up
ara

Sessizlik - Hush Hush Serisi 3. Kitap

- Silence

Sessizlik - Hush Hush Serisi 3. Kitap Konusu ve Özeti

Sessizlik - Hush Hush Serisi 3. Kitap
Sessizlik - Hush Hush Serisi 3. Kitap kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Çevirmen: Sevinç Tezcan Yanar
Yayınevi: Pegasus
ISBN: 9786055360245
Sayfa: 416 sayfa Basım Tarihi: 2010
Geride sadece sessizlik kaldığında gerçek duyulabilir mi?

Patch ve Nora arasındaki çığlık, yerini sessizliğe bırakmıştır. Patch'in karanlık geçmişindeki sırların üstesinden gelmiş… birbirinden tamamen farklı iki dünya arasında bir köprü kurmuş… ihanet, sadakat ve güven duyguları zorlu sınavlardan geçmiştir. Ve bütün bunlar, cennet ve dünya arasındaki sınırları aşan bir aşk uğruna göze alınmıştır. Birbirlerine duydukları sarsılmaz güven haricinde hiçbir şeye sahip olmayan Patch ve Nora, uğruna çaba harcadıkları her şeyi ve aşklarını paramparça edebilecek bir güce karşı umutsuz bir savaşa başlarlar...

"Becca Fitzpatrick'in kaleme aldığı aşk büyüleyici."
The Book Cellar

"Becca Fitzpatrick harika karakterler yaratmada eşsiz bir yeteneğe sahip. Nora ve Patch'in arasındaki çekim, insanın kalbini yerinden oynatıyor!"
Strph Su Reads

"Unutulmaz karakterler, harika diyaloglar, etkileyici bir espri anlayışı ve karanlık olduğu kadar merak uyandıran bir olay örgüsü. hush, hush serisi, okuyucuyu kendinden geçiriyor."
Reviewer X

Sessizlik, Becca Fitzpatrick’in Hush Hush serisinin 3. kitabı ve kaçınılmaz olan son savaşa doğru bir geçiş sunuyor fakat kitabın sonu ile savaşın tarafları son kitabı okunması şart hale getiriyor.

Aslında Sessizlik romanının sonu biraz beklenilenden farklı gelişiyor. Çok daha karmaşık ve insanı son kitap için merak içinde bırakacak bir son beklerken basit bir şekilde bitiyor fakat o basitliğin ardından gelen gerçek Nora ve Patch aşkını çok daha karmaşık hale getiriyor.

Serinin ikinci kitabı olan Çıklık’ta Nora’nın gerçek babası Hank sürpriz bir ziyaret yapmış ve Nora ile Patch’i beklenmedik bir şekilde yakalamıştı. Üçüncü kitap Sessizlik neler olduğunun merakını gidermekten öte merakı daha da arttıracak bir şekilde başlıyor.

Hank ve Patch mezarlıkta buluşuyorlar ve Patch Hank’ten Nora’yı serbest bırakmasını istiyor. Fakat Hank onu istediğini elde etmek için kullanmak istiyor ve Patch’e anlaşma sunmaya çalışıyor. Onu dinlemeyen Patch Hank’i yere yatırıp Nora’nın yerini söylemesi için ona işkence etmeye başlıyor. Patch’in gücünün beklediğinden çok daha fazla olması Hank’i şaşırtıyor fakat ne yaparsa yapsın onu öldüremeyeceğini bildiği için konuşmuyor. Sonunda Hank’in adamları imdadına yetişiyor ve Patch’i durduruyorlar. Patch onlar için bile çok güçlü olduğunu bilmesine rağmen onları öldüremeyeceğinden dolayı bir şey yapamıyor. Hank’e Nora’nın hayatına karşı son kozunu sunuyor. Hank, Patch’in kanatlarını kopartıyor ve onun için ajanlık yapması için anlaşma yapıyor. Karşılığında yaz sonunda Nora’yı serbest bırakacak ve ona zarar vermeyecektir.

Nora mezarlığın ortasında uyanıyor ve buraya nasıl geldiğini hatırlamıyor. Mezarlıkta karşılaştığı kişi onun uzun süredir arandığını söylediğinde ona inanmıyor ve korkarak kaçıyor. Polis tarafından bulunduğunda ve gerçekler söylendiğinde ise tam bir şok geçiriyor. Hayatındaki son 5 ayı hatırlamıyordur. Son hatırladığı şey okula gitmesi gerektiği ve biyoloji dersine girmesi gerektiğidir.

Nora onu kimin kaçırdığını araştırmaya başlar ve Vee’nin yardımı ile de kaybolan zamanı anlamaya çalışır. Fakat Vee de ona pek bir şey sunamaz. Vee’in hafızasından da Rixon tamamen silinmiştir. Nora’nın hayatındaki halüsinasyon devam eder fakat hiçbir şey hatırlamadığı için çevresinde olanlara da anlam veremez. Dahası annesi Mercie’nin babası olan Hank ile ilişkiye başlamıştır ve Nora bunu kaldıramaz.

Bir akşam Nora, annesi ve Hank’e akşam yemeğinde katılmak zorunda bırakılmıştır. Burada Mercie ile karşılaşınca sinirlenir ve yemeği terk eder. Telefonu ve arabası olmadığı için akşam vakti yürüyerek köşedeki yerden telefon etmek ister fakat bir şeyler yanlış gitmektedir. Nora kendini bir soygunun içinde bulur ve dahası kaçmak istediğinde imkansız olan şeyler görür fakat anlam veremez. Kendini yeryüzüne inmiş melekler ile onların hakim olmaya çalıştığı ölümsüzün kavgasının ortasında bulur. Nora için hayatın sonu gelmişken Jev onu gelip kurtarır. Nora Jev’e karşı farklı bir şeyler hisseder fakat buna anlam veremez.

Nora silinen son 5 ayı hatırlamaya çalışırken imdadına onu öldürmeye çalışan Scott yetişir. Scott Black Hand’den kaçmak için uzun süre saklanmış ve Nora’nın geri döndüğünü duyunca geri dönmüştür. Scott yaşanan her şeyi Nora’ya anlatır fakat Scott Jev adında birini tanımaz. Nora Scott ile anlaşma yapar ve Hank’in peşinden gitmeye karar verirler fakat işler pek istedikleri gibi gitmez. Nora tam yakalanacak iken imdadına yine Jev yetişir. Jev sonunda Nora ile her şeyi paylaşmaya karar verir. Nora Jev ile Patch’in aynı kişi olduğunu öğrenir. Onun kanat yarasına dokunur ve kendini kaçırılma anında bulur.

Patch ve Nora, Hank’i alt etmek için plan yapmaya başlarlar fakat Hank’in gerçek planını anlayamazlar. Patch eski bir dost olan Dabria’dan yardım ister. Patch Dabria ile çalışırken Nora da Scott ile Hank’in peşine düşer fakat Hank’in planları beklenilenden daha büyüktür.
Plüton Köylüsü

Plüton Köylüsü

@plutonkoylusu

Vampirmiş , kurt adammış gibi klişe fantastik kitaplardan sıkılanlar için harika bir seri. 4 yıldız vermemin sebebi ise kitapların sonunun en güzel yerde bitmesi. 3 kitabı aynı anda aldığım için ben bu sıkıntıyı çekmemiştim fakat okuyan arkadaşlarımın çoğu bana bundan dolayı yakındı. Yine de benim en sevdiğim seri kitaplar arasında yerini korumaya devam ediyor. Aşk ve macera bu kadar güzel konu alan bir kitaba haksızlık edemeyiz. Kitabın en sevdiğim özelliği ise ben ilk üç kitabı okuduktan sonra 4. kitabı aradan 2 yıl geçtikten sonra okumuştum fakat hiçbir şeyi unutmamıştım. Okuduktan sonra Patch karakterine hayran olmamak elde değil. Becca Fıtzpatrıck tanımlamalarda , betimlemelerde o kadar ustaca davranmış ki karakterleri gözünüzde çok iyi canlandırabiliyorsunuz. Ha unutmadan ortalarda kitabın filmi çıkacağına dair söylemler var şahsen bana kalırsa ben filmin çıkmasını istemiyorum. Çıksa bile izlemeyi şu anlık düşünmüyorum. Hayallerimdeki Patch'e , Nora'ya , Marcie Millar'a , Scoteer Parnell'e ve Vee Sky'a ihanet edemem.
Fantastik Maceralı yer yer Aşkla süslenmiş bir kitap arıyorsanız , aradığınız kitap tam karşınızda. İyi okumalar ^^
0 yorum
Merve Akpınar

Merve Akpınar

@littlebookstagram

Serinin en hareketli kitabı buydu şimdiye kadar. Başta biraz sakin başlıyordu ama sonrasında olaylar öylesine aktı ki gece başlayıp sabaha bitirdim. Olayları kısaca anlatmam gerekirse Nora aylarca esir tutuluyor ve bir gün mezarlıkta babasının mezarının yanında uyanıyor. Geçmiş beş ayını unuttuğunu hastaneye götürüldükten sonra öğreniyor. O zamanı Nisan ayı sanarken kendini Eylül ayında buluyor. Olaylarda esas böyle başlıyor. Patch'le yeniden karşılaşması. Babasının yaptıkları vs. bu kitap çok aksiyonluydu kesinlikle serinin en keyifli kitabı.
0 yorum
Hayal Perest

Hayal Perest

@hayal

Patch'in Nora için kanatlarını feda etmesi kitabın en göz alıcı noktasıydı benim için .
Böyle fedakarlık olmaz artık dedirtti bana .
Nora ile Vee'nin dostluğu da gerçekten çok göz doldurucu . Bu ikiliye bayılıyorum.
Kitabın sonunda Nora'nın "nefil" olması ve Hank'in ölmesi de ayrı bir merak uyandırdı bende .
Bir solukta okuduğum heyecanın dinmediği bir kitaptı. Tavsiye ederim.
*
Ve bu Kitap'ta benden 10 numara 5 yıldız almıştır :)
0 yorum
Seda İpek A

Seda İpek A

@bibakbenmiyim

birden fazla kez tekrar tekrar okuduğum serilerden. Nora ve Patch (diğer bir değişle Jev)'in aralarındaki aşk bana Alacakaranlıktaki Bella ve Edward'ı anımsatsa da konu içeriği bakımından hoş. Nora'nın hafızasının silinmesi ve onları hatırlama kısımları sıksa da kitap gene kendini okutuyor ve akıcı. demem o ki 4.kitabı merakla bekliyorum. kesinlikle tavsiye ederim
0 yorum
erdoğan

erdoğan

@mqnsz

Serinin birinci ve ikinci kitaplarını okuduktan sonra üçüncüden sıkılacağımı düşünmüştüm. Aksine üçüncü kitabı daha çok beğendim. Aynı akıcılık ve gizem sürüyor. Anlatılan aşkın cazibesi devam ediyor. Beğeniyle okudum ve Final'de gerçek bir final bulacağımı umuyorum. Umarım yanılmam...
0 yorum

Sessizlik - Hush Hush Serisi 3. Kitap - S41

Vee, "Sana sağlam ilaçlar veriyorlar mı?" diye sordu. "Görünüşe bakılırsa Anthony Amowitz'in babası eczacıymış, belki senin için el altından iyi bir şeyler kapabilirim."
Şaşkınlık içinde kaşlarımı kaldırdım. "Bu da ne? Sen ve Anthony?"
Nihal tarafından eklenmiştir.
Gülbahar Ceylan

Gülbahar Ceylan

@ceylangulbahar

Davranışların sesi, sözlerden yüksektir.
ataç ikon Sessizlik - Hush Hush Serisi 3. Kitap
kitaba 4 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Selin

Selin

@fangirl

Sen benimsin, Melek. Bunu sakın unutma.
ataç ikon Sessizlik - Hush Hush Serisi 3. Kitap
kitaba 8 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
ALeRa

ALeRa

@alera

İstediğim bir şeyden, ihtiyaç duyduğum bir şey için vazgeçtim. Sana ihtiyacım var, Melek .
ataç ikon Sessizlik - Hush Hush Serisi 3. Kitap
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
ALeRa

ALeRa

@alera

Bazen en iyi saldırı, iyi bir savunmadır.
ataç ikon Sessizlik - Hush Hush Serisi 3. Kitap
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Yağmur Urhan

Yağmur Urhan

@yagmururhan

''Pratik her şeyi kusursuz kılar.''
ataç ikon Sessizlik - Hush Hush Serisi 3. Kitap
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
505
KİTAP
Seri Kitaplar
Birden fazla kitaptan oluşan ve uzun sürmeleri nedeniyle okurken adeta hayatımızın bir parçası olan seri kitaplar listelenmiş...
231
KİTAP
En İyi Kadın Yazarların Mutlaka Okunması Gereken Kitapları
Hem Türk edebiyatının hem de Dünya edebiyatının en önemli kadın yazarları tarafından kaleme alınmış mutlaka okunması gereken ...
293
KİTAP
Filmi Çekilmesi Gereken Kitaplar
Bu kitapların acilen filmi çekilmeli! Kurgusuna bayıldığımız ve sinemada da görmek istediğimiz, senaryolaştırılması mümkün ol...
26
KİTAP
Herkesin Favorisi Aşk Kitapları
Romantiklerin okumaya doyamayacağı en güzel aşk romanlarının bir araya geldiği aşk listesi. Okurken pembe hayallere dalabilec...
147
KİTAP
Kapak önemli! En güzel kapaklı kitaplar
İçeriğin öneminin farkındayız. Fakat bu listede sadece güzel kapaklı kitaplar olsun istedik. Sen de kapağını en beğendiğin ki...