up
ara

Yüzüklerin Efendisi İki Kule Kitap İncelemeleri

Açıkçası ilk kitabı okuduktan sonra filmi izlemeden okumak lazım demiştim. bu kitapta yine betimlemelerden yakınarak iyi ki filmi izlemişim diyorum. Zira tasvir edilen yerleri zihinde canlandırmak gerçekten zor oluyor. Çünkü çok fazla ve çok karmaşıklar. Yazar bu konuda başarısız. Filmdeki sahneler bu betimlemeleri gözde canladırmayı kolaylaştırdı. Bunun dışında yüzüğün yolculuğu maceralarla devam ederken batıda da savaş kapıya dayandı. Üçüncü kitaba hemen başlıyorum.
0 yorum
The Animator

The Animator

@theanimator

Macera kaldığı yerden devam diyor. Aksiyon dolu bölümler gerçekten heyecanlıydı. Miğfer dibi savaşı dillere destan.
0 yorum
Güven

Güven

@phoenix

Serinin en sevdiğim kitabıdır. Miğfer dibi savaşı kitabın doruk noktasıdır. Okuyun okutun.
0 yorum
Serda Kayman

Serda Kayman

@serdakayman

Serinin en sevdiğim kitabı buydu. Gerçekten muhteşem bir dünya. Sözcükler bu kitabı anlatmak için yetersiz kalır.
0 yorum
H. Alper KIRICI

H. Alper KIRICI

@halperkirici

Kitabın filmi konusunda bakıyorum da çoğunlukla aynı fikirdeyim. Kıtabı çıkar çıkmaz okumuştum. Filmi olacağı aklıma bile gelmezdi ama gözlerim açık o karakterleri hayal etmiştim. İtiraf ediyorum ben hızlı okuyamam ve bundan çokta memnunum. Kelimeleri okurken satır aralarını karakterin yaşadıklarını bir film gibi zihnimde canlandırarak tecrübe etmeyi bu kitap sayesinde öğrendim diyebilirim.
0 yorum
Yüzüklerin Efendisi, ilk defa ortaya atıldığında henüz yirminci yüzyılın başıydı ve dikkatlice düşündüğünüz vakit, bu eserin piyasaya sürüldüğü ilk zamanlar, herkes Orta Dünya´nın kültürel yapısına çok uzaktı; hâlbuki bu günlerde böyle değil ve bu sorunu aşmamızı sağlayan da Tolkien. Belki de Yüzüklerin Efendisi olmasaydı, onun ardından yazılacak çoğu fantastik edebiyat eseri de olmayabilirdi; sonuçta, Tolkien´in bu çok önemli eseri, yazarların bu türde eser vermeleri için çoğuna esin perisi olmuştur ve Orta Dünya, hayal gücünün ve zekânın birleşiminin, insanı sınırsız bir eğlenceye doğru yolculuğa çıkardığının bir örneğidir.
ataç ikon Yüzüklerin Efendisi İki Kule
kitaba puan vermedi
0 yorum
ikinci kitap olan iki kule maceranın tam ortasında kalan küçük ama büyük işler başaran hobbitlere odaklanmış.kitaptaki tüm karakterler gerçekten kendine özgü.korkak olmalarıyla tanınan hobbitlerin yürekleriyle ne işler başardığına sizde şaşıracaksınız.bir solukta okuyacağınızı tahmin ediyorum.
0 yorum
Mehmet Yorulmaz

Mehmet Yorulmaz

@mhmtyrlmz

İlk kitabı bir rastlantı sonucu bulmuştum ve o kadar sürükleyiciydi ki bırakmak istemedim. İkinci kitabı elime aldığımda bende maceraya hazırdım. Artık orta dünya benim için vazgeçilmez oldu.Tamamen gerçekten bağımsız fakat gerçek gibi. Bu açıdan bakıldığında Tolkien'e saygı duymamak elde değil. Orta dünyanın bir kahramanı da bendim artık...
ataç ikon Yüzüklerin Efendisi İki Kule
kitaba puan vermedi
0 yorum
Zeynep Çeri

Zeynep Çeri

@zeynepceri

Frodo ve Sam'in yalnız çıktıkları yolculuğa Gollum'un da katılması, Merry ve Pippin'in düşmanın esiri olması ve Kardeşliğin diğer üyelerinin verdikleri inanılmaz savaş.. İlk kitabından sonra heyecan yavaş yavaş artıyor.
0 yorum
Mehmet Alhas

Mehmet Alhas

@mehmetalhas

Serinin ikinci kitabıdır. Saruman birliklerini insan ırkını kırmak için Rohan'a göndermektedir. Legoalas, Gimly ve Aragorn'un miğfer dibinde efsahe oldukları bir savaş yaşanır. Bu sırada yüzük taşıyıcı hedefe doğru gitmeye devam etmektedir.
0 yorum