up
ara

Bilmezsiniz Ama Babalar da Ağlar

Bilmezsiniz Ama Babalar da Ağlar Konusu ve Özeti

Bilmezsiniz Ama Babalar da Ağlar
Bilmezsiniz Ama Babalar da Ağlar kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Yazar:
Yayınevi: Karatay Akademi
ISBN: 9786051130460
Sayfa: 224 sayfa Basım Tarihi: 1970
Babamızı çok sevmiş olabiliriz ancak babamız hayatta iken değil. Ya babamızı kaybedince onun yokluğunun acısı bize öğretti baba sevgisini ya da baba olunca anladık baba yüreğinin ne demek olduğunu. Kızlar el ocağına gidince anladı baba ocağının kadrini, baba kucağının sıcaklığını. Babalar pek anlaşılmadı yavrularınca, ya da nedendir bilinmez daima yanlış anlaşıldı. Ağlamaları yasaktı babaların. Duyguları sindirmiş ya da doğuştan yürekleri dondurulmuştu. Suskun bir teslimiyete mahkum edilmişlerdi adeta.

Şu yeryüzünde "babalar" ne acıklı durumdadır! Siz istediğiniz kadar erkeklerin üstünlüğünden söz edin, hatta Türkiye için erkek egemen bir toplum deyin, kadınların ezilip horlandığından yakının... Asıl horlanan, dışlanan, haksızlığa uğratılan babalardır. Türk toplumu, sanılanın ve iddia edilenin aksine, tam "ana egemen" bir toplumdur. Mevhum güçlerine ve iktidarlarına rağmen babalar dehşetli bir ezilmişlik ve yalnızlık içindedir. Güç ve iktidarsa bütünüyle anaların ve çocukların elindedir.

Bu kitapta babaların bilinmeyen iç dünyalarını, örtülmüş veya ertelenmiş duygularını şiirsel, türküsel yalnızlık destanlarını okudukça dökülmeye hazır damlalarınızı, onların kuraklıktan bitap düşmüş hicran tüten yüreklerine akıtacaksınız...
Gizem Ünlü

Gizem Ünlü

@gizemunlu

Kitabı okuduktan sonra babamı daha iyi anlamaya başladım sanırım. Kitabın çoğu yerinde gözlerim doldu, çoğu yerinde de gözyaşlarımı tutamadım. Bence herkesin okuması gereken fazlasıyla dokunaklı ve duygusal bir kitap.
0 yorum
Sezgi

Sezgi

@sezgii

1.5 saatte falan bitti. Küçük hikayeler gibi düşünün, ya da mektuplar. Güzeldi. İlk okuduğum Sinan Yağmur kitabıydı. duygulandırmadı değil hani. :)
0 yorum
Zekiye Alageyik Saydam

Zekiye Alageyik Saydam

@saydamfahri

Bu kitapta babaların bilinmeyen iç dünyalarını, örtülmüş veya ertelenmiş duygularını şiirsel, olarak anlatılmıştır
0 yorum
Mehtap Ay

Mehtap Ay

@mehtapaydogankaragoz

babamı özlediğim duygusal bir zamanımda okumuştum ağlaya ağlaya.... güzel kitaptı...
0 yorum
Nurhan Işkın

Nurhan Işkın

@nurhaniskin

Bu kitabı ağlayarak okumuştum,babaları anlamak için yazılmış en güzel eser.
0 yorum

Bilmezsiniz Ama Babalar da Ağlar - S41

Adam iyice sinirlenip; '' Benim senin saçma oyuncaklarına veya benzeri şeylerine ayıracak param yok, hadi derhal odana git ve kapını kapat!'' demiş.
Gizem Ünlü tarafından eklenmiştir.
Zekiye Alageyik Saydam

Zekiye Alageyik Saydam

@saydamfahri

Senin hayatını paylaşabilirim ama senin hayatını ben yaşayamam.Sana özgürlük verebilirim ama sonradan bunun hesabını sana soramam.Sana çok güzel giysiler alabilirim ama iç güzelliğini ben gerçekleştiremem.Sana iyi bir yaşamın yollarını öğretirim ama seni iyi bir yaşam sahibi yapamam.Sana dua etmeyi öğretebilirim ama sana zorla dua ettiremem.
0 yorum
Gizem Ünlü

Gizem Ünlü

@gizemunlu

Gönlümü incitiyor her tebessüm
Kalbim çarpıyor her baba lafına..
ataç ikon Bilmezsiniz Ama Babalar da Ağlar
kitaba 10 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum