up
ara

Sana Yürek Dayanmaz

Sana Yürek Dayanmaz Konusu ve Özeti

Sana Yürek Dayanmaz
Gitmene Asla İzin Vermeyeceğim kitabının da yazarı Hope Tarr tarafından kaleme alınan Sana Yürek Dayanmaz kitabı Roman (Çeviri), Aşk türünde okuyucusu ile buluşuyor. Sonsuz Kitap yayınevinden 1970 yılında 9786053843993 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Sana Yürek Dayanmaz isimli kitap 432 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Çiğdem Samsunlu çevirmiştir. Kitap Okuduğum En Güzel Kitap listesinde de yeralmaktadır. Sana Yürek Dayanmaz kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yazar:
Çevirmen: Çiğdem Samsunlu
Yayınevi: Sonsuz Kitap
ISBN: 9786053843993
Sayfa: 432 sayfa Basım Tarihi: 1970
Simon Belleville, zavallı fahişeyi doğruca Newgate Hapishanesi'ne götürmeliydi. Majestelerinin Ahlak Komisyonu'ndan sorumlu başkan olarak görevi, genelevleri kapatmaktı, orada çalışan kadınlarla yoldaş olmak değildi. Ama Christine'in tatlı, masum yüzüne attığı bir bakış, tuzağa düşmesine neden olmuştu. Onu bir hapishaneye tıkmak yerine, hanımefendi olma yolunda eğitim görmesini sağlayıp bir gün aklından atabilmenin umudunu taşıyordu. Parlamento'da bir sandalye kazanma şansı doğmuşken isteyebileceği son şey bir skandaldı; ama güzel Christine başka hiçbir kadına benzemediğini kanıtladı: Göz alıcı, akıllı, son derece gizemli ve tatlı bir şekilde hazırcevap. Simon şimdiye kadar hiç bu kadar ayartılmamış, bu kadar baştan çıkartılmamıştı..."Hope Tarr, kendinizi Viktoria Devri'nde sıkı adabı muaşerete hapsolmuş hissedeceğiniz, müthiş, tutkulu bir roman yazmış." "Dönemin ruhunu, öyküye, ayrıntılarda kaybolmadan ve sıkılmadan okuyacağınız biçimde müthiş yedirmiş. Kesinlikle öneriyorum."-The Best Reviews-"Hope Tarr, unutulmaz karakterler yaratma ustalığını kanıtlamış ve bu karakterler okumayı gerçekten keyifli kılıyor."-All About Romance-"Tarihsel detay, romantik entrikalar ve eğlencenin baştan çıkartıcı bir karışımı."-Susan Wiggs-
Peri masali okumak istiyorsaniz tam size göre bir roman. Sonsuz Kitaba tesekkürler bizi Deanne Gist'ten sonra Hope Tarr ile tanıstirdigi icin.... Belki çok özgün bir hikaye degildi ama kesinlikle çok seveceginiz bir hikayesi vardi Simon Belleville ve Christine Tremayne çiftinin karsilasip tanışmalari cok sıradışı oldu...Simon Kraliyetin Ahlak Komisyonunda sorumlu başkandi görevi genelevleri kapatmak idi. Kapattıgı evlerin birinin tavan arasında cok genc ve masum görünümlü bir kıza rastladı. Bir anda kendini onu hapise atmak yerine hanimefendi olması içın eğitim almasını saglarken ve bunun içinde eski metresi Margottan yardım isterken buldu. Christineyi unutabilmeyi umarkende onun egitiminin geri kalanıni da kendisi bizzat vermeyi hiç planlamıyordu. Ondan kacmaya çalıştıkça kendinden tamamen uzaklaştıramıyordu. Christine kendini okula bırakan Simonun günlerce haftalarca yolunu gözlemısti ama bir türlü gelmemisti. Sonunda kendisini başından savdıgını düşünmeye başladıgında tekrar okula onu görmeye geri gelmişti. Kendisine geri kalan egitimi o verecekti. Simon geçmışinin ve kızkardesinin gözleri önünde tecavüze ugramasının yükünü omuzlarında taşıyordu. Ablasının başına gelenlerden kendini sorumlu tutuyordu. Bir fahışe sandıgı Chrıstineye ikinci bir şans vermek isterken geçmisi ile de hesaplaşmak zorunda kalıyordu. Okumaktan büyük bir keyif aldıgım bir romandı. Tavsiye ederim.
ataç ikon Sana Yürek Dayanmaz
kitaba 8 verdi
0 beğen · 0 yorum
Şeyma Ovalıoğlu

Şeyma Ovalıoğlu

@seymaberre

HARİKAYDI!!
Kitabın adı gibi bu kitabı okumaya yürek dayanmıyorr :) O kadar güzeldi ki hiç bitmesin istedim. Aşk romanı okumak isteyenler kesinlikle okumalı diyorum.
ataç ikon Sana Yürek Dayanmaz
kitaba 10 verdi
0 beğen · 0 yorum
Sezgi

Sezgi

@sezgii

Kitabın kapağı gerçekten çok güzel. Dönem romanları fırtınası estiği günlerde bir çırpıda bitirmiştim.
ataç ikon Sana Yürek Dayanmaz
kitaba 6 verdi
0 beğen · 0 yorum

Sana Yürek Dayanmaz - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle
757
KİTAP
Okuduğum En Güzel Kitap
Okuduğumuz en güzel kitapları bu listede topluyoruz! Sen de en beğendiğin ve herkese tavsiye etmek istediğin kitapları listey...