up
ara

Memleket Hikayeleri

Memleket Hikayeleri Konusu ve Özeti

Memleket Hikayeleri
Memleket Hikayeleri kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Yazar:
Yayınevi: Panama Yayıncılık
ISBN: 9786054401925
Sayfa: 264 sayfa Basım Tarihi: 1970
Eskiden yatağını, yorganını alan yoksul halk, çaresizlik içinde İstanbul'a göçüyordu. Göçün rengi değişti. Anadolu gençliği gözü dönmüş bir hırsla İstanbul'a göçüyor. Memleketinde, kasabasında oturmak isteyen bir tek genç yok. Tanıdığım, konuştuğum tüm genç kızlar, hayallerini, istikballerini İstanbul'a göre kurmuş. Sadeliğin, kendi halindeliğin imajı ölmüş, uçurum gibi İstanbul düşlüyorlar. Kaba muhafazakârlık sosyal dokuyu hiçbir gencin duygularını yeşertmeyecek şekilde tarihten kazımış, her gün tavada kızaran balık gibi beton caddelerde boşu boşuna turlayan gençler, başka bir rüya bilmiyor. Hayata dair tüm duygularını öldüren bu şehirde, derin bir sarsıntı, korkudan kaynaklı büyük bir kaçmak refleksi.Hep birlikte aynı cümle gençliğin ağıtı: Boğuluyoruz burada!
Bilge Şahin İspir

Bilge Şahin İspir

@bilgesahinispir

Nihat genci leman dergisindeki yazılarından bu yana severek okuyorum.Bu kitabında da millet olarak geldiğimiz durumu çok güzel bir şekilde anlatmış.insanın oturup sohbet edesi geliyor. Zaten içsel olarakta bunu yapıyorsunuz.
ataç ikon Memleket Hikayeleri
kitaba 8 verdi
0 yorum

Memleket Hikayeleri - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle