up
ara
‹ Tüm Yağmur Sonrası İncelemeleri

Yağmur Sonrası Kitap İncelemeleri

Gamze Türk

Gamze Türk

@gamzeturk

Bu kadının kalemine aşığım..
Bu romanında da alıp beni 1942'ye ikinci dünya savaşının ortasına bora bora adasına götürüp orda bıraktı. Aşk, cinayet, sırlar tek solukta okuduğum bir kitap daha. Sarah jıo 'nun sihirli kaleminden cıkan soluk kesen bir roman daha. Kesinlikle okunmalı söyliycek fazla şey yok.
Sırlar er yada geç açığa çıkar. Ama aylar sonra ama yıllar sonra. Ve birbirini seven iki kalbi en yakın dostta ayıramaz araya giren zamanda. Eğer o iki kalp gercekten birbirine bağlıysa bir gün bir yerde mutlaka karşılaşırlar. Lanet sihrini yitirir tüm sır perdeleri aralanır. Ve lanetlenenlerin üzerinden kalkan tozlu bulutlar beraberinde sırların üzerindeki tozları da ortadan kaldırır. Bazen bir çiçek, bazen de bir tahta parçası hafızanızı canlı tutar tıpkı anne'nin tuttuğu gibi...
Kitabı özetlemek gerekirse..
İki genç hemşirenin anne ve kitty'in 2.dünya savası esnasında bora bora adalarına gönüllü olarak göreve gitmesiyle başlar. Anne nişanlıdır ve gerçek aşkı merak eder. Orada yakışıklı bir askerle tanışır buldukları bungolov'da birbirlerine yakınlaşırlar. Bir cinayet işlenir. Bungalov ada halkına göre lanetlidir. Aşkı iliklerinize kadar hissetmeye hazırmısınız. Şiddetle okumanızı tavsiye ederim..
"Umut tükenmiş gibi görünse de
İkinci şans her zaman vardır..
Ya yoksa?
Umudunuzu kaybetmemeniz dileğiyle.
ataç ikon Yağmur Sonrası
kitaba 10 verdi
0 beğen · 0 yorum