up
ara

Şelale'nin Bez Bebeği

Şelale'nin Bez Bebeği Konusu ve Özeti

Şelale'nin Bez Bebeği
Asıl Adı Atiye kitabının da yazarı Naşide Gökbudak tarafından kaleme alınan Şelale'nin Bez Bebeği kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Nemesis Kitap yayınevinden 1970 yılında 9786055395186 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Şelale'nin Bez Bebeği isimli kitap 315 sayfadan oluşuyor. Şelale'nin Bez Bebeği kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yayınevi: Nemesis Kitap
ISBN: 9786055395186
Sayfa: 315 sayfa Basım Tarihi: 1970
Şelâle...Hariciyeci Fahrettin Bey'in biricik torunu, Kerim Bey ve Mualla Hanım'ın güzeller güzeli kızı, Fransız Dadı Sara'nınNar Çiçeği...Adını asi babaannesinden ve Karadeniz'deki Güzeldere Şelalesi'nden alan bu eşsiz masumiyetin, köşklerde büyük ihtimamlarla büyütülen bu zarif çiçeğin başına neler gelecek? Bir yaşamın içine ne kadar büyük bir aşk ve acı sığabilir?Osmanlı İmparatorluğu'nun son yıllarından, yeni Türkiye Cumhuriyeti'ne, II. Dünya Savaşı'ndan günümüze, bir ailenin mutluluklar, aşklar, ayrılıklar ve hırslarla dolu zengin hikayesi... Küçük bir kız için bez bebeği ne kadar da önemlidir. Ya Şelale'nin bez bebeği?"... Yıllar yılı, günün bu muhteşem anında, içim gibi kan kırmızı çayım olur,Hep bardağımda!Hasretini şeker yapar, seni oturturum karşımda!Biliyorum, bir ömür böyle içeceğim çayı,Güneşin aya göz kırptığı bu muhteşem anda!Gözlerimde yaş, içimde kanayan bin bir dert olsa da."
NEJLA GÜNEŞ MUCIK

NEJLA GÜNEŞ MUCIK

@nejlagunesmucik

Ah Şelale'm vah Şelale'm
Yine her zamanki gibi Naşide Gökbudak hanımefendi'nin kalemi aldı, götürdü ve bitirdi beni diyebilirim. Hüzün hamurunda yoğrulmuş bir aşk bu kadar mı güzel okunası anlatılır ? Mutsuz bir son ama bir o kadar okuması zevkli ve akıcı bir kitap..Bir çırpıda okunabilen ama etkisinden de günlerce kurtulamayacağınız bir kitap..Bu arada hikayenin yaşanmış bir hikaye olması da ayrıca hüzün verici ve ilgi çekici. Okumalısınız yani...
ataç ikon Şelale'nin Bez Bebeği
kitaba 10 verdi
0 beğen · 0 yorum
Gizem Ünlü

Gizem Ünlü

@gizemunlu

Bir yaşamın içine ne kadar büyük bir aşk ve kaç acı sığabilir ki? işte tüm bunların cevabı bu kitapta.
ataç ikon Şelale'nin Bez Bebeği
kitaba 6 verdi
0 beğen · 0 yorum

Şelale'nin Bez Bebeği - S41

Gözleri dolu doluydu.
'' Bu çocuğu hiç sevmiyorum.''
Gizem Ünlü tarafından eklenmiştir.
Gizem Ünlü

Gizem Ünlü

@gizemunlu

Güneşin aya göz kırptığı bu muhteşem anda!
Gözlerimde yaş, içimde kanayan bin bir dert olsa da..
ataç ikon Şelale'nin Bez Bebeği
kitaba 6 verdi, inceleme ekledi.
1 beğen · 0 yorum