up
ara

Oniks - Lux Serisi 2. Kitap

- Onyx - Lux 2

Oniks - Lux Serisi 2. Kitap Konusu ve Özeti

Oniks - Lux Serisi 2. Kitap
Oniks - Lux Serisi 2. Kitap kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Çevirmen: Bilge N. Zileli Alkım
Yayınevi: Dex Yayınevi
ISBN: 9786050914283
Sayfa: 396 sayfa Basım Tarihi: 2012
Daemon'la aramızda bir uzaylı bağı olmasının muhteşem olduğunu düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz.

Gerçi bu bağa rağmen ona direnmeye kararlıyım. Ama bunu yapmak hiç de kolay değil çünkü Daemon (kahretsin!) gittikçe gözüme daha da taş gibi görünüyor. Üstelik bu sefer Arumlardan çok daha büyük bir problemimiz var. Savunma Dairesi kasabada.

Eğer Daemon'ın yapabildiklerini keşfeder ve benim de onunla bağım olduğunu anlarlarsa ikimizi de mahvedecekler. Bu arada okula yeni biri geldi ve herkesten gizlediği bir sırrı var. Bana neler olduğunu biliyor, yardım da edebilir ama bunun için (sanki mümkünmüş gibi) Daemon'a yalan söylemeli ve ondan uzak durmalıyım. Kimi kandırıyorum ben?!

Kimse sonsuza kadar yalan söyleyemez.

Ultra yakışıklı ve ultra odun Daemon Black geri döndü!

Lux serisi, OBSİDİYEN'den sonra 2012'nin en iyi genç yetişkin kitabı seçilen ONİKS ile tam gaz devam ediyor. Daemon'a karşı koymanın imkânsız olduğunu artık siz de çok iyi biliyorsunuz...
Jennifer L. Armentrout !!!

Sen Nası bi Kadınsın ve Nasıl bir Hayal gücün var söyle bana !

Nası bi öküz yada Odun kendini bukadar sevdire bilir Yada Nası bi Öküz Bukadar fazla Seve bilir söylermisin ßana ? !

Kayt & Deamon !!! Ah Hanqimiz Kayt'in yerinde olupda bu Öküze Sahip olmak istemeyiz ki ? ! Kitabı ilk aldığımda yorumları çok hoşuma gittiği için almıştım . kitaba başladığımdaysa hah dedim kapaktaki söz ne kadarda doğru çekici karizmatik hoş ama Öküz !

Ama bu Öküzlüğünün altında öyle bir adam yatıyorki .! Kimse kendine engel olamıyor ona karşı !

ki bu benim içinde çok sevdiğim seriler arasına girmesinin başka bir sebebi Bayan Karakteri benimsemem olmuştu 2 kitap Haricinde ...

Nası bi inatçılıktır o nasıl bir inkardır é! Ah Tanrım !!!

Gelde delirme ! Kökenin çıkmasını tam tamına 7ay bekledim Yok böyle birsey resmen çıldırdım Şimdide 5 kitap için çıldırma noktasındayım Agustosa Kadar kim Dayana bilirki ya !!!

Kendimi merakımım kontrol altında tuta bilmek için baştan baştan baştan Fetediyorum Lux'u ...

ßu seri kesinlikle filmi çelicek bir seri fakat kesinlikde orjınal bir film olmalı baştan savma birşey kesinlikle olmamalı okuyucuların beklentılerı çok yuksek olucaktır ve bu beklentılere uygun bir film olması gerekmektedir. Kitap içinde alıntı yapmak yada çok fazla detaya girmek istemiyorum alıp okumanızı bunu heycanı kitabı okurken tatmanızı tavsiye ediyorum !!!

Jennifer L. Armentrout Sen Harika bi yazarsın !!! Yeni seriside kesinlikle harika olucaktır ...
0 yorum
Magda

Magda

@magda

Bu kitabı, birincisi gibi elime aldığımda bitiremedim çünkü karakterlerin hepsine sinir olmakla meşguldüm! Sanırım, Daemon'un şu öküz hallerinden hoşlanmayan bir benim, bu beni uzaylı yapar mı? Sustum. Neyse.
Katy bu kitapta aptallık yaptı evet ama kendince sebepleri de vardı, bunu kitabın üstünden biraz zaman geçtiği için daha rahat analiz edebiliyorum. O, yardım etmek istedi ve yanlış kişiye güvendi. Burada bildiğiniz salaklık yaptı çünkü ben bile Blake oğlanına kesinlikle güvenmezdim! Bir insan o kadar kibar, tatlı bilmem ne olamaz. Zaten kıza zarar vermeye başladığında bir şeyler kafamda oturdu ve bütün kitap boyunca ondan uzak dur anneannelerine döndüm. Daemon bu kitapta biraz daha sempatik geldi, kabul. Ama hâlâ hoşlanamıyorum, elimde değil.
Dee konusuna gelecek olursak; sonraki kitapta ne olacağını bilmiyorum ama bence Katy ile aralarında bir soğukluk olacak. Boyutu ne kadar olur bilmiyorum ama eskisi gibi olmaları mümkün değil gibi geliyor.
Bu kitap bana ilkine oranla biraz daha karamsar gibi geldi -aslında doğru kelimeyi bulamıyorum ama anladınız siz. Ve sonunda beklediğimiz de oldu diyerek kitabı henüz okumamış olanları heyecanlandırmak da bana düşüyor.
-Bu arada Daemon'un ağzından anlatılan bölümlere şöyle bir göz atmakla yetiniyorum, duygusal adam okumaya elverişli olmayan bir bünyem mi var anlamadım gitti!-
0 yorum
Siyahyuzgec

Siyahyuzgec

@siyahyuzgec

Katy verdiğin yanlış kararlar beni deli etti! Daemon tam bir öküz olabilir ama sana verdiği değeri göremeyip saçma sapan insanlara güvendin yani sende az öküz değilsin hani. Kitapta duraksama anları çok oldu bu nedenle sıkıldım, sonununda biraz fazla basite indirgendiğini düşünüyorum. Bonus bölüme bayıldım Daemon'un kendi düşünceleri bence çok hoştu. Ayrıca şunuda söylemeden geçmek istemiyorum kitabın kapağından kesinlikle nefret ettim. Puanıma gelirsek 3.5tan 4 üzgünüm bazı bölümlerde sıkıcıydı ve sonu tahmin edilebilir bittiği için böyle uygun buldum...yoo durun taşlamayın vurmayın :)
0 yorum
aybike dönmez

aybike dönmez

@aybikedonmez

İlk kitap Obsidiyen'den beklentim çok fazla olduğu için biraz hayalkırıklığına uğramıştım.Fakat Oniks için söyleyebileceğim "vay vay vay" idi :).Bu kitapta yazar hikayeye bir ivme daha kazandırıp genişletiyor.İlk kitap da merak ettiğimiz her şey yeni sorularla karşımıza seriliyor.Yani kitap sadece Deamon ve Cat aşkı klişesinden bayağı bir uzakta ilerliyor.Kısaca heyecan dorukta.Yazar bu işi gerçekten iyi biliyor,hikaye anlatmakta ve kurgu oluşturmakta üstüne yok.
Tek sinir eden kitap serisinin kapakları.Cidden hem dışarıda okumanızı zorlaştırıyor hem de salak aşk kitabı izlenimi uyandırıyor.
0 yorum
Ezgi Erdoğan

Ezgi Erdoğan

@ezgierdogan0

Bu kitapta Katy'ye uyuz oldum. Klasik başkarakterlerden biri olduğunu gösterdi. Blake sonunda bunun aklını başına getirdiğinde olan Adam'a oldu gerçi. Yine de Blake'e sempatim var nedense bu yaptıklarına ve ileriki kitaplarda olanlara rağmen. (Beni dövmeyin :P)
Bu kitaptaki Daemon'a da bayıldım. Gerçi ilk kitapta da çok sevmiştim tabii. :D Bu kitapta en üzüldüğüm isim Dee idi.
Hikaye tamamen ilk kitaptan farklı bir yöne saptı ve bu beni hikayeye daha da ısındırdı. 10 üstünden 100 puan.
0 yorum

Oniks - Lux Serisi 2. Kitap - S41

"Evet," dedim, koluma bakarak. "Bu cidden tuhaf,katy. Sanki bir şeye bir tür reaksiyon göstermişsin. Sana biraz aloe getireyim. belki işe yarar."
Kitap Kurdu tarafından eklenmiştir.
Berat Nur Saldoğan

Berat Nur Saldoğan

@lalala

Ama seviyordum onu.
Öküz de beni seviyordu.
0 yorum
Nihal

Nihal

@nihaltasci

"Nasıl olur da beni hala arzulayabilirsin?"
"Ha, seni hala boğmak istiyorum. Ama ben deliyim. Sen kaçıksın. Belki de o yüzden. İkimiz de balatayı sıyırmışız."
0 yorum
FEBİHÂ

FEBİHÂ

@kadimcumleivecize

"Söyle."
"Neyi söyleyeyim..?"
"Bana daha önce söylediğin şeyi..."
Kalbim ağzıma geldi. Ona birçok şey söylemiştim ama neyi duymak istediğini biliyordum. "Seni seviyorum."
"Duymak istediğim tek şey bu."
"Bu iki sözcük mü..?"
"Daima bu iki sözcük..."
0 yorum
Nihal

Nihal

@nihaltasci

İddiayı ben kazandım. Yeni yılda bana olan aşkını itiraf ettireceğime dair iddiaya girmiştik.
"Kollarını boynuma doladı, başını iki yana salladı. "Hayır. Kaybettin."
Kaşlarımı çattım."Nasıl oluyormuş o?"
"Saate baksana." Başıyla duvardaki saati İşaret etti. "Gece yarısını geçiyor. Ocak'ın ikisi oldu bile. Kaybettin."
Bir süre saate baktım, onu bir kara deliğe yollasam mı diye düşündüm ama sonra bakışlarım Katy'ninkilere kilitlendi ve güldüm, hem de tüm içtenliğimle. "Hayır. Kaybetmedim. Yine de kazanan benim."
0 yorum
Hayal Perest

Hayal Perest

@hayal

"Geç oldu."
"Biliyorum." Tereddüt ettim. "Kalmak ister misin?"
Tek kaşını kaldırdı.
Bu olmamıştı işte. "Onu kastetmedim."
"Kastetsen de bir şikayetim olmaz hani." Bakışlarını indirdi. "Hem de hiç"
0 yorum
293
KİTAP
Filmi Çekilmesi Gereken Kitaplar
Bu kitapların acilen filmi çekilmeli! Kurgusuna bayıldığımız ve sinemada da görmek istediğimiz, senaryolaştırılması mümkün ol...
396
KİTAP
Fantastik Evrenlerin Kapılarını Aralayan En İyi Fantastik Kitaplar
Okurları gerçek dünyadan koparıp bambaşka diyarlara götüren, hayal gücünün sınırsızlığını kanıtlar nitelikteki en iyi fantast...
505
KİTAP
Seri Kitaplar
Birden fazla kitaptan oluşan ve uzun sürmeleri nedeniyle okurken adeta hayatımızın bir parçası olan seri kitaplar listelenmiş...
231
KİTAP
En İyi Kadın Yazarların Mutlaka Okunması Gereken Kitapları
Hem Türk edebiyatının hem de Dünya edebiyatının en önemli kadın yazarları tarafından kaleme alınmış mutlaka okunması gereken ...
429
KİTAP
Hiç Unutamayacağım Dediğimiz Kitaplar
Bittiğine üzüldüğümüz, hayatımızda derin izler bırakan unutamayacağımız kitapları paylaşıyoruz....