up
ara

Öğleden Sonra Aşk

Öğleden Sonra Aşk Konusu ve Özeti

Öğleden Sonra Aşk
Öğleden Sonra Aşk kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Yazar:
Yayınevi: Doğan Kitap
ISBN: 9789752930629
Sayfa: 146 sayfa Basım Tarihi: 2002
"Sonra, Nefeli'den ayrıldıktan sonra, başka Yunanlı kadınlar da tanıdım. Nefeli'den olduğu gibi onlardan uzun süre vazgeçemedim. Tutkulu, kışkırtıcı, kıskanç ve sert, yatakta yumuşaktılar. Ruhu olan kadınlardı diyeceğim, sarıldığımızda kaskatı kesilmezlerdi. Eline ayağına çabuktular ama hiçbiriyle öğleden sonra seviştiğimi anımsamıyorum."
"Necibe, Paşa'nın koynuna girdiği ilk kadın değildi elbet, ama en deneyimsiziydi. Söylemeye bile gerek yok. O güne dek eli erkek eline değmemişti. Paşa yalıda her gece, pembe odanın geniş yatağında, atlas yorganın altında Necibe'nin körpe, beyaz gövdesine bir yunus gibi dalıp çıkarken her kıvrılışta, her inleyişte, hadi doğrusunu yazayım, Necibe'nin yumuşacık kadınlığına her giriş çıkışta, eşini kendisine biraz daha bağladığını, kul köle ettiğini biliyor muydu acaba? Bildiğini varsayalım. Varsaymak da yetmez. Pembe odaya bir geceliğine konuk olup sevişmelerine tanık olalım."
"Aşkın teslim almak olduğunu düşünüyor. Belki de teslim olmaktır, diye geçiriyor içinden son bir çabayla, aşk teslim almak değilse teslim olmaktır."

Öğleden Sonra Aşk - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle
Ahmet Erciyes

Ahmet Erciyes

@ahmeterciyes94

Neye yarar bir duvar ? Mekanı bölmeye. Bir odayı, bir evi, bir bahçeyi çevirmeye. Ufku kapatmaya belki, görüşü engellemeye. Kurşuna dizilmeye de yarayabilir - sanırım bunu bir yerde okumuştum- Duvar işemek içindir, ilk işlevi başka olsa da . Hani ne demişler : " Eceli gelen it cami duvarına ..." Bir kenti de çevirebilir duvar, güvenlik altına almak için. Ne var ki ressam dostumun atölyesinden görülen duvar kenti çevirmiyor düpedüz ortadan ikiye bölüyordu. Evet, Berlin'deydik.
ataç ikon Öğleden Sonra Aşk
kitaba 6 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum