up
ara

21. Yüzyılda Türkiye 2000'li Yıllarda Türkiye'nin Toplumsal Yapısı

21. Yüzyılda Türkiye 2000'li Yıllarda Türkiye'nin Toplumsal Yapısı Konusu ve Özeti

21. Yüzyılda Türkiye
2000'li Yıllarda Türkiye'nin Toplumsal Yapısı
Konsantremi Bozma! Medya ve Medyatik Türkçe Notları kitabının da yazarı Emre Kongar tarafından kaleme alınan 21. Yüzyılda Türkiye
2000'li Yıllarda Türkiye'nin Toplumsal Yapısı kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Remzi Kitabevi yayınevinden 1970 yılında 9789751406248 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan 21. Yüzyılda Türkiye
2000'li Yıllarda Türkiye'nin Toplumsal Yapısı isimli kitap 591 sayfadan oluşuyor. 21. Yüzyılda Türkiye
2000'li Yıllarda Türkiye'nin Toplumsal Yapısı kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yazar:
Yayınevi: Remzi Kitabevi
ISBN: 9789751406248
Sayfa: 591 sayfa Basım Tarihi: 1970
Siyasal İslam Türkiye'de nasıl gelişti? Güneydoğu sorununun kökünde ne yatıyor? Avrupalı Türkler nasıl ortaya çıktı? Ekonomik kalkınmanın neresindeyiz? Demirel'in, Özal'ın, Çiller'in siyasetteki rolleri nedir? 21. Yüzyılda Türkiye'yi hangi sorunlar bekliyor? ABD'nin etkisi gelecekte ne olacak? Ordu'nun siyasal yaşamdaki yeri güçleniyor mu? Gecekondulaşma süreci ülkeyi nasıl pençesine alıyor? Gelir dağılımı bozukluğu geleceğimizi nasıl etkileyecek? Büyük sermaye, ülkenin geleceğini nasıl biçimlendirecek? Demokratikleşme kaçınılmaz mı? Prof. Kongar bu soruların yanıtlarını, Osmanlı'dan Atatürk'e, Atatürk'ten 21. Yüzyıl'a dek ele aldığı bir değişim süreci içinde arıyor.
Buğlem Öner

Buğlem Öner

@buglemoner

Osmanlı'dan Atatürk dönemine ve Atatürk'ten sonraki donemdeki tarihsel olaylar rakamsal değerlerle analiz edilmiş. Genellikle de karşıtların tepkilerine yazar yer verilmiş.
0 beğen · 0 yorum
Kübra

Kübra

@kubrakaya0

yakın tarihin en iyi analizlerinden..
0 beğen · 0 yorum

21. Yüzyılda Türkiye 2000'li Yıllarda Türkiye'nin Toplumsal Yapısı - S41

İç ve dış dinamik öğelerinin gerek kendi aralarındaki, gerekse içlerindeki bütün bu ''diyalektik oluşumlar'' dikkate alındığında 21.yüzyılda Türkiye'deki siyasetin yine rejim tartışmaları ile önemli ölçüde zaman harcayacağı açıça görülmektedir.
sinem demir tarafından eklenmiştir.
Buğlem Öner

Buğlem Öner

@buglemoner

Mal sahibi, mülk sahibi
Hani bunun ilk sahibi.
Mal da yalan mülk de yalan
Var biraz da
Sen oyalan.
- Türk halk deyişi
3 beğen · 0 yorum
Buğlem Öner

Buğlem Öner

@buglemoner

İşin özünde değil, görüntüsünde, makyajındayız.
1 beğen · 0 yorum
Buğlem Öner

Buğlem Öner

@buglemoner

Atatürk, arkasında güçlü bir sınıfa dayanmadığı için, düşmanın insanlık dışı davranışları ve Padişahın becerisizlikleri olmasaydı, siyasi iktidara el koymakta başarısız kalabilirdi. Fakat büyük askeri ve siyasal dehası, Bağımsızlık Savaşı sırasında güçlü toplumsal ittifaklar kurarak, duruma egemen olmasına yol açtı. Osmanlı tarihinde sürekli olarak merkezi güç tarafından horlanan eşraf ve ayana dost elini uzattı. Böylece Osmanlının köksüz ve tabansız bürokrasisi, güçlü bir temele kavuşuyordu.
0 beğen · 0 yorum
Buğlem Öner

Buğlem Öner

@buglemoner

Padişahlar onun arkasındaydılar.
O, saati sordu.
Paşalar: Üç dediler.
Sarışın bir kurda benziyordu.
Ve mavi gözleri çakmak çakmaktı.
Yürüdü uçurumun başına kadar, eğildi, durdu.
Bıraksalar ince, uzun bacakları üstünde yaylanarak ve karanlıkta akan bir yıldız gibi kayarak.
Kocatepe'den Afyon ovasına atlayacaktı.
-Nazım Hikmet, Kuvayı Milliye'den
0 beğen · 0 yorum
Buğlem Öner

Buğlem Öner

@buglemoner

Gellner, şöyle diyor: Ulusçuluk, ulusların bir urunu değil, tam tersine ulusları meydana çıkaran, ulusçuluğun kendisidir.
0 beğen · 0 yorum