up
ara

Peygamberimizin Örnek Ahlakı

Peygamberimizin Örnek Ahlakı Konusu ve Özeti

Peygamberimizin Örnek Ahlakı
Peygamberimizin Örnek Ahlakı kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Yazar:
Yayınevi: Nesil Yayınları
ISBN: 9789754080414
Sayfa: 144 sayfa Basım Tarihi: 1970
Çocuklarımızın ve gençlerimizin örnek alabilecekleri en mükemmel insan Peygamberimizdir. Peygamberimizin ahlakını rahatlıkla kendimize örnek alabilir, taklit edebilir, ahlakımızı güzelleştirebiliriz. Peygamberimizin ahlakını ne kadar öğrenirsek hayatta o kadar başarılı olur ve mükemmele ulaşabiliriz.
kitap kurdu

kitap kurdu

@ibrahimkocal

İçinde yaşadığımız toplumu ve toplumun gittikçe yozlaştığını görmek ister istemez her insanı üzmektedir. Bunun en büyük nedenlerinden biride okumayan bir toplum olmamız. Ve çok ilginçtir ki, ilk emri oku olan bir dine mensubuz fakat okumuyoruz.
Bu kitap, Peygamber Efendimizin sadece namaz, oruç, zekat yada hac gibi belirli ibadetlerin dışında iletişim, kişisel gelişim, çocuk gelişimi ve genel ahlak kuralları gibi konularda da İslam ın çok güzel örnekler verdiğini ve toplumsal hayatı düzenlemede bunların çok önemli olduğunu Peygamber Efendimizin hayatından kesitler sunarak güzel ve anlaşılır bir dille kaleme almış. Okunması gereken bir kitap diye düşünüyorum.
0 yorum
alperen karslıoğlu

alperen karslıoğlu

@alperenkarslioglu

Kitap bana günlük hayatta unuttuğum islamî hassasiyetleri tekrar hatırlamama neden oldu. Üslup güzel ve akıcı çok sıkmayan bir yönü var. Kitabın basımına gelirse şu sanırım yayınevi biraz sayfadan biraz kısmak istemiş onun için punto küçük ve sayfalar sık yapılmış bu biraz okurken zorluğa neden oluyor. Günlük hayatta tekrar bazı hassasiyetleri tekrar hatırlamak isteyen bu kitaba başvurabilir.
0 yorum
mustafa şenyurt

mustafa şenyurt

@mustafasenyurt

çocukların mutlaka okuması gereken bir kitap
ancak kitapta hadislerin kaynaklarının verilmeyişi eksikliktir ve daha detaylı olması gerekirdi
kitap yazılırken hedef kitle çocuklar alındı ise kitap amacına ulaşmıştır ama kaynak kitap sayılmaz
0 yorum
Sinan

Sinan

@sinan54

Efendimizin yaşamına ince yapraklarında fakat genel bir yansıtma yapmış. Yani ince olduğuna bakmayın eğer hayatınıza efendimizin sünnetlerini aktarmayı seviyorsunuz kesinlikle okumanız gereken bir kitap.
0 yorum
Nihat ÖZMEN

Nihat ÖZMEN

@nihat7

Okurken çoğu yerde gözlerimin yaşardığını fark ettim. Ne güzel insansın sen ey Kutlu Nebi (s.a.v)...
0 yorum

Peygamberimizin Örnek Ahlakı - S41

"Ertesi gün Ömer beni hurmasını beğendiğim bahçeye götürdü. Oradan Resulullah'ın dediği kadar hurma verdi. Emrettiği fazlalığı da ekledi."
özge yüksel tarafından eklenmiştir.