up
ara

Çiçekler Kimin İçin Açıyor?

Çiçekler Kimin İçin Açıyor? Konusu ve Özeti

Çiçekler Kimin İçin Açıyor?
Çiçekler Kimin İçin Açıyor? kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Yazar:
Çevirmen: Billur Torul
Yayınevi: Dedalus Kitap
ISBN: 9786054708208
Sayfa: 272 sayfa Basım Tarihi: 1970
Balkanların göğe yakın yerlerinde akıp giden, puslu bir macera, Halgato'nun hayatı. Etrafında şeytanlar, çeşitli canlılar, melekler, kötülüğün sınırsızlığı, Çingeneler, uçurumun kenarında yaşayan insanlar, aşk ve cinsellik. Halgato'nun bir kemanı, bir de ailesi var: Onun ailesinden üvey kardeşlerine kadar bütün karakterlerin güçlü, kontrolsüz, büyük ve durdurulamaz arzuları yüzünden nasıl da zarara uğradığını görebiliriz. Bunların hepsi, birbirlerinin omuzlarına basarak içine doğmuş oldukları lanetlenmiş hayatlarından kaçmaya çalışan iki başarısız karakterin, Halgato ve Pisti'nin muhteşem bir hikâyesine katkıda bulunuyor. Blatnik ve Jancar ile birlikte Sloven edebiyatının en önemli romancılarından Lainscek'in yerel unsurlarla ve evrensel bir bütünlükle donattığı bu hüzünlü anlatı, Halgato adıyla filme de alınmış. Seyredenler bilir: Çiçekler, beyazperdede de Halgato için açmıyor.
Cemre

Cemre

@cemregokce

Gerçekten değişik bir kitap. Çevirisi düzgün yapılırsa kitabın daha anlaşılır olabileceğini düşünüyorum.
0 yorum

Çiçekler Kimin İçin Açıyor? - S41

Çocuk hiçbir şey anlamayarak omuz silkti. Yaşlı adam, "Gece onu kaybettiğinde bulabilmen için," diye öğütledi ve çocuğun çenesinin altına kemanı tekrar sokuşturdu.
Cemre tarafından eklenmiştir.