up
ara

Tanrı Daima Tebdil-i Kıyafet Gezer

Tanrı Daima Tebdil-i Kıyafet Gezer Konusu ve Özeti

Tanrı Daima Tebdil-i Kıyafet Gezer
Tanrı Daima Tebdil-i Kıyafet Gezer kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Çevirmen: Işık Ergüden
Yayınevi: Pegasus
ISBN: 9786055289317
Sayfa: 448 sayfa Basım Tarihi: 2012
Mutluluğun kapını çalmasını bekleme, sen ona git

Hayatını değiştirecek roman bu işte!

Bir düşünün. İntihar etmek üzeresiniz. Bir adam hayatınızı kurtarıyor, ama karşılığında sizinle bir anlaşma yapıyor. Bundan sonra o ne söylerse sorgusuz sualsiz yapacaksınız. Kendi iyiliğiniz için... Çaresiz, kabul ediyorsunuz ve hayatınızın iplerini tıpkı bir kukla gibi başkasının ellerine bırakıyorsunuz. Ve hayatınız eskisinden çok daha güzel oluyor. Yine de şüpheleriniz var: Bu adam aslında kim? Çevresindeki gizemli kişilerin sırrı ne? Sizden aslında ne istiyor?

Tanrı Daima Tebdil-i Kıyafet Gezer, kendi kendimize koyduğumuz engelleri, korkularımızı ve önyargılarımızı nasıl aşacağımızın, kaderimiz sandığımız mutsuz bir yaşamı, bizi mutluluğa götüren bir yolculuğa nasıl dönüştüreceğimizin hikâyesi.

"Laurent Gounelle bir mutluluk fabrikatörü... Eğer mutluluğun bir reçetesi varsa, Gounelle o reçeteyi biliyor olmalı."
Le Figaro

"Yeni Coelho."
L'Express

"İnsanın kendini arayışı ve başkasını anlaması hakkındaki bu benzersiz roman, kendine güven ve özgürlük üzerine işe yarar tavsiyeler veriyor."
France Soir

"Sürükleyici ve kolay okunan bir kitap. Hem iyi bir kişisel gelişim kitabı hem de güzel bir roman. Bayıldım!"
Critiques Libres

"Sonuna kadar gizemini koruyan, mizahi ve şiirsel bir roman."
L'est-éclair
Tamam bu sefer doğru düzgün bir yorum yazacağım... Etrafı sulandırmayacağım... Evet, adam akıllı cümleler kuracağım. Hayır o konudan bahsetmeyeceğim! Hayır! Bu kitapta olmaz. Hayırrr!

Abi o nasıl bi giriştir! Tamam kitap edebi kurgu, macera, aksiyon ve kişisel gelişimin harmanlanmış bi versiyonuydu ama Fifty shades'ten sonra okuyunca bende bıraktığı izlenim hiçte öyle olmadı. Dubreil ne kadar da Christian Grey'e benziyordu öyle! =D Alan'ı intihardan kurtardıktan sonra adamın hayatındaki iplerin hepsini eline aldı resmen. Kukla gibi ona istediği her şeyi yapabileceği yazılı olmayan bir antlaşma sundu. Bir an için Dubreil'in elinde kamçı ile çıkıp bi yerlerden alan ile ensest ilişki yaşayacağını filan sandım. Neyse daha fazla bu konu hakkında yazmayım. Zaten 107 üyem var topu topu, sapkınlıklarımla onlarıda kaçırmak istemiyorum. =) Biraz kitabımızdan bahsedelim artık.

Kitap, Eiffel kulesine çıkıp kendini aşağa bırakmaya hazırlanan Alan Greenmor ve onu intihar etmekten vazgeçiren Dubreil'in konuşmasıyla başlıyor. Bunları söyleyerek spoiler vermiş sayılmam sanırım. Merak etmeyin yazımın diğer kısımlarında da çok güçlü spoilerler vermeyeceğim.

Biraz karakterlerden bahsedeyim;
Alan, çok ilginç bir arkadaş. Ezik. Korkak. Aciz. İçine kapanık. Kalabalıkta konuşma korkusu olan, insanlara istediğini söyleyemeyen, hatta insanlara istediğini söyleyemediği için, bakkalda çakkalda ona uzatılan ekmek yanık olsa bile yenisi ile değiştirilmesini rica edemeyecek kadar çekingen, bindiği takside taksici ile arasında ters bir münakaşaya girince taksinin kapısını açıp arkasına bakmadan kaçacak kadar korkak bi tip.


Dubreil, zamanında Rusya'dan Fransa'ya göç etmiş. Psikanaliz ya da onun gibi bir şey okumuş, varlıklı-zengin bir amcamız. Fransa'da bir şato/villa'da oturmakta. Bu zaat aynı zamanda Eiffel kulesinde Alan'ı intirdan caydıran kişidir. Alan'a dediği laf şudur: Zaten kaybedecek bir şeyin yok. Madem kendini öldüreceksin. Hayatının iplerini bana bırak, bende sana refah ve huzur getireyim. Ve bu deyişlerinden sonra Alan'a bir takım görevler veriyor.


Kitap bu görevler ve Alan'ın onları uygulayış şekillerinden oluşuyor. Normalde kişisel gelişim kitaplarından nefret ederim. Ömr boyunca bi dick'im olamamış herifler bana mı akıl verecek? Hiççç! Ama bu kitap farklı. Biliyorum bir önceki okuduğum kitaba da farklı demiştim ama bu da farklı. :D Ve görevler muhteşem! Bana inanabilirsiniz çünkü kitaplarımın çoğunu kütüphaneden ücretsiz bir şekilde temin ediyorum. =)

Mesela görevlerin birinden bahsedeyim. Fransa'nın en lüks satıcılarının olduğu sokakların birinde, el yapımı ciks saatların satıldığı bi dükkana girip, en az 15 saat deneyip (Saatlerin tanesi 7 bin - 32 bin avro arasında) hepsinde beğenmediğin bir özelliği vurgulayıp, en sonunda hiçbir saati almadan dükkandan çıkmak gibi. Burdan bakınca görev saçma gelebilir ama yazarın bunu okuyucuya sunuşu hiçte öyle değil.

Bu kitabı okurken kendime ufak tefek notlar aldım. Normalde dediğim gibi kişisel gelişim kitaplarını sevmem fakat burdaki görevlerden bazılarını bende uygulama kararı aldım. Ben pek insanlara hayır diyebilen biri değilimdir ama en azından arada sırada hayır diyebilmem gerektiğini hatırlattı banada sağolsun. Ve ben inanıyorum ki bu kitap gerçekten okuyucularının üzerinde, (görevlerden ders çıkarmasını bilenler için) pozitif sonuçlar doğurabilir. Yeterki ondan gerçekten faydalanmak istesin kişi.

Genelde insanlara pek, "Bu kitabı gidin alın okuyun!" demem. Ama bu kitapta umduğumdan fazlasını buldum ve kesinlikle çok keyif aldım. Bu kitabı gidin alın okuyun! =)


Son olarak daha önce bu kitabı okumuş arkadaşlar için birde okuyucu testi hazırladım. Bunun için blogumu ziyaret etmeniz gerekiyor: http://kaytankitap.blogspot.com/2013/07/yorum-tanr-daima-tebdil-i-kyafet-gezer.html
1 yorum
H. Alper KIRICI (@halperkirici)
Kaytan harika bir yorum yazmissin. Senin yorumunu Okuduktan sonra gidip kitabi aldim. Aynen katiliyorum. Harika bir kitapti. Ama ne yazikki dedigin gibi rahmaninov dinleme imkanim olmadi. Ancak kitabi daha once okumus birinden kitabi okuma sekli konusunda bu tip tavsiyeler alma fikri cigir asan bir okuma keyfi olacak gibi. Tesekkurler ve Sevgilerimi sunarim.
26.07.14 beğen 1 cevap
Tufan ALTINTAŞ

Tufan ALTINTAŞ

@tufanov

Yazarı bu kitabı sayesinde tanıdım. Önyargıyla yaklaştığımdan mıdır bilmiyorum ilk 100 sayfada kitap sıkıcı ve dümdüz gibi geldi bana. Ama sonra olaylar gelişip derinleşmeye ve karakterler belirginleşip asıl konu ve amaç anlam kazanmaya başladı. Ve nihayet kitabın sonu gayet güzel bir etki bırakarak son buldu...

İlk kez kişisel gelişimle yoğrulmuş bir roman okuduğumu itiraf etmeliyim. Tarzı biraz enteresan olmakla birlikte kendince bir albenisi var. Bunu ileride anlayabiliyor insan. Değişik bir deneyim oldu benim için.

Gelelim kitabın kendisine...

Öz babası tarafından yıllarca önce terk edilip annesinin barda tanıştığı bir Amerikalıyla yakınlaşması sonucu çocukluğu, ilk gençliği ve üniversite hayatı Amerika da geçen ALAN annesinin ölümüyle yeniden parise döner. Bir takım çabalar sonunda muhasebecilerin alımı konusunda uzman olan bir şirkete danışman olarak girer.
İşe alışma arifesinde Audrey isminde bir kızla tanışır kıza delice aşık olur. Ancak bir gün kız aniden "elveda" yazılı bir not bırakarak kayıplara karışır.

Terkedilmişliğin çaresizliği içinde intiharı düşünel Alan Eyfel kulesinin dışarıya açılan bir yerinin olduğunu öğrenir ve ölmek için en uygun yerin orası olduğuna karar verir. Bir şekilde o yeri bulur. İntihar etmek için adım adım ilerlerken birisi tarafından durdurulur ve o kişi Alan'a yardımcı olacağını taahhüt eder. Aralarında sözlü bir anlaşma yapılır ve Alan bu adamın yönergelerini körü körüne yerine getirmeye başlar. Gariptir ki adamın dediklerini yapan Alan kendi karakterini tanımaya başlar ve aslında o güne kadar özgür olmadığını hep başkasının kendi adına kararlar verdiğini anlar. Böylece hayatı değişip anlam kazanmaya, eskiye nazaran daha çekici ve ilginç gelmeye başlar.

Alan'ı intihardan vazgeçiren kişiye gelince:
adamın adı İgor dubrovskidir. Anavata Rusyadan uzun zaman önce gelmiş soylu bir ailenin son üyesi olmakla birlikte gayet zengin bir psikiyatristtir. Alan'ı imtihar olayı olmadan çok daha önce takip etmeye başlamış onun hakkında epey bilgi toplamıştır.

Alan İgor'un bu takibini İgorun evine gizlice girerek orada bulduğu bir not defterinden öğrenmiş ve onu araştırmaya ve tanımaya başlamıştır. Bu sırada İgor Alan'a son bir görev vermiştir. Görevden sonra Alan İgor'un buyruğundan çıkacak ve özgür olacaktır. Son görev ise oldukça çetrefilli ve diğerlerine bakış zorludur. Bu görev Alan"ın çalıştığı şirketin başına geçmesini öngörmektedir.

Alan başka kurtuluşun olmadığını farkedince çalışmalara başlar ve bir dizi planlar yaparak şirketin hisselerini düşürmeyii başarır. Böylece yatırımcılar eski başkanı istemeyecek boş kalan başkanlık koltuğuna Alan yerleşecektir. Plan başarılı sonuçlanır. Son toplantıda binlerce kişinin karşısına geçen Alan şaşkınlıktan ne yapacağını bilemez. Bu haline birde önceki başkanın kendi yaptığı konuşmasında ki Alan'ı hedef alan konuşması da eklenince Alan için işler ağır bir hale döner. Ancak Alan'ın İgordan öğrendiği bir şey vardır. O da "doğal olmak, itmek yerine çekmeyi denemek" fikridir. Bu sayede çok kötü başlayan konuşması Alan adına harika bir nutuğa dönüşür ve gecenin sonunda Başkan olur.

Hikayenin burdan sonrası biraz hüzünlü bir hava içerisinde ilerler. İgor ölmüştür. Ve sürpriz. İgor Alan'ın yıllar önce ortadan kaybolan öz babasıdır. Alan'ı intihar aşamasına sürükleyen Audrey de İgor tarafından intihar düşüncesi için tutulan İgor'un üvey kızıdır. Şok etkisi yaratan bu olaylar Alan'ı son derece etkiler ve hikaye Alan'ın Audrey ile yeniden birleşerek babasının evini satması ardından eski evine taşınmasıyla son bulur...

Vesselam...
0 yorum
Gölge

Gölge

@golge2010

İçimizdeki Alan'a ulaşılamıyor lütfen daha derine inerek ulaşın...
Mesleğimin bana kattığı en güzel şeylerden biri: Rafları düzenlerken hayatımı derinden etkileyen yazarlarla ve kitaplarıyla tanışmak. Evet bu kitabı da rafa yerleştirirken dikkatimi çektiği için aldım. Kalın olup olmaması umrumda değildi konu benim için her zaman en birinci kriterdir...
Kitaba gelecek olursak Alan kendini ifade etmekten çekinen, içinde kendi ile savaş halinde olan, dürüst çalışan, maddiyattan ziyade işin maneviyat tatminini ön planda tutan idealist dediğimiz insan modeli işte...Hani vardır ya sen yenisin galiba, bu idealistliğin gidecek sen de bu çarkın içine gireceksin dediğimiz işe yeni başlayan çiçeği burnunda çalışan modeli...Kişisel gelişim tarzında roman. Alan'ın baştan sonuna kadar ki değişim süreci...Yöntemleri genelde az çok kişisel gelişim kitaplarında, programlarında duymuşuzdur. Mesele bilmek değil olmak, OLABİLMEK...Evet tüm mesele bu bence...Ne yani şimdi bizi değiştirecek Igor Dubrovski gibi birini mi beklememiz gerekiyor...Yooo aslında bu kitapta yazar içimizdeki yeteneği kendimizin çıkarabileceğini anlatmaya çalışmış. Evet ülkemiz şartlarını düşündüğümüzde bu zor çok zor...Hep şikayet ederiz genel olarak. Tamam kabul şikayetlerimizde haklı olabiliriz. Neden çözüm odaklı olamıyoruz? Yani bir süpermen gelip ya da bir sihir değnek falan mı çözecek bu sorunlarımızı...Çok sevdiğim Gandhi'nin de dediği gibi: Dünyada istediğin değişimin kendisi ol! Değiştirmek zor hele de sabit fikirli, yeniliğe kapalı dar zihniyetleri değiştirebilmek...:( Hani çocuklara yapma, etme deriz ya çok dikkate alınmaz ama onun yerine yaşantımızla eylemlerimizle çocuğa bunu yansıttığımızda çocuk örnek almaya başlar. Değişimi istiyorsak önce kendimizde hatta zihniyetimizde yapmak lazım...
Uzatmayım Franz Kafka, George Orwell ve şimdi Laurent Gounelle benim hayatımı derinden etkileyen üç insan...Kitapta geçen yöntemleri not ettim, elimden geldiğince hem özel yaşamıma hem se meslek yaşantım da uygulamaya çalışacağım...
4 yorum
Sardunya (@sardunya)
Çok güzel bir konuya değindin Gölge. Hepimiz, bu zor şartlar altında özellikle psikolojik olarak çok etkilenmiş durumdayız. Laurent Gounelle gibi yazarların bize vermek istediği mesajlardan yararlanmamız kaçınılmaz olmalı. Onun gibi yazarlar, ufkumuzu genişletip kendimiz yolumuzu bulamadigimizda bize yardım etmiş oluyor. Daha çok yazal
01.12.17 beğen 1 cevap
Sardunya (@sardunya)
[silindi]
01.12.17 beğen cevap
Sardunya (@sardunya)
Daha çok yazarlar keşfedip hayatımızı şekillendirme zamanı bence)
01.12.17 beğen 1 cevap
Gölge (@golge2010)
Bizde var olan potansiyeli nasıl açığa çıkarabilirizi anlatmış. Gelenek, görenek (Yanlis anladilmasin her gelenek göreneğe karsi degilim yalnizca bizi belli kaliplara sokmaya calisan şeyler bahsetmek istediğim), eğitim, algılama biçimimiz, kısacası ve en önemlisi ELALEM NE DER anlayışından olsa gerek istediğimiz değişime erişememizin nedeni...Önce bu kalıplardan çıkmak lazım galiba...kesinlikle sana katiliyorum sayin @sardunya okumak algı dünyamızı zenginleştiriyor...
01.12.17 beğen 1 cevap
Caner Yıldız

Caner Yıldız

@caneryildiz

Tanrı Daima Tedbili Kıyafet Gezer kitabı benim açımdan çok özel yeri olan bir kitap
Alan kendine pek fazla güveni olmayan ,hayatta çok fazla şansı olduguna inanmayan bi kişidir. Babası çocukken terketmiş,annesi Alanı zorluklar içinde büyütmüştür. Fransız asıllı olup ABD'de dünyaya gelmiştir. İş hayatnda ve aşk hayatında da istediğini bulanayan Alan Greenmor Sevgilisinin de o nu terk etmesiyle bunalıma girer ve Paris'te Eyfel kulesine çıkarak intihar etmeye kalkışır. Ve orada hiç beklemediği bir şeyle karşılaşır. Belki de hayatını değiştiren adamla yani Psikitrist Yves Dubreuil ! Dubreuil rahat tavırlarıyla Alan'a hemen atlamasını söyler ancak o na daha havadayken öleceğini söyler. O na bir teklif sunar Hayatını kendi eline bırakmasını anlaşma imzalamasını ve o nu Mutlu bir adam haline getimeyi teklif eder. Ancak bu anlasma karşılığı Dubreuilin sözünden çıkmayacaktır . Alan keybedecek bir şeyi olmadığı için bu teklifi kabul eder. Dubreuil o nu belli sınavlar gecirerek korktugu,yapamadığı,yapıp bıraktıgı işlerin üstüne yürütür. Ve sonunda Alan Greenmor istediği hayata ulaşır tabi bu zorlu sürecin sürprizi kitabın sonundadır :)

Kitap Roman olarak görülse de Kişisel bir Gelişim altında ilerliyor. Alan'ın gectiği sınavlar aslında bireyi kendi çabalarıyla korkusunu yenmesi gerektiğini söylüyor.

Kitabı okudugumda hiç sıkılmadım hatta her sayfasında daha da merak uyandırdı ve sürükledi. Kitap benim için ayrı yeri olan ilk 10 kitaplarım içerisinde kesinlikle yerini aldı. Gounelle sade bir dil kullanarak okuyucuyu gerçekten kendine çok iyi çekiyor.
0 yorum
Kişisel gelişimle harmanlanmış bir roman var karşınızda. Eğlenceli, şasırtıcı bir kurguya sahip. Kitapla alakalı okuduğum inceleme ve yorumlar "Hayatınıza anlam katacak yahut size yön verecek" tarzındaydı. Benim hayatıma anlam katacağını söyleyemem. Çünkü kitapta pasif bir karakterin intihara kalkışması ve buna engel olan kişinin ona hayatını değiştirecek kurallar koymasıyla bu karakterin özgüveni yerine gelmesi ve bambaşka birine dönüşmesini konu ediyor. Örnek vermek gerekirse ki gerekir ; İş yerinizde patronunuzun çalışanlarına haksızlık ettiğini görüyorsunuz herkes de bunun farkında ama kendinizi patronunuza karşı savunamıyorsunuz. Çekingen ve pasif halinizden sıyrılıp bunu nasıl yapacağınızı size aktarmaya çalışıyor.Hatta daha sonra verilen görevler büyüyor ve o iş yerinde patron olmanız isteniyor. Şurada bu şekilde davranır burada bu şekilde çalışırsanız hayatınıza yön verebilirsiniz. İtiraz etmenin, duygu ve düşüncelerinize yön vermenin zor olmadığını romanın başkahramandan öğreneceksiniz. Kendini ıspatlayamayan, çekingen yapınız varsa kitap size küçük notlar aldıracaktır.
Final bölümünü Türk filmlerini aratmadı. Zira intihar etmek isteyen Alan'ı kurtaran , onu iyiye taşıyan Dubreil, Alan'ın.... Neyse neyi olduğunu söylemeyeyim. Bir de şu var insanlar her zaman her istediğini elde edemez ama karakterimizin Maşallahı var. Bu da kitabın okur üzerindekietkisine gölge düşürmüş oldu.
0 yorum

Tanrı Daima Tebdil-i Kıyafet Gezer - S41

Şirketin artık her üç ayda bir sonuçlarını yayımlaması gerektiği ve vasat rakamların hisse senetlerini hemen düşüreceği doğrudur. Yönetim düzenli olarak basın bültenleri yayımlıyordu; ama ikide bir iyi haberler duyurmak güçtü.
Simge Karabaş tarafından eklenmiştir.
erva

erva

@ervacinar

En önemli şeyler kimi zaman hiç fark edilmeden geçip gidenlerdir..
ataç ikon Tanrı Daima Tebdil-i Kıyafet Gezer
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Emre ARSLAN

Emre ARSLAN

@gencwalter

/2
"Genel olarak birini ikna etmeye ne kadar çabalarsan onda o ölçüde direnç yaratırsın. Fizikçiler bunun uzun zamandır farkında zaten."
ataç ikon Tanrı Daima Tebdil-i Kıyafet Gezer
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
1 yorum
Bearded Angler (@beardedangler)
Kimseye kendini anlatma, gözü olan görsün,kulağı olan duysun.kimsenin kimiyasina müdahale etmemek gerekir.
29.11.18 beğen cevap
Ahme't Sessiz

Ahme't Sessiz

@ahmetsessiz

"Bugün birçok insan farkında olmadan Platon'un mağarasında yaşıyor. Bilinmeyen karşısında büyük bir korkuları var ve kişisel olarak onları etkileyecek her değişimi reddediyorlar. Fikirleri var, projeleri, düşleri var ama bunları asla gerçekleştirmiyorlar, doğrulanmamış binlerce korkuyla felç olmuşlar, elleri ayakları kelepçeli, oysa anahtarı da yalnızca kendilerinde. Boyunlarında asılı ama asla ellerine alamıyorlar. "
ataç ikon Tanrı Daima Tebdil-i Kıyafet Gezer
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
zeynep

zeynep

@zeynepkorucu

Kendi farklılıklarını tamamen üstlendiğinde o zaman başkalarının farklılığına da eğilebilir ve gerektiğinde kendini buna uyarlayabilirsin. Böylece daha iyi iletişim kurmayı, senin gibi davranmayan kişiler tarafından kabul edilmeyi öğrenirsin. Ama öncelikle seni biricik kılan şeyi kabul etmelisin, yoksa başka insanlara yaranmak adına kaybolmaya devam edeceksin.
ataç ikon Tanrı Daima Tebdil-i Kıyafet Gezer
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
1 yorum
Gölge (@golge2010)
çok doğru kesinlikle...
29.11.17 beğen cevap
Ahme't Sessiz

Ahme't Sessiz

@ahmetsessiz

Tek gerçek yolculuk, tek gençlik pınarı, yeni manzaralara gitmek değil, başka gözlere sahip olmak, evreni bir başkasının gözünden, başka yüz kişinin gözünden görmek, onların her birinin olduğu, her birinin gördüğü yüz evreni görmektir.
ataç ikon Tanrı Daima Tebdil-i Kıyafet Gezer
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
746
KİTAP
Okuduğum En Güzel Kitap
Okuduğumuz en güzel kitapları bu listede topluyoruz! Sen de en beğendiğin ve herkese tavsiye etmek istediğin kitapları listey...
32
KİTAP
En Değerli Kitaplarım
Tüm okuduğumuz kitaplar arasında en değerli olan, gerçekten çok sevilen, unutulmaz bir hikayesi olan kitaplar yer alıyor....
1130
KİTAP
Mutlaka Okunması Gereken Kitaplar
Herkesin mutlaka okuması gereken, kitaplığında bulunması gereken kitaplar listelenmektedir. Sen de mutlaka okunması gerektiği...
3
KİTAP
Hayatıma ve Bana Güzel Şeyler Kazandırdı Dediğiniz Kitaplar
Bittiğine üzüldüğünüz, size bir bakıma öğretmen olmuş, daha iyi ve başarılı bir kişi olmanızda size katkı sağlamış kitaplar b...
5
KİTAP
Paris'te Geçen Kitaplar
Paris'te aşk başadır. Olay örgüsü Paris'te geçen romanlar bu romantik listede. Paris tutkunlarının zevkle okuyacağı kitaplar....
Gölge

Gölge

@golge2010

Laurent Gounelle paylaşım fotoğrafı
Laurent Gounelle
"Şaşırtıcı," dedi, "başkalarının gelişim göstermesine yardım etmeye zamanını adamış bir insanın gelişim göstermesi reddetmesi...Sizin esnek olacağınıza, değişime yatkın, yeniliğe açık, alışılmadık şeyler denemeye hazır olduğunuza inanmıştım...Belki de yanılmışım."
0 yorum
MÜLKİYE AL

MÜLKİYE AL

@mulkiyeal

 paylaşım fotoğrafı
Mutluluğun kapını çalmasını bekleme, sen ona git
Hayatını değiştirecek roman bu işte!
Bir düşünün. İntihar etmek üzeresiniz. Bir adam hayatınızı kurtarıyor, ama karşılığında sizinle bir anlaşma yapıyor. Bundan sonra o ne söylerse sorgusuz sualsiz yapacaksınız. Kendi iyiliğiniz için... Çaresiz, kabul ediyorsunuz ve hayatınızın iplerini tıpkı bir kukla gibi başkasının ellerine bırakıyorsunuz. Ve hayatınız eskisinden çok daha güzel oluyor. Yine de şüpheleriniz var: Bu adam aslında kim? Çevresindeki gizemli kişilerin sırrı ne? Sizden aslında ne istiyor? mutlaka okunmalı
ataç ikon Tanrı Daima Tebdil-i Kıyafet Gezer
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum