sürülüyor ve kendisinden sonra gelen tüm insanların daha fazla gün, daha fazla yıl isteklerini dinlemek zorunda bırakılıyor. Tam bu duruma daha fazla katlanamayacak hale gelmek üzereyken, şartlı olarak azat ediliyor. Kendisine verilen sihirli bir kum saati vasıtasıyla, yeryüzünde yaşayan insanlar arasından seçeceği iki kişiye zamanın gerçek anlamını öğrettiği takdirde affedileceği söyleniyor.Kahramanımız, kendisi tarafından masumca başlatılmış olan zamanı sayma sevdasının artık tamamen egemen olduğu günümüz dünyasına geri dönüyor ve seçtiği iki yol arkadaşıyla bir seyahate çıkıyor: Bu yol arkadaşlarından birisi, sevdiği uğruna yaşamaktan vazgeçmek üzere olan genç bir kız; diğeriyse sonsuza dek yaşamak isteyen zengin ve yaşlı bir işadamı. Kendisinin kurtulabilmesi, öncelikle bu ikisine zamanın anlamını öğretmesine bağlı.Albom'ın her zamanki etkileyici üslubuyla anlatılmış olan bu son derece etkileyici hikâyesi, dünyanın dört bir yanındaki tüm okuyucularını , zamanı nasıl anladıkları, zamanlarını nasıl harcadıkları ve zamanın aslında ne kadar kıymetli olduğu üzerine yeniden düşünmeye sevk edecek.
Shakespeare

Shakespeare

@shakespare

Akıcı bir dili var, kolay okunuyor. Son derece basit bir anlatımla çok derin bir anlayışı okumak isteyenlere tavsiyemdir. Yalnız, küçük bir not: Başladınız mı bitirmeden bırakamıyorsunuz!!
ataç ikon Zamanı Anlamak
kitaba 8 verdi
0 yorum

Zamanı Anlamak - S41

''Dor. Misafirlerimiz var.''
Alli ayağa fırladı. Yaşlı bir çift, yayan yaklaşmaktaydı. Dor'un sürgüne gönderilmesinin üstünden Ay'lar -bizim takvimimize göre üç yıldan fazla zaman- geçmişti ve Alli insan içine çıkmaya hasret kalmıştı. Adamla kadını sevinçle karşılayarak onlara yiyecek ve su ikram etti, halbuki kimseyle paylaşılamayacak kadar suları kalmıştı.
Shakespeare tarafından eklenmiştir.
anonim

anonim

@anonim87

Her zaman ne zaman olması gerekiyorsa o zamandır.
ataç ikon Zamanı Anlamak
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum