up
ara

Kurtlarla Koşan Kadınlar Kitap İncelemeleri

güns

güns

@guns

Amerikalı Dr. Clarissa Pinkola Estes, şair, jungcu psikanalist ve aynı zamanda Latin geleneğinde eski öyküleri toplayıp saklayan anlamına gelen bir cantadora. 1971 yılında yazmaya başladığı ‘Kurtlarla Koşan Kadınlar’ı yirmi yılı aşkın sürede tamamlamış. Kadınların mutlaka okuması gereken kitaplar arasında yer alan Kurtlarla Koşan Kadınlar’ın nasıl incelikle ilmek ilmek yazıldığını okumaya başladığınızda görüyorsunuz. Sakin bir kafayla ve kesinlikle modunuzun uygun olduğu zamanlarda okunması gereken bir kitap.

Kitabın başlarında diline ve kurguya alışmakta zorlansam da kendimi her iyi hissettiğimde elime alarak bilgelik dolu yol gösterici bu kitabı 6 ay gibi bir zamanda sindire sindire okudum. Kitapta, kadınların hayatı boyunca geçirdikleri evreler masallar ile birlikte yorumlanıyor. Okuduğunuz her kısımda kendinizden, ailenizden veya çevrenizden izler bulabileceğiniz, kadınların kendilerini tanıyıp çözümleyebilmelerine, kendi hayatlarını yaşayabilmelerine ve dünyada özbenliğiyle var olabilmelerine ilişkin derin bir kitap.

‘Kurtlarla Koşan Kadınlar’ aslında tek seferde okunarak bir köşeye bırakılacak kitaplardan değil. Bağınızın kopmaması gereken bir başucu kitabı. Herkesin ama özellikle kadınların okuması gerekiyor.

www.gunselice.com
0 yorum