up
ara

Süreç mi Yaradılış mı?

Süreç mi Yaradılış mı? Konusu ve Özeti

Süreç mi Yaradılış mı?
İlk kitabı ile edebiyat dünyasına giren François Jullien tarafından kaleme alınan Süreç mi Yaradılış mı? kitabı Felsefe, Çeviri türünde okuyucusu ile buluşuyor. Metis Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9789753429146 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Süreç mi Yaradılış mı? isimli kitap 256 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye İsmet Birkan çevirmiştir. Kitap Tüm Zamanların En Çok Satan Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Süreç mi Yaradılış mı? kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Çevirmen: İsmet Birkan
Yayınevi: Metis Yayınları
ISBN: 9789753429146
Sayfa: 256 sayfa Basım Tarihi: 1970
Heyecan verici bir işe girişmiş François Jullien: Klasik Çin düşüncesinin belli bir ânını (17. yüzyıl başları, Batı düşüncesiyle karşılaşmadan hemen önce), belli bir örneğini Yeni-Konfüçyüsçü yazar Wang Fuzhi) seçip gramerini çıkarmış; Batı düşüncesiyle karşılaştırmış. İki düşünce geleneğinden öğeleri tek tek karşılaştırmak yanıltıcı olacağından, öğelerin ait oldukları kümeleri, bu kümeler içinde gördükleri işlevleri, kümece işleyişlerini kıyaslamış: Süreç tasavvuruyla yaradılış tasavvurunu, Konfüçyüsçü ahlakla Stoacı ahlakı, yazıyla miti. Ve bütün bunları yaparken asıl amacını hiç unutmamış: Çin düşüncesini tanıtmak, bu düşüncenin gerçekten anlaşılmasını sağlamak. Meraklısı için işinin ehli bir kalemden aydınlık bir kılavuz.

Süreç mi Yaradılış mı? - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle
Nemesis

Nemesis

@lacrima - Eskişehir

Doruğa ulaşmış olanın o andan itibaren tek yapabileceği inişe geçmektir.
ataç ikon Süreç mi Yaradılış mı?
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
212
KİTAP
Tüm Zamanların En Çok Satan Kitapları
Aşk, fantastik, polisiye, bilim kurgu ve diğer kitap türlerini kapsayan ve zirveyi kolay kolay kaptırmayan tüm zamanların en ...