up
ara

Aşk

Aşk Konusu ve Özeti

Aşk
Aşk kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Çevirmen: Elif Yıldırım
Yayınevi: Oda Yayınları
ISBN: 9789753853675
Sayfa: 253 sayfa Basım Tarihi: 1970
"Salzburg'un tuz madenlerinde, kışın çıplak kalmış bir ağaç dalını, terk edilmiş kazı alanlarından birine atarlar. İki ya da üç ay sonra da, dalı, üzerini parlak bir kristal tabakasıyla kaplanmış halde bulurlar. En küçük filizinin bile üstü, bir galaksiyi doldurmaya yetecek sayıda, iri bir pirinç tanesinden daha büyük olmayan ışıltılı pırlantalarla bezeli bir görünüm kazanmış, dalın kendisi artık tanınamayacak hale gelmiştir..."Düşünceleriyle yirmi dört saat baş başa kalan aşığın durumunu, en küçük filizinin bile üstü pırlantalarla dolmuş dala benzeten yaratıcısının en sevdiği yapıt olan "Aşk"; yazarın kendisinin de en içsel duygularının biraz maskelenmiş bir resmi aynı zamanda.Stendhal; kristalize, garip ve derinlemesine algısal bir yapıt olan "Aşk"ta, duyarlı ve çözümlemeci olmayı birlikte başarıp, kişisel görgüsünden yola çıkarak, herkes için geçerli doğrulara ulaşıyor.

Aşk - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle
Selimealioglu

Selimealioglu

@selimealioglu

Kayıtsız olabilmek için son derece büyük çaba sarf ediyorum . Kalbim söyleyecek çok şeyi olduğuna inanıyor fakat ben onun sessiz kalmasını sağlamaya çalışıyorum. Sürekli olarak, bir gerçeği dile getirdiğimi zannettiğim anlarda bir iç çekişten fazlasını ifade edemediğim korkusuyla kuşatılmış durumdayım .
ataç ikon Aşk
0 (0 oy)
0 yorum
6
KİTAP
Mutlaka Okunması Gereken Henri Beyle Stendhal Kitapları
Dünyaca ünlü klasik eserleriyle tanıdığımız Fransız realist yazar Henri Beyle Stendhal'ın en iyi kitaplarını bu listede payla...