up
ara

Şarkı Söyle Luna

- Chante Luna

Şarkı Söyle Luna Konusu ve Özeti

Şarkı Söyle Luna
İlk kitabı ile edebiyat dünyasına giren Paule du Bouchet tarafından kaleme alınan Şarkı Söyle Luna kitabı Roman (Çeviri), Çocuk türünde okuyucusu ile buluşuyor. Can Çocuk Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9789750710070 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Şarkı Söyle Luna isimli kitap 260 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Gizem Şakar çevirmiştir. Şarkı Söyle Luna kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Çevirmen: Gizem Şakar
Yayınevi: Can Çocuk Yayınları
ISBN: 9789750710070
Sayfa: 260 sayfa Basım Tarihi: 1970
Luna'nın savaşa karşı tek silahı kendisiydi, 0 kalbindeki sevgi ve olağanüstü sesiyle... 1939 yılı Varşova'sında, Leh aslı Yahudi bir ailenin 14 yaşındaki kızı Luna'nın hayattaki tutkusu şarkı söylemek ve müziktir. Savaşın acımasızlığında, tüm umutların tükendiği noktada, müzik ve artık hayatta olmayanlar adına, içinde büyüttüğü yaşama arzusu sayesinde Varşova gettosundaki isyana katılan Luna, kalbindeki sevgi ve olağanüstü sesi sayesinde, önüne çıkan tüm kapıları açabilecek midir?
Cessie Balık

Cessie Balık

@cessiebalik

Kitabı D&R'daki yaz indiriminden beş liraya almıştım. Klasik bir savaş öyküsü okuyacağımı sanıyordum, çocuk romanı olduğu için daha da basit olacağını düşünmüştüm. Ancak Şarkı Söyle Luna beklenenin ötesinde bir kitaptı. Bir çocuk kitabı mı? Bence bu da kuşku götürür...
Kitabı okurken hem ağladım, hem isyan ettim. Son zamanlarda sabahlara dek kitap okuma zevkini yaşayamıyordum, bu kitap sayesinde tekrar yaşamış oldum.
Çok güzeldi.
ataç ikon Şarkı Söyle Luna
kitaba 10 verdi
0 beğen · 0 yorum

Şarkı Söyle Luna - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle