up
ara

İstanbullular (Özel Baskı)

İstanbullular (Özel Baskı) Konusu ve Özeti

İstanbullular (Özel Baskı)
İstanbullular (Özel Baskı) kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Yazar:
Yayınevi: Everest Yayınları
ISBN: 9789752895324
Sayfa: 536 sayfa Basım Tarihi: 1970
Yaz 2005. İstanbul Atatürk Havalimanı. Modernitenin ve şehrin sınırında genetik bilimciden gurbetçi işçiye, taksi şoföründen ünlü bir heykeltıraşa, tuvalet temizlikçisinden mimarlar odası eski başkanına kadar İstanbullu 15 kişinin yolları kesiştiğinde yüzyılımızın göçlerle genişlemiş İstanbul'undan, dolayısıyla Türkiye'sinden bir kesit ortaya çıkıyor. Bir İstanbul romanının olmazsa olmazı aşk elbette başköşede yer alıyor.Büyük bir tehdit altında başlayan gerilim dolu dört saat boyunca İstanbul, Belgin ile Ayhan'ı kendisiyle ve aşkla hesaplaşmaya zorluyor.
Harika
Buket Uzuner çok farklı kesimlerden gelen, en uzak noktalardaki karakterleri öylesine gerçekçi ve yaşayan bir üslupla okura aktarmış, bu karakterleri öylesine başarılı bir şekilde birbirinden bağlamış ki İSTANBULLULAR neredeyse polisiye/macera tadında bir romana dönüşmüş. Her karakterin kendine göre haklı olduğu bu romanı bir solukta okudum ve ülkemizin ÖLÜ CANLAR'ı olduğunu düşünüyorum. Kesinlikle tavsiye ederim.
0 yorum
Misafir

Misafir

@misafir000

Edebi değer olarak yetkin olduğunu söyleyemem. Kitaba bir curcuna hakim. Karakterler, olaylar, durumlar, mekan ve zaman sıkışık bir şekilde işlenmiş fakat bir defa daha okumayı deneyeceğim.
0 yorum
Öznur A.

Öznur A.

@oznura

Konusu farklı, film olabilecek bir kitap.
0 yorum

İstanbullular (Özel Baskı) - S41

"Ama o sokaklarda mendil satan, tinerden ölen ve ölecek bebeler var ya , işte onlar, onlar anaları ve babaları yerine kurban edilenler, onların anaları ve babaları var ya... Bir bulsam o hainleri hani, elimden zor alırlar,anasını satiim!"
Tuğba Dikici tarafından eklenmiştir.
293
KİTAP
Filmi Çekilmesi Gereken Kitaplar
Bu kitapların acilen filmi çekilmeli! Kurgusuna bayıldığımız ve sinemada da görmek istediğimiz, senaryolaştırılması mümkün ol...
36
KİTAP
Ufkumuzu Açan Kitaplar
Öyle romanlar vardır ki okurken ufkumuzu açar, beynimizin çalışma hızını artırır, duygusal zekamızı geliştirir ve hayal dünya...