up
ara

Aklı Bir Karış Havada

Aklı Bir Karış Havada Konusu ve Özeti

Aklı Bir Karış Havada
Aklı Bir Karış Havada kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Yayınevi: Can Yayınları
ISBN: 9789750701252
Sayfa: 142 sayfa Basım Tarihi: 1970
On iki yaşındaki Ruben, öğretmeni Oskar'ı yanlışlıkla öldürdüğünü sanarak büyük anneannesiyle oturduğu evden habersizce kaçar. Bulduğu ilk trene atlayan Ruben'in amacı Amerika'da yaşayan amcasının yanına sığınmaktır. Ancak, yolculuğu aksiliklerle dolu bir dizi serüvene dönüşür. Önceki kitaplarında genellikle sıradan olanın, gündelik can sıkıntısının ve insana özgü acıların altını çizen Susanna Tamaro, bu kitabında, düşle gerçek arasında, gerçeküstü öğelerle dolu bir masal anlatıyor okurlarına. Küçük Prens'in iyimser havasıyla yazılmış olan ve içimizde küçücük de olsa bir coşku duymamızla mutlak körlükten kurtulacağımızı söyleyen bu kitap, yazarın öteki kitaplarından oldukça değişik; hayal ve eğlence dolu. 'Ruben, kişiliğimin, yıllar içinde kazandığım bilgelikle oldukça iyi gizlemeyi öğrendiğim, ama hiçbir zaman da kurtulamadığım bir yönünü yansıtır: Yanlış taraftan inmemi, merdiven çıkışı sanarak tuvalet kapılarını açmamı, önemli davetlerde ev sahibi sanarak evin hizmetçisiyle tatlı sohbetlere girişmemi. Ruben, benim beceriksizliğim, dünyayı maddesel anlamda çıkar sağlayacak bir yer olarak görme konusundaki yeteneksizliğimdir' diyor Susanna Tamaro. Acımasız bir öykünün alaycı bir üslupla anlatıldığı Aklı Bir Karış Havada, yaşamın derinliğini anlayamayan büyüklerin arasında dünyayı maddi çıkar sağlayacak bir yer olarak göremeyen Ruben'in trajikomik öyküsü.
Melike Arslan

Melike Arslan

@mlkrsln

Yazarın okuduğum ilk kitabı ve yazarın ilk kitabı.Güzeldi.
ataç ikon Aklı Bir Karış Havada
kitaba 6 verdi
0 yorum
Sonay Ç.

Sonay Ç.

@ponnik

Lise dönemlerinde okunmalı, sonrası için vakit kaybı.
ataç ikon Aklı Bir Karış Havada
kitaba 2 verdi
0 yorum

Aklı Bir Karış Havada - S41

Ilaria, yani benim şişko kadın, kentin oldukça dışında, havaalanıyla çevre yolunun ortasında bulunan bir apartmanın en üst katında oturuyordu. İnsanın hayal edebileceğinin tam tersine, evi güzel bir teras dairesi değil, çatının üzerine, antenlerle, betonlarla dolu bir ormanın ortasına kondurulmuş, sac levhadan ve sünger taşından yapılmış minicik bir barınaktı.
Hazal tarafından eklenmiştir.
Müjde Asena

Müjde Asena

@mujdeasena

 paylaşım fotoğrafı
Deneme bir iki deneme 🖐🏻 Az önce bitirdiğim kitabımla ilk paylaşımı yapıyorum. Merhaba!
ataç ikon Aklı Bir Karış Havada
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
2 yorum
Can (@canae)
Merhaba! Biz dostuz 🖐🖐 Paylaşımlarınızı yapmadan önce oda kurallarını olursanız hiçbir sıkıntı yaşamazsınız. 🤘🤘🤘 Neokurun renkli dünyasına hoşgeldiniz :)
15.02.19 beğen 1 cevap