up
ara

Sonsuz Unutuş

Sonsuz Unutuş Konusu ve Özeti

Sonsuz Unutuş
Sonsuz Unutuş kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Yazar:
Yayınevi: Yitik Ülke Yayınları
ISBN: 9789944362375
Sayfa: 80 sayfa Basım Tarihi: 2011
"Sonsuz Unutuş", kurulduğu 2000 yılından beri binlerce okura sesini duyuran Yitik Ülke'nin yaratıcısı Kadir Aydemir'in "Aşksız Gölgeler" adlı kitabından sonra yayımlanan ikinci öykü kitabı... Rüyayla gerçeğin, uykuyla uyanışın, yalnızlıkla aşkın birbirine karıştığı büyülü, fantastik kısa öyküler... Şiirin gücüyle kaleme alınmış düşsel yolculuklar, kaçış ve karşılaşmalar... Edebiyatı özleyenler için bir bilet, sadece gidiş...

Bir çiçek gibi hissediyorum kendimi. Kopmuş yeşil bir çiçek. Düştüğüm yerde kök salabilirim belki ama bir daha asla açmayacağım. Bunu biliyorum. Birazdan bavulumu sessizce toplayıp parmak uçlarımda yürüyerek odanın ağır kapısını çekeceğim. Ya da burada, bu sıcak yorgan altında onun zehriyle biraz daha kıvranabilirim. Her öpüşünde biraz daha akıttı o zehri içime. Her sözcüğüyle ben adeta o heykelle yer değiştirdim.
O, kendisine sunulan özgürlüğü doyasıya yaşıyor her bedende, her gülüşte.
Ben... neden toparlayamıyorum bilmiyorum...
Çelişkiler...
Korkular...
Bir erkek ne kadar çaresiz duruma düşebiliyormuş meğer. Aşk bunu yapıyor.
evrenselkitapkurdu

evrenselkitapkurdu

@herseydenonceanne

Basit bir dille, derince anlamlar içeren kitabı keyifle okudum. Bolca cümlenin altını çizdim, not aldım. Öykü sevenlere tavsiyemdir. Kısa zamanda okur, "vakit kaybıydı" demezsiniz diye düşünüyorum.
ataç ikon Sonsuz Unutuş
kitaba 8 verdi
0 yorum

Sonsuz Unutuş - S41

Bu oyun burada bitti. Boşaldı aklım. Bunu istiyordum. Olmalıydı. Konuştum, akıttım içimdekileri ve işte sonuç... İkna oldum. Sanırım oldum... Boş hayaller kurmuşum. Şimdi deniz kenarındayım İzmir. Soğuk bir bira ısmarladım kendime. Deniz susmuyor. Gemiler geçiyor. Midyelerin yapıştığı ağır bir kayık var yakınımda. Hepimizi izleyen, dinleyen bir kayık. Bir ip, suda görünüp kayboluyor. O ip, bir sıkıntı gibi. Ne işi var orada? Hangi kavruk yüzlü denizci bağlamış onu oraya? Peki ya benim ne işim var burada?
evrenselkitapkurdu tarafından eklenmiştir.
Mustafa Çelen

Mustafa Çelen

@mustafacelen

Bir çiçek gibi hissediyorum kendimi. Kopmuş yeşil bir çiçek. Düştüğüm yerde kök salabilirim belki ama bir daha asla açmayacağım. Bunu biliyorum. Birazdan bavulumu sessizce toplayıp parmak uçlarımda yürüyerek odanın ağır kapısını çekeceğim. Ya da burada, bu sıcak yorgan altında onun zehriyle biraz daha kıvranabilirim. Her öpüşünde biraz daha akıttı o zehri içime. Her sözcüğüyle ben adeta o heykelle yer değiştirdim. O, kendisine sunulan özgürlüğü doyasıya yaşıyor her bedende, her gülüşte. Ben… neden toparlayamıyorum bilmiyorum… Çelişkiler… Korkular… Bir erkek ne kadar çaresiz duruma düşebiliyormuş meğer. Aşk bunu yapıyor.
ataç ikon Sonsuz Unutuş
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum