up
ara

Tombul Yürek

Tombul Yürek Konusu ve Özeti

Tombul Yürek
Aklı Bir Karış Havada kitabının da yazarı Susanna Tamaro tarafından kaleme alınan Tombul Yürek kitabı Çocuk, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Can Çocuk Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9789750709579 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Tombul Yürek isimli kitap 124 sayfadan oluşuyor. Tombul Yürek kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yayınevi: Can Çocuk Yayınları
ISBN: 9789750709579
Sayfa: 124 sayfa Basım Tarihi: 1970
Michele şişman bir çocuktur, ya da en azından onu ne olursa olsun zayıflatmaya karar vermiş olan annesi böyle düşünmektedir. Zavallı Michele'nin yaşamı bitip tükenmek bilmeyen cezalar ve diyetlerle geçmektedir. Onun en yakın arkadaşı olan evin buzdolabı Buzz, Michele'ye şövalyelik unvanı verir ve onu Şövalye Tombul Yürek, Muhallebi ve Simit Markisi olarak adlandırır. Annesinin zoruyla Sıska Hamsiler Kliniği'nde kalmak zorunda olan ve buranın şişman çocuklar için bir hapishane olduğunu anlayan Michele, bu şövalyelik unvanını kullanarak klinikten kaçar. Anneannesinin evine giden yolu ararken ormanda yolunu yitiren tombul çocuk, konuşan bir Sansarcık ve sahibi Bay Kakkolen ile karşılaşır. Başarısız bir mucit olan Bay Kakkolen Michele'nin bir kahramanı olmasını ve şövalyelik unvanını gerçekten hak etmesini sağlar.
kevser

kevser

@kevsersagiroglu

ben çok küçük bir çocukken kuzenim olan bir ablamın bana hediye ettiği bir kitaptı. hayal gücümle feci halde örtüşmüştü. maceradan maceraya koşuyordum bu kitapla. çok güzeldir. sevdiğiniz bir küçüğe hediye ediniz.
ataç ikon Tombul Yürek
kitaba puan vermedi
0 yorum

Tombul Yürek - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle