up
ara

Ejderha Dövmeli Kız - Milliennium Serisi 1. Kitap Kitap İncelemeleri

Dilan Karahan

Dilan Karahan

@dilankarahan

Orijinal adıyla: Kadınlardan Nefret Eden Erkekler. Kitap piyasaya çıkarken, yeterli ilgiyi görmeyeceği düşünülerek ismi değiştirilmiş, ancak ilk ismiyle içeriği çok daha doğru yansıtıyor denebilir. Benim gibi polisiye tarzda kitap okumayanlar için, çıtayı bir hayli yükseltecek güzel bir tecrübe olacaktır. Başlangıçta, yaklaşık 250 sayfa, çok sayıda karakter ve olaydan bahsedildiği için toparlamakta zorlandım. Karakter sayısı azaldıkça ve taşlar yerine oturdukça heyecanla ve hatta birkaç kat hızlanarak bitirdim. Önyargıyla baktığım ve sevimsiz bulduğum Lisbeth karakterine de tanıyınca sempati duydum. Özetle kitap beni her anlamda çok şaşırttı, -1 ile başladığım kitap 5 yıldız ile bitti.
2 yorum
Ergün Çil (@erguncil)
Diğer kitapları da okuduğunda heyecanın dozu katlanarak artacak. Bu arada internet ve bilgisayar dünyasının nasıl tehlikelerle dolu olduğunu, İsveç gibi son derece demokratik ve aydın bir ülkede bile derin devletin ne kadar karanlık işlere girebildiğini gördüğünde tüylerin ürperecek...
24.08.15 beğen cevap
Dilan Karahan (@dilankarahan)
Serinin devamını beğeneceğimden hiç şüphem yok Ergün bey. Vakit kaybetmeden ikinci kitaba başladım ve daha şimdiden beni etkisi altına aldı.
24.08.15 beğen cevap