up
ara

Dörtlerin İmzası - Kayıp Hikayenin İzinde

Dörtlerin İmzası - Kayıp Hikayenin İzinde Konusu ve Özeti

Dörtlerin İmzası - Kayıp Hikayenin İzinde
Dörtlerin İmzası - Kayıp Hikayenin İzinde kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Çevirmen: Cumhur Mısırlıoğlu
Yayınevi: Martı Kitabevi
ISBN: 9786053481287
Sayfa: 196 sayfa Basım Tarihi: 1970
Dünyaca ünlü hayali dedektifin heyecan dolu yeni macerası, bu kez babası esrarengiz bir şekilde ortadan kaybolan Mary Morstan'ın açıklanması güç öyküsünü çözmesi için Sherlock Holmes'dan yardım istemesiyle başlar. Akıllara durgunluk veren olay örgüsünün derinlerine indikçe hırsın ve entrikanın yol açtığı bir cinayetle karşı karşıya kalan Sherlock Holmes ve yardımcısı Doktor Watson, kendilerini büyük bir hazinenin etrafında düğümlenen gizemli bir olayın içinde bulurlar...En ufak detayı bile gözden kaçırmadan sonuca ulaşmaya çalışan Holmes, kıvrak zekâsıyla okurlarını bir kez daha şaşırtarakyeni bir başarıya adını yazıyor.Her biri ayrı bir maceradan oluşan 4 kitaplık serinin "ikinci" romanı Dörtlerin İmzası, Sherlock Holmes hayranlarını merakın hiç eksik olmadığı yeni bir heyecana davet ediyor.
Ceren Acer

Ceren Acer

@cerenacer948

Yazarın hayat verdiği karakter olan, Sherlock Holmes karakteri vazgeçilmez, özlenen bir efsane artık bence! Yazarın kaleme aldığı olay örgüsü oldukça etkileyici, heyecan verici, merak uyandıran, okuyanı son sayfaya kadar sürükleyebilen bir profesyonelliğe ve adeta bitter çikolatalı bir anlatıma sahip. Kayıp Hikayenin İzinde-Dörtlerin İmzası romanını okurken, yoğun merakımdan dolayı bir yandan çabuk bitirmek istedim, bir yandan ise geç bitsin ki iyice tadına varayım dedim lakin, bu kadar başarılı ve olağanüstü bir kurguya yenik düşüp, fazlaca keyfini çıkaramadan kitabı göz açıp kapayıncaya kadar bitirdim. Biran önce serinin okumadığım kitaplarını da alıp okumak için sabırsızlanıyorum. Okumayanlar varsa kesinlikle daha fazla mahrum kalmayın derim. Yazara ve Martı Yayınına sonsuz teşekkürlerimi sunarım. Diğer bir seriye başlayana kadar Sheerlock Holmes karakterinin zekice olan çözümlemelerini özleyeceğim kesinlikle.
0 yorum
OnurSakarya

OnurSakarya

@onursakara

Holmes için küçük insanlık için büyük bir dava **
Kitabı sıkılmadan okudum ve diğer kitaplarında da olduğu gibi Sherlock'a yine hayran oldum. O kendini beğenmiş tavırları,umursamaz halleri beni bitiriyor. Oldukça zor bir davayı yine gayet güzel bir şekilde çözmeyi başardı. Yer yer ben umutsuzluğa kapıldım,Holmes işinin uzmanı olduğunu bir kez daha kanıtladı. Yine de konu olarak kızıl dosyadan geri kaldığını düşünüyorum. Ben zevkle okudum. Size de tavsiye ederim,ilk kitap olan kızıl dosyadan başlamayı unutmayın.
0 yorum
ramo

ramo

@ramazanarslan

Az kaldı!!!
Cem yayın evinden okuduğum serinin 2. kitabı olan "dörtlerin imzasında" ne kadar merak ve heyecan beklesem de içimde yine bir boşluk kaldı.Tabi ki seriye devam ediyor olacağım.İlk kitabın verdiği rehaveti biraz da olsa attık ama asıl maceraya az kaldı.Olay örgüsünün sıkmadan sürdüğü kitap tavsiye edilir.
0 yorum
MettÇk

MettÇk

@mettck

Gizemli Cinayet
Önceki romana göre daha hareketliydi aynı zamanda önceki roman gibi sıradışı bir konusu vardı. Dil ve anlatım yönünden sade ve akıcıydi ama bu seride bilinmeyen bazı kelimelerin altta aciklanmadigini gördüm, yayın evi için buyuk eksik olmus. Ama romanin kendisi genel olarak iyiydi. 7/10
0 yorum
Onurr

Onurr

@onurr

Sherlock Holmes... Bu kadar ünlü bir seriden daha fazla aksiyon beklerdim açıkcası. Seri güzel ama bu kadar fazla bir ünü hak ediyor mu orası biraz belirsiz...
0 yorum

Dörtlerin İmzası - Kayıp Hikayenin İzinde - S41

Hindunun peşinden bakımsız, alelade bir koridoru geçip sağ taraftaki bir kapının önünde durduk. Adamın kapıyı açmasıyla birlikte sarı, parlak bir ışık gözlerimizi kamaştırdı. Odanın tam ortasında, vücuduyla orantısız kocaman kafası, kafayı çevreleyen kızıl, çember sakalları ve ağaçlarla örtülü bir sırtın üstünde yükselen çıplak bir zirveye benzeyen pırıl pırıl, dazlak tepesiyle ufak tefek bir adam oturuyordu.Ellerini ovuşturarak ayağa kalktığında yüzünün sürekli seğirmekte olduğunu , bir gülümseyip bir suratını astığını , ama bir an olsun durmadığını fark ettim. Ona bir de sarkık dudak ve eliyle sürekli örtmeye çalıştığı sapsarı, çarpık çurpuk dişler bahşetmişti. O dazlak kafadan biraz olsun gözünüzü ayırabilirseniz aslında gençten biri olduğunu anlayabiliyordunuz. Otuzlarının başında olmalıydı.
İlkin tarafından eklenmiştir.
nihan avcioglu

nihan avcioglu

@nihanavcioglu

Jean Paul'ün şöyle çarpıcı bir tespiti vardır. Der ki büyük insan ne kadar küçük olduğunun farkında olan insandır.
ataç ikon Dörtlerin İmzası - Kayıp Hikayenin İzind...
kitaba 8 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
MettÇk

MettÇk

@mettck

İnsanlar anlamadıkları şeylerle alay ederler.

-Goethe
0 yorum
Büşra

Büşra

@busratopal

Varoluşun sıkıcı rutininden tiksiniyorum.
ataç ikon Dörtlerin İmzası - Kayıp Hikayenin İzind...
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Zeplindeki Bavul

Zeplindeki Bavul

@zeplindekibavul

Doğanın senden yalnızca tek bir insan yapmış olması ne yazık. Oysa saygın bir insana ve bir serseriye yetecek kadar malzeme vardı.
ataç ikon Dörtlerin İmzası - Kayıp Hikayenin İzind...
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
8
KİTAP
Mutlaka Okunması Gereken Sherlock Holmes Kitapları
Sir Arthur Conan Doyle tarafından yaratılan ve polisiye edebiyatı meraklıları tarafından çok sevilen hayali dedektif karakter...
Zeynep

Zeynep

@avzeynep

Anı Yakala  paylaşım fotoğrafı
Anı Yakala
Anı yakala ;)
ataç ikon Dörtlerin İmzası - Kayıp Hikayenin İzind...
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum