up
ara

Kayboluş

- Breakthrough

Kayboluş Konusu ve Özeti

Kayboluş
Kayboluş kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Yazar:
Çevirmen: Cemal Yardımcı
Yayınevi: Koridor Yayıncılık
ISBN: 9786054188611
Sayfa: 320 sayfa Basım Tarihi: 2009
Hayatınızı başka bir insanın bedeninde yaşasaydınız...Artık beyninin içine yerleştirilen küçük elektrotların kontrolündeydi...Artık zihninin sessiz bölgeleri uyanıktı ve kendi sesinde ona ait olmayan bir çığlık işitiyordu; yüzyıl öncesinden gelen... kurnaz, duygusal ve cani ruhlu birinin zihninde ve bedeninde yankılanıyordu bu ses. Epilepsi tedavisi gören Elizabeth Austin'in beynine minyatür elektrotlar yerleştirilmiştir. Elizabeth elektrotları kendisine verilen ufak bir cihazla aktif tutarak krizlerini kontrol edebilmektedir. Ve artık bırakmak zorunda kaldığı, özlediği hayata dönerek evliliğindeki sorunları çözmeye ve tekrar işine başlamaya hazır olduğunu hisseder. Buna karşın, ameliyatın bir parçası olarak son derece riskli olduğu halde fazladan elektrot yerleştirilmesine razı olur. Bu elektrotlardan biri uyarıldığında kendisine ait olmayan bir hayatı yaşamaya başladığını, başka bir bedende vücut bulduğunu fark eder. Doktorundan bu gelişmeleri saklayan Elizabeth, şimdiki ve önceki hayatı arasındaki geçişlerde bocalarken, keşfettiği yeni hayatın onu daha mutlu ettiğini hisseder. Ama bu hayatın hazırladığı korkunç oyunun içine çekildiğinden habersizdir.
Mustafa Bayar

Mustafa Bayar

@mustafabayar

Ken Grimwood'la Sil Baştan ile tanıştım ve hemen ardından Kayboluş'u okudum, diğer kitaplarını da en kısa zamanda okumak istiyorum. Ben yazarın aslında gündelik yaşamımızda sorgulanacak olayları böyle fantastik örtüler altında bize sunmasını çok sevdim. Kitapta gerçekçilik payı yok deyip zaman kaybı olduğunu söyleyen birini gördüm yorumlarda. Böyle yorumları okuyunca sadece insanların bakış açısına üzülüyorum. İnsanlar bir şeyi anlamadıklarında ya da kendi zevklerine uymadığında o şeye direk "kötü, zaman kaybı" sıfatını yapıştırmalarını anlayamıyorum. Mesela bir tür içinde sınıflandırma yaparsın onu anlarım, mesela sen bir polisiye roman seversin ve okuduğun bir polisiye romanı şu şu şu yönleriyle beğenmedim diyebilirsin ama polisiye sevmiyorsun diye polisiye bir kitaba vakit kaybıdır diyemezsin. Neyse sanırım biraz sinirlenmişim,evet... tamam sakinim. Bence o çok değerli vaktinizi ayırıp okumalısınız!
ataç ikon Kayboluş
kitaba 8 verdi
0 yorum
timaz mohsenzadeh

timaz mohsenzadeh

@timazmohsenzadeh

Tip ogrenciler icin guzel bir kitap!
Bu kitabi bir arkadasimdan aldim. evde baska kitap yoktu, ve ben de kurgusu benim sevdigim tarzda olmasada bi denemeye calistim. ilk 50 sayfasi sadece medikal ve tip ogrencilerine ayrilmis ve bu sayfalarda, epilepsi hastaliginda kullanilan farkli ilaclarin adi ve etkileri anlatiliyor. yani tip ogrencileri farmakoloji ders notlarini bulmazlarsa, bu 50 sayfayi sinavdan once okusunlar, bence iyi gelir!!!
50'inci sayfadan sonra roman basliyor ve ortada 10 ya 15 sayfa biraz hareketli geciyor. sonra bir hayli detayli seyler anlatiliyor. ornegin, epilepsi hastasi olan karakterin ruyasinda gordugu odanin icinde olan tum esyalarin, rengi, konuldugu yerleri ve tum fiziksel durumlari onemle anlatiliyor! galiba o karakterin ruyasindaki odayi satin alacakmisiniz da pazarlamaya calisiyor yazar!
son soz olarak, hic beyenmedim ve yari da biraktim. 120'inci sayfadan sonra ne oluyor bilmiyorum, ama kitabin 3'te biri boyle yazilmissa, gerisini de bos verin derim.
ataç ikon Kayboluş
kitaba 3 verdi
0 yorum
Murat Berksoy

Murat Berksoy

@muratberksoy

Ken Grimwwod kitaplarına sarmış durumdayım şu sıralar. Adamdaki hayal gücü nedir böyle demekten kendimi alamıyorum. Sil Baştan adlı eseri daha güzel diyorlar ama bundan başladım eserlerini okumaya sil başı en sona bırakmayı düşünüyorum.
Kitap bazı yerlerde sıksada sonu nasıl bitecek diye okumak istediğiniz türden bir eser. Ama sonuna geldiğinizde hiç düşünmediğiniz bir son bekliyor. Kesinlikle final sahnesi için okunmasını düşündüğüm bir eser oldu.
ataç ikon Kayboluş
kitaba 8 verdi
0 yorum
Arif Akyol

Arif Akyol

@arifakyol

yazarın okuduğum tüm kitaplarını sevdim. detaylı anlatımı ile olayın kurgu olduğu hissinden sıyrılabiliyorum. karakterler çok gerçek geliyor. sorunları ve yaşam tarzları. bunun bir ilk kitap olduğu düşünülürse fikrimce çok başarılı. yazarın ölmüş olması ve maalesef çok az eser bırakmış olması -tess gibi yazarlar düşünülünce- ayrıca çok kötü.
ataç ikon Kayboluş
kitaba 8 verdi
0 yorum
SELCAN SELÇUK

SELCAN SELÇUK

@selcanselcuk

Umduğumu bulduğum söylenemez.Uzun ve gereksiz anlatımlar çoktu.Hikaye farklıydı ama yeterince zenginleştirilmiş yan ögeler yoktu.Yazarın İlk okuduğum kitabı.Realiteden çok uzaktı.fantastik desem değil,tıbbi desem değil,psikolojik desem değil.Genelde yorumlar beğeni ile yapılmış.Saygı duyuyorum.Sadece ben sıkıldım okurken.
ataç ikon Kayboluş
kitaba 6 verdi
0 yorum

Kayboluş - S41

" Taze çiçekler her yerdeydi ve David de oradaydı. Her şey yoluna girecekti,gerçekten. "
Seda Uzun tarafından eklenmiştir.
leyla akbal

leyla akbal

@leylaakbal

içten içe , siyahlar da onun gibi mi hissediyor diye merak ediyordu ; saldırgan bir dünyada silinmez bir yabancı damgası yemiş gibi...
ataç ikon Kayboluş
kitaba 6 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum
miraç dindar

miraç dindar

@miracdindar

Siyahlar da onun gibi mi hissediyor diye merak ediyordu,saldırgan bir dünyada silinmez bir yabancı damgası yemiş gibi.
ataç ikon Kayboluş
kitaba 6 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum
FEBİHÂ

FEBİHÂ

@kadimcumleivecize

...Zamanı aldatmak için
Zaman gibi görünün; gözünüz, eliniz, diliniz hoş geldin desin.
Görünüşünüz günahsız bir çiçek olsun, siz onda gizlenen bir yılan...
ataç ikon Kayboluş
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
1130
KİTAP
Mutlaka Okunması Gereken Kitaplar
Herkesin mutlaka okuması gereken, kitaplığında bulunması gereken kitaplar listelenmektedir. Sen de mutlaka okunması gerektiği...
212
KİTAP
Tüm Zamanların En Çok Satan Kitapları
Aşk, fantastik, polisiye, bilim kurgu ve diğer kitap türlerini kapsayan ve zirveyi kolay kolay kaptırmayan tüm zamanların en ...
28
KİTAP
Beğenmediğim, sevemediğim kötü kitaplar
Okurken bitse de kurtulsak dediğiniz, kendini tekrar eden, sürükleyici olmaktan uzak, sıkıcı kitaplar bu listede toplandı. Se...