up
ara

Ruhlar Dükkanı

Ruhlar Dükkanı Konusu ve Özeti

Ruhlar Dükkanı
Kara Kule VII: Kule kitabının da yazarı Stephen King tarafından kaleme alınan Ruhlar Dükkanı kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Altın Kitaplar yayınevinden 1970 yılında 9789754053173 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Ruhlar Dükkanı isimli kitap 524 sayfadan oluşuyor. Kitap Fantastik Evrenlerin Kapılarını Aralayan En İyi Fantastik Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Ruhlar Dükkanı kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yazar:
Yayınevi: Altın Kitaplar
ISBN: 9789754053173
Sayfa: 524 sayfa Basım Tarihi: 1970
Siz daha önce de buraya gelmiştiniz.Tabii gelmiştiniz ya... tabii. Ben gördüğüm yüzü asla unutmam. Buraya gelin de elinizi sıkayım! Bir şey söyleyeyim mi? Sizin yüzünüzü bile görmeden, yürüyüşünüzden tanıdım. Castle Rock'a dönmek için bundan daha iyi bir gün seçemezdiniz. Ne harika değil mi? Av mevsimi yakında başladığında ormanlardaki ahmaklar turuncu giysileri olmayan ve kımıldayan her şeye ateş edecekler. Bunları sonra kar ve sulusepken izleyecek. Ama hepsine daha çok zaman var. Şimdi Ekim ayındayız ve biz Rock'a Ekimin istediği kadar kalmasına izin veririz.(Kitab'tan)
Hakan Eröztekin

Hakan Eröztekin

@cikolataadam

Gizemli sayfalar
Stephen King kitabı gizemden açıyor bu kez. Her sayfaya gayet dozunda serpiştirilmiş bu duygu, sizi bir sonraki sayfaya çekiyor.
Anlatılanlar da ilginç. Kendi halinde ufak bir kasabada dükkan açan bir adam. "Gerekli Şeyler" adlı bir yeri merak etmemek mümkün mü? Kıvılcımı başlatan işte bu olur.
Genel olarak bakarsak, kitabın başlangıcı ve gelişmesi gayet tadında. Ancak kitap biraz fazla uzatılmış, gelişme bölümünde verilen örnek kişiler gereksiz fazlalaşmış ve final kısmı oldu bittiye getirilmiş.
Kitabın yarısındayken kitap hakkında daha güzel hislerim vardı, ne yazık ki pek kalıcı olmadılar.
ataç ikon Ruhlar Dükkanı
kitaba 6 verdi
0 beğen · 1 yorum
lara şenol (@laraenol)
ben değilde arkadaşıma önerebilirim Özakman
29.01.18 beğen cevap
fatih ozan

fatih ozan

@fatihozan

194'üncü sayfada yarım bırakan yeğenime yorumum :
"Bak, karakterleri tanıma faslını bitirip 200'üncü sayfadan sonra ikinci ve üçüncü vitese geçiyor kitap, hatta 380-390'üncü sayfalarda dördüncü vitese geçip 500'lerde kitap aklını başından alacak hızda ilerliyor".
Sonunda yeğenimi de gaza getirdim, tekrar eline alacak.

İlk 10 günde yarısını, diğer 3-4 günde de diğer yarısını bitirdim. Stephen king genellikle kitap okumaktan soğuduğum da kullandığım bir yazardır, kitap okumayı sevdiriyor bana. Bu kitapta da bu özelliğini yitirmemiş.
ataç ikon Ruhlar Dükkanı
kitaba 8 verdi
7 beğen · 0 yorum
Muharrem Alpaydın

Muharrem Alpaydın

@muharremalpaydin

Stephen Kingin okudugum ikinci kitabı. Konusu gerçekten çok ilginç, kitapta birçok karakter olmasına ragmen müthiş kurgulanmış. Kasabaya yeni taşınan birisi! kasabayı nasıl karıstırabilir demeyin cevabı bu kitapta.
ataç ikon Ruhlar Dükkanı
kitaba 10 verdi
0 beğen · 0 yorum
Halil Lazarus

Halil Lazarus

@machinefuckinghead

Şehrinize yabancı biri gelir bir mağaza açar ve şehri katliama teşvik eder kan dolu gerim dolu bir kitap klasik bir S.King kitabıdır dolayısıyla fazla söze gerek yok okuyun gerilimi hissedin :)
ataç ikon Ruhlar Dükkanı
kitaba 10 verdi
0 beğen · 0 yorum
esma aygün

esma aygün

@esmaaygun

Yıllar önce okuduğum bu kitabı çok severek okumuştum. Sürükleyici bir anlatımı var. Gerilim, korku ve heyecan sevenler kesinlikle okumalı.
ataç ikon Ruhlar Dükkanı
kitaba 10 verdi
1 beğen · 0 yorum

Ruhlar Dükkanı - S41

...
Polly,Şeytan Yemeği denilen türde bir kek yapmıştı.Gaunt cam kalıbın kapağını açarak içini koklar koklamaz hemen anladı.Kadına biraz daha kalıp onunla birlikte bir dilim kek yemesini teklif ettiğinde Polly kararsızca duraksadı.
...
Lethe tarafından eklenmiştir.
396
KİTAP
Fantastik Evrenlerin Kapılarını Aralayan En İyi Fantastik Kitaplar
Okurları gerçek dünyadan koparıp bambaşka diyarlara götüren, hayal gücünün sınırsızlığını kanıtlar nitelikteki en iyi fantast...
313
KİTAP
En Sürükleyici Kitaplar
Yemek yemek, uyumak gibi doğal ihtiyaçlarını unutmana sebep olacak en sürükleyici kitaplar bu listede! Sen de en sürükleyici ...