up
ara

Christine

Christine Konusu ve Özeti

Christine
Christine kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Yazar:
Çevirmen: Gülten Suveren
Yayınevi: Altın Kitaplar
ISBN: 9789752112575
Sayfa: 480 sayfa Basım Tarihi: 1970
Plymunth Furry model bir araba olan Christine'in geçmişinde pek çok gizemli olay vardır.Asıl sahibinin habis ruhunu taşıyan Christine, hurda haldeyken yeni sahibine satılır ve artık önlenemez olaylar zinciri yeniden başlar.Yeni sahibinin ona saplantı derecesinde bağlanması, sözüm ona tamiri sırasında aslında onun kendi kendini yenilemesi ve çevresine yaydığı ama sahibinin asla fark edemediği ölümcül enerji, Christine'in taşıdığı katil ruhun en belirgin ipuçlarıdır.Christine sahibinin tüm zaaflarını sonuna kadar kullanarak çevresine ölüm saçarken, olan biteni en sonunda fark edenler, çareyi kendi hayatlarına dahi mal olabilecek bir son hazırlamakta bulurlar. Artık iyiyle kötünün, yaşamla ölümün mücadelesi sona erecek, Christine son hesabını verecektir.
Dilara Artar

Dilara Artar

@dilaraartar

Sonsuz sayılabilecek kadar sınırsız bir öfkeyle ve hırsla mücadele edebilmek oldukça zordur. Fiziki varlığımıza işleyen bu şeytani duygular bir şekilde etkileşim kurduğumuz şeylere de bulaşır. Örneğin bir cisme dokunduğumuzda, bir arabaya bindiğimizde bazen hiç olmayacak duygulara kapılırız. Mesela bazı evlerde kendimizi huzursuz hissederiz. Her birinin bizim bilmediğimiz, fakat gerçekte var olan sır dolu bir hikayesi vardır. Bu duyguların tümü sahibinin O'nunla ne kadar sık etkileşime geçtiğinden ve ne kadar yoğun bir duyguyla bağlı olduğundan etkilenir. Ancak şunu söyleyebilirim ki; sizi rahatsız eden şeylerden mümkün olduğunca uzak durmanız önemlidir. Ve aynı şekilde sizi kendine çeken ve mantıklı düşünmenizi engelleyip sizi çılgına çeviren şeylerden de uzak durmak lehinizedir... Neden mi? Christine'i okurken tüm cevapları şaşkınlıkla kavrayacaksınız.
Christine yalnızca bir araba değil, hırslı bir kadın... Belki de hikayenin altında bir de mesaj vardır kim bilir. :) Ancak Stephen King bu kitabında yine okuyucuyu sürükleyen bir kurgu yaratmış. Özellikle Le Bay karakteri oldukça baskın ve insanın zihnine işleyen bir karakter olmuş. Bunun dışında sorgulanan arkadaşlık ilişkileri, ergenlik bunalımları konularına da ustalıkla değinmiş yazar. Kitabı okurken canımı sıkan, beni konudan uzaklaştıran hiçbir can sıkıcı engelle karşılaşmadım. Çevirisi oldukça başarılıydı. Bazı imla hataları vardı ancak tahammül edilemez değillerdi benim için... Diğer King kitaplarına göre ortalama bir standartta olsa da Christine'i de okumanızı tavsiye ederim. :)
ataç ikon Christine
kitaba 10 verdi
0 yorum
Göktuğ Altuntaş

Göktuğ Altuntaş

@goktugaltuntas

King 'in standart kitaplarından biri öncelikle ama okuyucusunu asla sıkmayan bir hikaye yine her zamanki gibi. King için gerçekten elinde herhangi bir obje olması bir şeytani hikaye yaratması için yeterli ve bunu her romanında muazzam bir şekilde ortaya çıkarıyor. Burada da objemiz "Christine" sadece bir araba!?!
Kısacası Stephen King hikayeye başlayıp döktürüyor ve okutturuyor herkese tavsiye ederim.
ataç ikon Christine
kitaba 8 verdi
0 yorum
Satıgül Yüksek

Satıgül Yüksek

@gulunkitapligi

Okuyalı 10 seneden fazla olmuştur King'in eşsiz beyninin bir ürünüdür bu kitap bir arabanın üstelikte canlı ve bir insan gibi düşünebilen bir arabanın hayatına dahil oluyorsunuz gerilim, akıl karışıklığı ne ararsanız var :))
ataç ikon Christine
kitaba 6 verdi
0 yorum
Burcu Balaban

Burcu Balaban

@kontes

Asıl sahibinin habis ruhunu taşıyan Christine, hurda halindeyken yeni sahibine satılır ve artık önlenemez olaylar zinciri yeniden başlar.

http://www.kontesce.com/2012/12/christine-stephen-king-kitap-film.html
ataç ikon Christine
kitaba 8 verdi
0 yorum
Leylavinia

Leylavinia

@leylavinia

Okuduğunuz süreç içerisinde arabalara "Ya gerçekten böyle bir şey varsa?" diye bakabilecek kadar etkilenebileceğiniz, tek solukta okunabilitesi olan kitaplarından bence..
ataç ikon Christine
kitaba 8 verdi
0 yorum

Christine - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle
Dilara Artar

Dilara Artar

@dilaraartar

Belki de gerçekten yalnız olan kimseleri böyle tanıyabilirdiniz... Onlar yağmurlu günlerde daima yapılacak hoş bir şey bulabilirlerdi. Onları her zaman arayabilirdiniz. Çünkü hep evde olurlardı. Gerçekten hep yapayalnız ve evdeydiler.
ataç ikon Christine
kitaba 10 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum
Dilara Artar

Dilara Artar

@dilaraartar

Ozanlar sürekli olarak ve bazen de kasıtlı olarak aşkı yanlış tanımlarlar. Aşk celladın ta kendisidir. Aşk gözleri çok keskin olan bir yamyamdır. Aşk yiyip bitirir, çünkü hep açtır. En başta da dostluğu bitirir...
ataç ikon Christine
kitaba 10 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum
Dilara Artar

Dilara Artar

@dilaraartar

Şimdi kendi ailesi onu zaman zaman sertlikle suçluyordu. Onlar cehennemden geçip gelen birinin ateşle pişip sertleştiğini anlayamıyorlardı.
ataç ikon Christine
kitaba 10 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum
328
KİTAP
Filmi de Çekilen Kitaplar
Edebiyat dünyasından sinema dünyasına taşınan unutulmaz eserler bu listede! Film uyarlamaları mevcut olan tüm kitapları bu li...
396
KİTAP
Fantastik Evrenlerin Kapılarını Aralayan En İyi Fantastik Kitaplar
Okurları gerçek dünyadan koparıp bambaşka diyarlara götüren, hayal gücünün sınırsızlığını kanıtlar nitelikteki en iyi fantast...