up
ara

Christine Kitap İncelemeleri

Leylavinia

Leylavinia

@leylavinia

Okuduğunuz süreç içerisinde arabalara "Ya gerçekten böyle bir şey varsa?" diye bakabilecek kadar etkilenebileceğiniz, tek solukta okunabilitesi olan kitaplarından bence..
ataç ikon Christine
kitaba 8 verdi
0 yorum
Göktuğ Altuntaş

Göktuğ Altuntaş

@goktugaltuntas

King 'in standart kitaplarından biri öncelikle ama okuyucusunu asla sıkmayan bir hikaye yine her zamanki gibi. King için gerçekten elinde herhangi bir obje olması bir şeytani hikaye yaratması için yeterli ve bunu her romanında muazzam bir şekilde ortaya çıkarıyor. Burada da objemiz "Christine" sadece bir araba!?!
Kısacası Stephen King hikayeye başlayıp döktürüyor ve okutturuyor herkese tavsiye ederim.
ataç ikon Christine
kitaba 8 verdi
0 yorum
Burcu Balaban

Burcu Balaban

@kontes

Asıl sahibinin habis ruhunu taşıyan Christine, hurda halindeyken yeni sahibine satılır ve artık önlenemez olaylar zinciri yeniden başlar.

http://www.kontesce.com/2012/12/christine-stephen-king-kitap-film.html
ataç ikon Christine
kitaba 8 verdi
0 yorum
Dilara Artar

Dilara Artar

@dilaraartar

Sonsuz sayılabilecek kadar sınırsız bir öfkeyle ve hırsla mücadele edebilmek oldukça zordur. Fiziki varlığımıza işleyen bu şeytani duygular bir şekilde etkileşim kurduğumuz şeylere de bulaşır. Örneğin bir cisme dokunduğumuzda, bir arabaya bindiğimizde bazen hiç olmayacak duygulara kapılırız. Mesela bazı evlerde kendimizi huzursuz hissederiz. Her birinin bizim bilmediğimiz, fakat gerçekte var olan sır dolu bir hikayesi vardır. Bu duyguların tümü sahibinin O'nunla ne kadar sık etkileşime geçtiğinden ve ne kadar yoğun bir duyguyla bağlı olduğundan etkilenir. Ancak şunu söyleyebilirim ki; sizi rahatsız eden şeylerden mümkün olduğunca uzak durmanız önemlidir. Ve aynı şekilde sizi kendine çeken ve mantıklı düşünmenizi engelleyip sizi çılgına çeviren şeylerden de uzak durmak lehinizedir... Neden mi? Christine'i okurken tüm cevapları şaşkınlıkla kavrayacaksınız.
Christine yalnızca bir araba değil, hırslı bir kadın... Belki de hikayenin altında bir de mesaj vardır kim bilir. :) Ancak Stephen King bu kitabında yine okuyucuyu sürükleyen bir kurgu yaratmış. Özellikle Le Bay karakteri oldukça baskın ve insanın zihnine işleyen bir karakter olmuş. Bunun dışında sorgulanan arkadaşlık ilişkileri, ergenlik bunalımları konularına da ustalıkla değinmiş yazar. Kitabı okurken canımı sıkan, beni konudan uzaklaştıran hiçbir can sıkıcı engelle karşılaşmadım. Çevirisi oldukça başarılıydı. Bazı imla hataları vardı ancak tahammül edilemez değillerdi benim için... Diğer King kitaplarına göre ortalama bir standartta olsa da Christine'i de okumanızı tavsiye ederim. :)
ataç ikon Christine
kitaba 10 verdi
0 yorum
Satıgül Yüksek

Satıgül Yüksek

@gulunkitapligi

Okuyalı 10 seneden fazla olmuştur King'in eşsiz beyninin bir ürünüdür bu kitap bir arabanın üstelikte canlı ve bir insan gibi düşünebilen bir arabanın hayatına dahil oluyorsunuz gerilim, akıl karışıklığı ne ararsanız var :))
ataç ikon Christine
kitaba 6 verdi
0 yorum