up
ara

Karanlık Sular

Karanlık Sular Konusu ve Özeti

Karanlık Sular
Karanlık Sular kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Yazar:
Çevirmen: Melis Özben
Yayınevi: Dex Yayınevi
ISBN: 9786050911329
Sayfa: 432 sayfa Basım Tarihi: 2012
Rönesans'ta aşk, şehvet, ihanet, kargaşa ve sosyete...

Cassandra Caravello bir kızın istediği her şeye sahipti: göz alıcı mücevherler, en popüler partilere davetiyeler, yakışıklı zengin bir nişanlı ve daha fazlası… ama Cassandra'ya bunlar yetmiyordu. Anne-babasının ölümünden sonra kendini su şehrinde tuzağa düşürülmüş gibi hissediyordu, sanki karanlık bir labirent gibi uzanan kanallar ona kaçmasını fısıldıyordu.

Cassandra bir gece göğsünün üzerine kanlı bir X işareti çizilmiş, bir kadın cesedi gördü ve kendini gizli cemaatler, fahişeler, katillerle dolu tehlikeli bir dünyanın içinde buldu. Aynı gece Falco adında fakir bir ressamın çapkın gülümseyişine tutuldu.

Cassandra duygularını kontrol altına alıp nişanlısına sadık kalmayı başarılabilecek mi? Onlar Cassandra'yı bulmadan, o katilleri bulabilecek mi?..

Karanlık Sular heyecan verici, romantik, gizemli, baştan çıkarıcı ve korkutucu; tıpkı Venedik gibi.
duygu keles

duygu keles

@duygukeles

Bu kitabı ilk gördüğümde öncelikle kapağı sonra da konusu beni etkilemişti .İçinde gerilim olduğundan biraz tereddütlü yaklaştıysam da , kesinlikle alıp okumalıyım diye düşündüm aldım ve okudum .

Kitabın çevirisi son derece akıcı ,okurken kelime hatasına rastlamadım bile .Yazı puntosu tam istediğim gibi idi .(Ne çok büyük ne çok küçük ). Lakin kitapta çoğu yerde İtalyanca kelimeler var ,anlamları dipnot olarak düşülmüş .Ama kelimeler ileriki sayfalar da tekrarladığında da düşülseymiş ya da kitabın arkasına fihriks gibi konulsaymış iyi olurmuş .Anlamları unutulduğunda dönüp bakılabılırdı .Sadece bu benim için olumsuz bir etken oldu .Onun haricinde mükemmeldi .


Kitapta; Ana kahranımız Casandra (Cass ) adlı bir kız , küçüklüğünden beri teyzesinin yanında yaşamaktadır . Cass’in en yakın arkadaşı kısa bir süre önce ölmüştür ve teyzesini evinin yakınınında ki mezarlığa gömülmüştür .Cass , ara sıra günlüğünü alıp bu mezarlığa gider .Gene gittiği bir gece arkadaşının mezarına uğramasıyla , arkadaşının mezarda olmadığını ve başka birinin o mezarda yattığını görecektir ve çok şaşıracaktır .Fakat bu sırrın peşini bırakmaya niyeti yoktur .Bu sırrı araştırmaya başlaması ona hiç bilmediği bir dünyanın kapılarını aralayacaktır .

Kitapta ; arkadaşlık –dostluk ,aile bağları ,cinayetler (gerilim ), aşk ve Venedik’teki insanların yaşam tarzları o kadar güzel anlatılmış ki , arada bir hiçbir kopukluk olmadan , soluksuz ,heyecanla ve acaba ileride ki sayfalarda ne olucak , merakıyla okudum .

Ve bu kitap , insanlara çok güzel bir mesaj veriyor , bunu söyleyip hevesinizi kırmak istemıyorum .Bence bu kitabı kesinlikle okuyun .

Ben serinin devamını heyecanla bekliyor olacağım .Bu kitabı bizlerin okumamıza vesile olduğun DEX YAYINLARINA , sonsuz teşekkür ederim .Saygılarımla…
ataç ikon Karanlık Sular
kitaba 10 verdi
0 yorum
Fatoş Çetiner

Fatoş Çetiner

@fatoscetiner

Serinin ilk kitabı, yazarın elinde iyi sayılabilecek bir malzeme olmasına rağmen devam kitabını okumayı istetecek kadar iyi yazılmadığını düşünüyorum. Karakterlere ısınamadım, ayrıca sonu o kadar soru işareti ile dolu ki okuduğuma ve bitirdiğime pişman olduğum bir kitap oldu.
ataç ikon Karanlık Sular
kitaba 6 verdi
0 yorum
Matmazel Too

Matmazel Too

@matmazeltoo

İkinci kitabının çıkmasını heyacanla bekleyeceğiniz bir kitap  ♥  (k:http://ikinci-harfi-i.blogspot.com/2013/03/kkaranlk-sular-fiona-paul.html)
ataç ikon Karanlık Sular
kitaba 8 verdi
0 yorum
NEJLA GÜNEŞ MUCIK

NEJLA GÜNEŞ MUCIK

@nejlagunesmucik

Macera ve entrika dolu historical bir roman. Okunmaya değer
ataç ikon Karanlık Sular
kitaba 6 verdi
0 yorum

Karanlık Sular - S41

Bir anda sesi kesilmişti.
Bir saniye sonra , Falco mezardan ok gibi fırladı, mavi gözleri ay ışığında alev alev yanıyordu.
'' Bana bu gece ne gördüğünü anlat '' dedi. '' Her şeyi anlatmanı istiyorum''

NEJLA GÜNEŞ MUCIK tarafından eklenmiştir.
Beyza Nur Mazlum

Beyza Nur Mazlum

@beyzanurmazlum

"Ölülerden korkmak insanın doğasında vardır, fakat fesat, kötü ve elinden her türlü bela gelenler, aslında yaşayanlardır."
ataç ikon Karanlık Sular
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Beyza Nur Mazlum

Beyza Nur Mazlum

@beyzanurmazlum

Canlıların ve ölülerin vücudunu kasların, kemiklerin ve hatta beynin işleyişi hakkında ipucu bulmak için inceleyebilirsiniz ama insan kalbinin gizemlerini çözmenizin imkânı yoktur...
ataç ikon Karanlık Sular
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum