up
ara

Çirkinler

Çirkinler Konusu ve Özeti

Çirkinler
Güzeller kitabının da yazarı Scott Westerfeld tarafından kaleme alınan Çirkinler kitabı Roman, Gençlik türünde okuyucusu ile buluşuyor. Tudem Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9789944692205 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Çirkinler isimli kitap 448 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Niran Elçi çevirmiştir. Kitap Seri Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Çirkinler kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Çevirmen: Niran Elçi
Yayınevi: Tudem Yayınları
ISBN: 9789944692205
Sayfa: 448 sayfa Basım Tarihi: 1970
16. yaş gününde, herkesin hayal ettiği gibi, Çirkinler grubundan çıkıp, bir dizi estetik operasyon sonucu Güzelleşecek olan Tally'nin hayalleri kötü bir teklifle yıkılır: Güzel olmayı reddeden ve asilere katılan arkadaşı Shay'i ele verecek ya da hiçbir zaman güzelleşemeyecektir. Sürükleyici seri toplam 4 kitaptan oluşacak."Çirkinler, gelecek teknolojiler ve var olan toplumsal politikalarla ilgili rahatsız edici gerçekleri inandırıcı bir olay örgüsüyle, okunması oldukça kolay bir şekilde sunuyor. Sonundaki heyecan verici seçim ise kitabın devam edeceğini vaat ediyor."School Library Journal
kitap pınarım

kitap pınarım

@kitappinarim

Serinin ilk kitabı. Diğer kitaplar “Güzeller”, “Özeller”, “Ekstralar”. Son kitap “Ekstralar” hariç diğer üç kitabı okudum. Katmanlara ayrılmış bir toplum ve her bir gruptakilerin sahip olduğu ayrı özellikler. Kahramanın en alt katman olan “Çirkinler”den başlayıp devam eden yolculuğu ilgimi çekmişti. Yaşadıkları, hissettikleri, değişimi, özlemleri, pişmanlıkları… Fantastik romanlardan hoşlananlar ve kitapla ilgili beklentilerini çok yüksek tutmayanlar için keyifli bir seçim.
ataç ikon Çirkinler
kitaba puan vermedi
0 yorum
Hazal

Hazal

@hazalaltintas - İzmir

Farklı bir kitap ama insanı farklı diyarlara sürüklüyor okumalısınız. :)
ataç ikon Çirkinler
kitaba 10 verdi
0 yorum

Çirkinler - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle
Örgülü Kaktüs

Örgülü Kaktüs

@sadecesila

" I don't want to be ugly all my life. I want those perfect eyes and lips, and for everyone to look at me and gasp. And for everyone who sees me to think 'Who is that?' and want to get to know me, and listen to what I say."
"I'd rather 'have' something to say. "
ataç ikon Çirkinler
kitaba 7 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
505
KİTAP
Seri Kitaplar
Birden fazla kitaptan oluşan ve uzun sürmeleri nedeniyle okurken adeta hayatımızın bir parçası olan seri kitaplar listelenmiş...